Wielkie porównanie kamer: DJI Pocket 2 vs DJI Pocket 3

Kieszonkowe kamery DJI cieszą się sporą popularnością, nie dziwi więc, że niedawna premiera DJI Osmo Pocket 3 spotkała się z naprawdę dużym zainteresowaniem. Dziś porównamy najnowsze urządzenie DJI z jego poprzednikiem, czyli DJI Pocket 2. Sprawdź, co się zmieniło!

Kobieta wkłada kamerę DJI Osmo Pocket 3 do torebki

Kamery DJI Pocket

Świetna jakość obrazu, mnóstwo inteligentnych funkcji i niezawodna 3-osiowa stabilizacja, a wszystko to zamknięte w lekkiej i kompaktowej konstrukcji – to właśnie dzięki temu kamery DJI z serii Pocket są tak popularne wśród użytkowników na całym świecie. Bez problemu mieszczą się nawet w kieszeni, można więc mieć je zawsze pod ręką – podczas podróży, na uroczystościach rodzinnych, na imprezach i nie tylko. To idealne rozwiązanie, jeśli chcemy nagrywać doskonałe materiały wideo, a nie mamy ochoty za każdym razem nosić ze sobą dużych i ciężkich sprzętów.

Od premiery DJI Pocket 2 minęło już około trzech lat, a technologia bardzo się rozwinęła. Porównajmy DJI Pocket 3 z jego poprzednikiem i sprawdźmy najciekawsze nowości!

DJI Pocket 2 trzymany w dłoni

Jakość obrazu – co się zmieniło?

Porównując kamery, nie sposób nie zacząć od jakości obrazu. W końcu to ona najbardziej nas interesuje. Jak pod tym względem wypadają DJI Pocket 2 i DJI Pocket 3?

 

DJI Pocket 2

DJI Pocket 3

Matryca

1/1,7″

1″

Maks. rozdzielczość wideo

4K/60FPS

4K/120FPS (w trybie Slow Motion), 4K/60FPS

 

Jak widać, DJI Pocket 3 ma większą matrycę, dzięki czemu pozwala nagrywać lepszej jakości ujęcia. Obsługuje też rozdzielczość 4K/120FPS, umożliwiając tworzenie spektakularnych filmów w slow motion.

To jednak nie koniec zalet najnowszej kieszonkowej kamery DJI. Osmo Pocket 3 zapewnia świetną jakość obrazu nawet w nocy i obsługuje tryby kolorów 10-bit D-Log M oraz 10-bit HLG, dzięki czemu pozwala uzyskać żywą, wyrazistą kolorystykę w niemal każdych warunkach.

Stabilizacja – twórz płynne ujęcia niezależnie od sytuacji

Zarówno DJI Pocket 2, jak i DJI Pocket 3 oferują 3-osiową stabilizację kamery. Dzięki temu możesz nagrywać dynamiczne ujęcia, nie obawiając się niechcianych drgań.
DJI Osmo Pocket 3 umożliwia jednak dodatkowo wybór spośród kilku poziomów stabilizacji. Od czułego trybu domyślnego po wyższe ustawienia, które radzą sobie z nawet najbardziej intensywnymi wstrząsami – teraz bez trudu stworzysz świetny materiał wideo. Uchwyć górską wspinaczkę, zabawy swojego zwierzaka czy fantastycznego gola strzelonego przez Twoje dziecko podczas meczu – możliwości są niemal nieograniczone!

Nagrywanie dwójki znajomych za pomocą kamery DJI Pocket 2

Inteligentne funkcje – co nowego?

Kieszonkowe kamery DJI są znane również z tego, że oferują mnóstwo inteligentnych funkcji ułatwiających nagrywanie. Co mamy do dyspozycji w wypadku DJI Pocket 2 i DJI Pocket 3?

 

DJI Pocket 2

DJI Pocket 3

ActiveTrack

ActiveTrack 3.0

ActiveTrack 6.0

Glamour Effects

Glamour Effects

Glamour Effects 2.0

Zoom

Do 8x

Do 4x

Inne

Panorama, Timelapse, Story Mode, Edytor AI 

Szybka regulacja ostrości, Product Showcase, SpinShot, Panorama, Motionlapse

 

Największy przeskok technologiczny widać na przykładzie trybu śledzenia ActiveTrack. Podczas gdy DJI Pocket 2 obsługiwał ActiveTrack 3.0, DJI Pocket 3 oferuje najnowszą wersję ActiveTrack 6.0, która pozwala jeszcze lepiej utrzymywać wybrane obiekty w centrum kadru i umożliwia wybór spośród takich opcji jak Face Auto-Detect, Dynamic Framing oraz Basic.

DJI Osmo Pocket 3 wyróżnia się także nowszą funkcją Glamour Effects 2.0. Zapewnia ona spersonalizowane opcje upiększania, dzięki czemu możesz prezentować się jeszcze lepiej na każdym ujęciu. Ciekawym rozwiązaniem jest też szybka regulacja ostrości w pełnym zakresie pikseli, która sprawdza się nawet podczas nagrywania poruszających się obiektów. Na uwagę zasługuje również nowy tryb Product Showcase, który ułatwia ustawianie ostrości na wybranym celu i nadaje priorytet pierwszemu planowi. Z powodzeniem wykorzystasz go na przykład podczas prowadzenia transmisji na żywo i prezentacji produktów.
Przewagą DJI Pocket 2 jest 8-krotny zoom dostępny podczas robienia zdjęć. Starsza kamera DJI pozwala też korzystać z trybu Story Mode oraz Edytora AI, które ułatwiają i automatyzują montaż filmów. Natomiast w wypadku DJI Pocket 3 tak naprawdę niczego nie tracimy – podobne efekty uzyskamy za pomocą kompatybilnej aplikacji LightCut, która automatycznie wybiera najciekawsze ujęcia i generuje krótkie materiały wideo w 4K, wykorzystując do tego sztuczną inteligencję.

Krajobraz - widok na polanę i skały

DJI Pocket 2 i DJI Pocket 3 – jak zmieniła się jakość dźwięku?

Chyba każdy twórca wie, że dobry film to nie tylko wyrazisty obraz, ale też wysokiej jakości audio. Co pod tym względem mają do zaoferowania DJI Pocket 2 i DJI Pocket 3?

DJI Pocket 2 jest wyposażony w cztery mikrofony i obsługuje technologię DJI Matrix Stereo, dzięki czemu umożliwia nagrywanie wysokiej jakości dźwięku stereo. Ponadto funkcje takie jak SoundTrack czy Audio Zoom pozwalają dostosowywać kierunek wzmocnienia audio.

Z kolei DJI Osmo Pocket 3 oferuje zaawansowany układ trzech mikrofonów, który umożliwia nagrywanie wielokierunkowego dźwięku stereo. Może też skutecznie redukować szum wiatru, co oznacza, że świetnie sprawdzi się również na dworze. To jednak nie koniec – nowa kamera DJI precyzyjnie identyfikuje źródło dźwięku, co pozwala tworzyć zachwycające materiały nawet w głośnych miejscach, na przykład na koncertach czy imprezach. Dostępny jest także protokół USB Audio, dzięki któremu masz możliwość podłączenia do Pocketa 3 zewnętrznych słuchawek i mikrofonu.

Nagrywanie tańczącej dziewczyny za pomocą kamery DJI Osmo Pocket 3

Czas pracy – czy DJI Osmo Pocket 3 wyprzedza swojego poprzednika?

Sprawdźmy teraz, jak prezentują się czasy pracy i ładowania kamer DJI Pocket 2 i DJI Pocket 3.

 

DJI Pocket 2

DJI Pocket 3

Maks. czas pracy (podczas nagrywania w 1080p/24FPS)

140 min 

166 min 

Czas ładowania

Ok. 73 min

Ok. 32 min

 

Już na pierwszy rzut oka widać, że DJI Pocket 3 jest niekwestionowanym zwycięzcą tego porównania. Jego czas pracy podczas nagrywania w 1080p/24FPS sięga 166 minut – to aż o 26 minut dłużej niż w wypadku jego poprzednika! Co więcej, Osmo Pocket 3 ładuje się do 80% już w około 16 minut, a do 100% w około 32 minuty. Nie musimy więc zbyt długo czekać, aż będzie znów gotowy do pracy.

Kobieta podłącza kamerę DJI Osmo Pocket 3 do ładowania

Konstrukcja i obsługa – sprawdź najważniejsze nowości

Jedną z największych zalet kamer DJI Pocket jest ich kompaktowa, lekka konstrukcja. Dzięki niej możemy mieć je zawsze przy sobie – nie musimy się martwić, że stracimy okazję do nagrania ciekawego ujęcia. Urządzenia z tej serii są też bardzo proste w obsłudze. Zobaczmy, jak pod tym względem prezentują się DJI Pocket 2 i DJI Pocket 3.

 

DJI Pocket 2

DJI Pocket 3

Waga

117 g

179 g

Wymiary

124,7 x 38,1 x 30 mm

139,7 x 42,2 x 33,5 mm

Ekran

1-calowy ekran dotykowy

2-calowy obrotowy ekran dotykowy

 

DJI Pocket 3 waży nieco więcej niż DJI Pocket 2, ale wciąż jest na tyle lekki i kompaktowy, że jego transport nie sprawi Ci żadnego problemu. Co więcej, został wyposażony w większy i obrotowy ekran dotykowy OLED, który znacznie ułatwia jego obsługę. Dla przykładu, wystarczy obrócić wyświetlacz, aby zacząć nagrywanie, lub dotknąć, aby skorzystać z wybranej funkcji albo dostosować parametry. Teraz możesz w mgnieniu oka przystąpić do działania!

Dodatkowe możliwości – które urządzenie oferuje więcej?

Kamera DJI Pocket 2 jest ceniona za świetną jakość obrazu, kieszonkowy rozmiar oraz uniwersalność. Za jej pomocą można nie tylko nagrywać zachwycające filmy i robić bogate w szczegóły zdjęcia, ale też na przykład prowadzić transmisje na żywo przez aplikacje takie jak Facebook czy YouTube.

DJI Pocket 3 również pozwala na streamowanie – możesz więc zabrać swoich widzów w samo centrum ekscytujących wydarzeń. Co więcej, najnowszy sprzęt DJI świetnie sprawdzi się w roli kamery internetowej. Na uwagę zasługuje także funkcja timecode, która ułatwia synchronizację nagrań wykonanych przy użyciu różnych urządzeń.

Kobieta rozmawia online za pomocą laptopa, obok DJI Osmo Pocket 3 w roli kamery internetowej

Jeśli więc zależy Ci na jak największej liczbie ciekawych możliwości, postaw na DJI Osmo Pocket 3 – z pewnością się nie rozczarujesz.

Akcesoria – z czego możemy korzystać?

Jeśli choć trochę interesujesz się nagrywaniem filmów, z pewnością wiesz, że dostępne akcesoria mogą być niemal równie ważne jak sama kamera. Przecież to właśnie one ułatwiają tworzenie ciekawych ujęć i pozwalają uzyskać satysfakcjonujące rezultaty niezależnie od warunków. Filtry, nakładki na obiektyw, statywy, zewnętrzne mikrofony – wszystko to nierzadko okazuje się bardzo przydatne. Dlatego na końcu sprawdzimy, o jakie akcesoria możemy uzupełnić DJI Pocket 2 i DJI Pocket 3.

Wśród najciekawszych akcesoriów przeznaczonych dla DJI Pocket 2 wymienić można Mini Control Stick, który ułatwia sterowanie kamerą, bezprzewodowy mikrofon DJI zapewniający krystalicznie czysty dźwięk, obiektyw szerokokątny zwiększający pole widzenia do 110°, Micro Tripod, pokrowiec chroniący urządzenie przed uszkodzeniem oraz uchwyt Do-It-All Handle, który ma wbudowany moduł bezprzewodowy, Bluetooth i odbiornik mikrofonu, a także pozwala na montaż dodatkowych elementów, takich jak na przykład statyw.

Trójka znajomych nagrywa film za pomocą kamery DJI Osmo Pocket 3

A co z DJI Pocket 3? Do najważniejszych akcesoriów przeznaczonych dla tej kamery należą:

  • Filtr Black Mist – zapewnia ciekawe efekty wizualne.
  • Transmiter DJI Mic 2 – gwarantuje jeszcze lepszą jakość dźwięku. Do Pocketa 3 możesz podłączyć nawet 2 nadajniki DJI Mic 2.
  • Obiektyw szerokokątny – zwiększa pole widzenia do 108°.
  • Torba transportowa – ułatwia transport kamery.
  • Magnetyczne filtry ND – pozwalają na tworzenie wysokiej jakości ujęć w trudnych warunkach oświetleniowych.
  • Mini Tripod – sprawdzi się na przykład podczas nagrywania vlogów i tutoriali.
  • Wielofunkcyjny uchwyt z akumulatorem – pozwala wydłużyć czas pracy kamery i umożliwia wygodne podłączanie dodatkowych akcesoriów.

Jak widać, zarówno w wypadku DJI Pocket 2, jak i DJI Pocket 3 mamy do dyspozycji sporo przydatnych akcesoriów. Jeśli jednak zależy Ci na ciekawszych możliwościach, wybierz DJI Pocket 3 – elementy takie jak wielofunkcyjny uchwyt z akumulatorem czy transmiter DJI Mic 2 sprawdzą się w wielu zastosowaniach i ułatwią Ci nagrywanie oryginalnych materiałów.

Nakładanie nakładki na obiektyw DJI Osmo Pocket 3

DJI Pocket 2 czy DJI Osmo Pocket 3 – co wybrać?

Skoro znamy już najważniejsze różnice między kamerami DJI Pocket 2 i DJI Pocket 3, możemy odpowiedzieć na pytanie, które urządzenie wybrać. Jak się już pewnie domyślacie, zwycięzcą tego porównania będzie DJI Pocket 3 – pozwala nagrywać lepszej jakości filmy i oferuje znacznie więcej ciekawych funkcji, a przy tym wyróżnia się dłuższym czasem pracy, szybszym ładowaniem i wygodniejszą obsługą. Nie znaczy to oczywiście, że DJI Pocket 2 nie jest już godny uwagi – to wciąż bardzo dobra kieszonkowa kamera, ale rozwój technologii sprawił, że DJI Pocket 3 przewyższa ją na wielu polach. Sprawdź naszą ofertę, zaopatrz się w najlepsze urządzenie dla siebie i stwórz mnóstwo świetnych ujęć!

Polecane

pixel