DJI Power 500 i DJI Power 1000 – porównanie stacji zasilania DJI

Niedawno miała miejsce premiera nowej stacji zasilania DJI Power 500. To idealny moment, aby porównać ją z drugim dostępnym modelem – DJI Power 1000. Sprawdźmy, co różni oba urządzenia i do jakich zastosowań nadają się najlepiej!

 

Ładowanie stacji zasilania DJI Power 500 za pomocą paneli słonecznych na plaży.

Spis treści

  1. DJI wkracza na rynek zasilania
  2. Porównanie DJI Power 500 i DJI Power 1000
    1. Pojemność
    2. Moc wyjściowa
    3. Dostępne gniazda i porty
    4. Sposoby ładowania
    5. Konstrukcja
    6. DJI Power 500 i DJI Power 1000 – podobieństwa
  3. Którą stację zasilania DJI wybrać?
    1. DJI Power 500 – idealna na co dzień i podczas podróży
    2. DJI Power 1000 – do bardziej wymagających zadań

DJI wkracza na rynek zasilania

DJI, firma znana przede wszystkim z produkcji dronów i profesjonalnego sprzętu dla filmowców, postanowiła wkroczyć również na rynek stacji zasilania. Pierwsze urządzenie z tej kategorii, czyli DJI Power 1000, miało swoją premierę w kwietniu 2024 roku. Wyróżniała je nie tylko duża pojemność i moc, ale też między innymi szybkie ładowanie. Na kolejną przenośną stację zasilania DJI nie musieliśmy czekać zbyt długo – DJI Power 500, czyli mniejsza wersja poprzedniego modelu, pojawiła się na polskim rynku w tym miesiącu. Przyjrzyjmy im się bliżej!

Porównanie DJI Power 500 i DJI Power 1000

Poniżej znajdziesz porównanie najważniejszych parametrów przenośnych stacji zasilania DJI Power 500 i DJI Power 1000 – sprawdzimy między innymi ich pojemność, moc, dostępne porty i sposoby ładowania.

Pojemność

Pojemność to jedna z najważniejszych cech przenośnych stacji zasilania. To właśnie od niej zależy, jak długo urządzenie może dostarczać energię bez potrzeby ładowania. Zobaczmy, co pod tym względem mają do zaoferowania DJI Power 500 i DJI Power 1000!


Pojemność stacji DJI Power 500 wynosi 512 Wh. W przypadku DJI Power 1000 wartość ta jest dwa razy większa – do dyspozycji mamy aż 1024 Wh. Co to oznacza w praktyce? Poniżej znajdziesz tabelę, w której przedstawiamy, jak długo poszczególne stacje mogą zasilać wybrane urządzenia lub ile razy są w stanie je naładować:


Urządzenie

DJI Power 500

DJI Power 1000

Ładowanie smartfona

Ok. 28 razy

Ok. 57 razy

Ładowanie aparatu cyfrowego

Ok. 28 razy

Ok. 59 razy

Ładowanie drona

Ok. 6 razy

Ok. 12 razy

Ładowanie laptopa

Ok. 4 razy

Ok. 9 razy

Zasilanie lodówki samochodowej

Przez ok. 9,7 h

Przez ok. 19 h

Zasilanie wentylatora

Przez ok. 4,7 h

Przez ok. 9 h

Ładowanie głośnika

Ok. 32 razy

Ok. 64 razy


Jak widać, dwa razy większa pojemność stacji DJI Power 1000 przekłada się na znacznie większe możliwości w zakresie ładowania i zasilania. Dzięki temu doskonale nadaje się ona nawet do bardziej wymagających zadań – pozwoli dostarczać energię wybranym urządzeniom przez dłuższy czas. Nie oznacza to jednak, że DJI Power 500 nie jest godna zainteresowania. To nadal bardzo wydajna stacja, która świetnie sprawdzi się na przykład podczas wyjazdów lub plenerowych sesji fotograficznych.

 

Stacja zasilania DJI Power 500 używana do ładowania aparatu, umieszczona na stole na biwaku na plaży.

Moc wyjściowa

Moc wyjściowa to kolejny ważny parametr, który określa, jakie urządzenia możemy zasilać za pomocą stacji. Jakie możliwości oferują DJI Power 500 i DJI Power 1000?


DJI Power 500 zapewnia maksymalną moc wyjściową 1000 W. Jest to wystarczające do zasilania urządzeń o niższym zapotrzebowaniu na energię, takich jak laptopy, smartfony czy małe AGD. Za pomocą tego modelu możesz bez problemu naładować swój telefon czy tablet, a także zasilić oświetlenie, wentylator czy lodówkę turystyczną. Wszystko to sprawia, że DJI Power 500 będzie idealnym rozwiązaniem na krótsze wyjazdy czy kempingi.


Stacja DJI Power 1000 wyróżnia się maksymalną mocą wyjściową na poziomie 2200 W, dzięki czemu może dostarczać energię nawet 99% powszechnie używanych urządzeń domowych. Z powodzeniem wykorzystasz ją do zasilania bardziej wymagających sprzętów, takich jak na przykład mikrofalówka, ekspres do kawy, sokowirówka lub nawet piła łańcuchowa. To oznacza, że doskonale sprawdzi się podczas podróży, w domu i w pracy.

Dostępne gniazda i porty

Im więcej gniazd i portów oferuje przenośna stacja zasilania, tym więcej różnych urządzeń możemy do niej podłączyć. Jak pod tym względem prezentują się DJI Power 500 i DJI Power 1000?


Rodzaj gniazda / portu

DJI Power 500

DJI Power 1000

USB-C

2x port wejścia / wyjścia USB-C 100 W

2x port USB-C 140 W

USB-A

2x port USB-A 24 W

2x port USB-A 24 W

Port SDC

1x port SDC

Port SDC Lite

1x port SDC Lite

1x port SDC Lite

Gniazdo AC

2x gniazdo wyjścia AC;

1x gniazdo wejścia AC;

2x gniazdo wyjścia AC;

1x gniazdo wejścia AC;


DJI Power 500 ma dwa porty wejścia / wyjścia USB-C o mocy 100 W każdy. Umożliwiają one szybkie ładowanie zarówno podłączonych urządzeń, jak i samej stacji. Obsługują też standard PD 3.0, dzięki czemu możesz naładować wybrany sprzęt w bardzo krótkim czasie.


Z kolei stacja DJI Power 1000 wyróżnia się dodatkowym portem SDC, który umożliwia podłączanie wielu różnych akcesoriów (na przykład kabli lub adapterów) i ładowanie wybranych urządzeń z wykorzystaniem dużej mocy.


Co więcej, każdy z portów USB-C stacji DJI Power 1000 oferuje maksymalną moc wyjściową 140 W i obsługuje standard szybkiego ładowania PD 3.1. Dzięki temu możesz w mgnieniu oka naładować wybrane urządzenia i zaoszczędzić czas!

 

Ładowanie smartfona i tabletu za pomocą stacji zasilania DJI Power 500 ustawionej na ziemi.

Sposoby ładowania

Stacje DJI Power 500 i DJI Power 1000 mogą być ładowane na kilka sposobów, dzięki czemu możemy bez problemu przygotować się na różne scenariusze. Szczegółowe informacje znajdziesz w poniższej tabeli:


Metoda ładowania

DJI Power 500

DJI Power 1000

Ładowanie z gniazda sieciowego

Tak

Tak

Ładowanie za pomocą paneli słonecznych

Tak

Tak

Ładowanie za pomocą ładowarki samochodowej

Tak

Tak

Ładowanie przez USB-C

Tak

Nie


Zarówno DJI Power 500, jak i DJI Power 1000 umożliwiają ładowanie za pomocą gniazda sieciowego, paneli słonecznych i ładowarki samochodowej. Dzięki temu bez problemu zapewnisz im energię w niemal każdej sytuacji – w domu, na biwaku czy podczas podróży. Mniejsza stacja może być dodatkowo ładowana przez USB-C, co zapewnia jeszcze większą elastyczność.


Warto też zaznaczyć, że DJI Power 1000 pozwala na podłączenie paneli fotowoltaicznych o większej mocy – do 800 W. To oznacza, że za pomocą energii słonecznej naładujemy ją w krótszym czasie – od około 1,35 godziny do 2,8 godziny. Dla porównania, model DJI Power 500 jest kompatybilny z panelami o mocy do 300 W – w tym wypadku czas ładowania wynosi od około 1,8 godziny do 4 godzin.

 

Ładowanie stacji zasilania DJI Power 500 w samochodzie.

Konstrukcja

Konstrukcja stacji ma duże znaczenie dla wygody jej transportu i użytkowania. Mniejsze urządzenie będzie łatwiejsze w przenoszeniu, co jest bardzo ważne dla osób, które planują korzystać z niego na przykład podczas podróży. Jakimi wymiarami i wagą cechują się modele DJI Power 500 i DJI Power 1000?


DJI Power 500

DJI Power 1000

Wymiary

305 x 207 x 177 mm

448 x 225 x 230 mm

Waga

Ok. 7,3 kg

Ok. 13 kg


Jak widać, stacja DJI Power 500 jest znacznie lżejsza i mniejsza niż DJI Power 1000. Dzięki temu będzie dużo wygodniejsza w transporcie i przechowywaniu.

DJI Power 500 i DJI Power 1000 – podobieństwa

Wiemy już, co różni porównywane dziś stacje zasilania. Na koniec przyjrzyjmy się jeszcze łączącym je podobieństwom!


Zarówno DJI Power 1000, jak i DJI Power 500 obsługują funkcję DJI Power SDC, która umożliwia bardzo szybkie ładowanie akumulatorów dronów DJI. Dzięki temu wystarczy tylko około 30 minut, aby ponownie wzbić się w powietrze! Co więcej, oba modele sprawdzą się w roli zasilacza UPS – jeśli nastąpi przerwa w dostawie prądu, mogą w ciągu 0,02 sekundy przełączyć się na awaryjne zasilanie podłączonych urządzeń, aby zapewnić ciągłość ich pracy.


Stacje DJI Power 1000 i DJI Power 500 zostały też zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić wydajne i bezpieczne działanie niezależnie od sytuacji. Są wyposażone w wysokiej klasy bezpieczniki i czujniki temperatury, a ponadto przeszły wymagające testy produktowe prowadzone przez niezależną agencję SGS. Oba urządzenia korzystają również z wytrzymałych ogniw LFP, które wyróżniają się długą żywotnością – gwarantują nawet 10 lat regularnego użytkowania. Dodatkowym atutem omawianych dzisiaj stacji jest cicha praca. Podczas ładowania DJI Power 1000 cechuje się poziomem głośności około 25 dB, a DJI Power 500 – około 23 dB. To mniej niż w wypadku większości domowych lodówek!

 

Ładowanie drona DJI za pomocą stacji zasilania DJI Power 1000.

Którą stację zasilania DJI wybrać?

Zastanawiasz się, która stacja zasilania DJI będzie dla Ciebie odpowiednia? Znając najważniejsze różnice między nimi, możesz wybrać model, który spełni Twoje oczekiwania. Zastanów się, na jakich możliwościach i parametrach najbardziej Ci zależy, a następnie podejmij decyzję!

DJI Power 500 – idealna na co dzień i podczas podróży

DJI Power 500 ma wystarczającą pojemność i moc, aby zasilać podstawowe urządzenia, z których korzystamy na co dzień, na przykład laptopy, smartfony, aparaty cyfrowe i nie tylko. Wyróżnia się także lekką, niewielką konstrukcją, która pozwala na jej wygodny transport. Ponadto oferuje aż cztery sposoby ładowania, co zapewnia większą elastyczność i swobodę. Dzięki temu będzie idealnym wyborem dla osób, które potrzebują mobilnego źródła energii do codziennych zastosowań, krótkich wyjazdów lub plenerowych sesji fotograficznych. Z powodzeniem skorzystają z niej na przykład:


  • Turyści i podróżnicy – DJI Power 500 zapewni niezawodne źródło energii na krótkie wypady i kempingi.
  • Fotografowie – stacja pozwoli na bezproblemowe korzystanie z energii elektrycznej podczas sesji plenerowych.
  • Droniarze – dzięki stacji można szybko naładować akumulator drona i zyskać więcej czasu w powietrzu.
  • Mieszkańcy małych gospodarstw domowych – DJI Power 500 idealnie nadaje się do codziennego użytku, na przykład do ładowania smartfonów lub awaryjnego zasilania wybranych urządzeń podczas krótkich przerw w dostawie prądu.
Stacja zasilania DJI Power 500 stoi na ziemi na biwaku, w tle żółty namiot.

DJI Power 1000 – do bardziej wymagających zadań

DJI Power 1000 wyróżnia się większą pojemnością i mocą, dzięki czemu umożliwia zasilanie urządzeń o dużym zapotrzebowaniu na energię. Jest wprawdzie nieco cięższa niż DJI Power 500, ale jej przenoszenie nadal nie powinno sprawiać problemów. Doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i w terenie – zapewni niezawodny dostęp do prądu niezależnie od okoliczności. Wszystko to czyni ją idealnym wyborem dla takich osób jak:


  • Profesjonaliści – na przykład filmowcy, fotografowie czy technicy, którzy potrzebują dużej mocy do zasilania swoich urządzeń.
  • Właściciele małych firm – takich jak na przykład pracownie rzemieślnicze czy sklepy mobilne, które wymagają stabilnego i wydajnego źródła zasilania.
  • Podróżnicy – DJI Power 1000 doskonale sprawdzi się nawet na długich wyprawach.
  • Osoby, które potrzebują zasilania awaryjnego do domu – dzięki funkcji UPS i dużej mocy stacja DJI Power 1000 pozwoli przygotować się nawet na dłuższe przerwy w dostawie prądu.
Mężczyzna używa stacji DJI Power 1000 do zasilania narzędzi podczas pracy na świeżym powietrzu.

Obie stacje zasilania DJI oferują wysoką wydajność i wiele przydatnych funkcji. Lekka i poręczna DJI Power 500 idealnie nadaje się do codziennego użytku, sprawdzi się też podczas krótszych wyjazdów. Z kolei DJI Power 1000 będzie odpowiednia do bardziej wymagających zadań, oferując większą moc i pojemność. Zastanów się, w jakich zastosowaniach chcesz wykorzystywać stację, i zapewnij sobie niezawodne źródło energii na różne okoliczności!

Polecane

pixel