+ Dodaj do porównania

Radar CSM dla Matrice 300/350 RTK

Kod EAN: 6941565912114
Radar CSM dla Matrice 300/350 RTK
Radar CSM dla Matrice 300/350 RTK
Radar CSM dla Matrice 300/350 RTK
Radar CSM dla Matrice 300/350 RTK
3 815,00 PLN
brutto / szt.
Szybkie zakupy 1-Click(bez rejestracji)
Dostępny
Dostępny
Bezpieczne zakupy
Dostępność:
Radar CSM dla Matrice 300 RTK

Radar CSM został stworzony jako wsparcie dla wbudowanych czujników wizyjnych drona. Urządzenie to cechuje się zasięgiem wykrywania od 1 do 30 metrów, a co więcej zapewnia kompleksowe pokrycie 360° w poziomie. Sprawia to, że wykrywa zagrożenia, które mogą zostać pominięte przez technologię unikania przeszkód drona. Jak to działa? Po wstępnym ustawieniu zasięgu wykrywania radaru dron Matrice 30 RTK zatrzyma się, gdy zbliży się do obiektu. Będzie to przydatne szczególne w skomplikowanych misjach. To jednak nie koniec! Moduł CSM spełnia normę IP45, a co więcej może działać także w nocy (gdy wbudowany system wizyjny drona nie działa) oraz w trudnych warunkach pogodowych. Zwiększa to bezpieczeństwo podczas wykonywania zróżnicowanych zadań.

Działanie radaru CSM

Radar CSM montuje się do górnej części M300 RTK, tam, gdzie mocuje się gimbala. Urządzenie możesz podłączyć do drona przez port PSDK. Włączony radar emituje fale radiowe, które odbijają się od obiektów, po czym wracają do odbiornika. W ten sposób dostarczane są informacje o lokalizacji obiektu na podstawie czasu, jaki jest potrzebny na powrót fal. Radar możesz dowolnie włączać i wyłączać, a także możesz zdecydować się na jego użytkowanie w połączeniu z czujnikiem wizyjnym drona lub wybrać jedno z tych rozwiązań.

Powiadomienia dla operatora

Po wykryciu przeszkód przez radar, wyświetlacz nawigacyjny kompasu w dolnej części Głównego Wyświetlacza Lotu (na ekranie kontrolera) wyświetli różne kolory, takie jak:


Czerwony — sygnalizuje przeszkody wykryte w obrębie ustawionej odległości hamowania, co spowoduje zatrzymanie się drona. 

Żółty — są to przeszkody w obszarze objętym ostrzeżeniem. Aparatura zacznie wydawać powolne sygnały dźwiękowe. 

Zielony — to przeszkody wykryte w zasięgu radaru, jednak poza dystansem hamowania/ostrzegania.

Jak to działa w praktyce? Weźmy przykład, gdy odległość hamowania przed przeszkodą ustawiona jest na 3 metry, a odległość ostrzegania na 18 metrów. W takiej sytuacji dron zatrzyma się, jeśli wykryje przeszkodę na wysokości 3 metrów, a na wyświetlaczu pojawi się czerwony kolor. Warto tutaj dodać, że zalecane jest ustawienie odległości hamowania co najmniej 2,5 metra. Co więcej, jeśli cokolwiek pojawi się w odległości do 18 metrów, wyświetlacz zmieni kolor na żółty, a aparatura sterowania zacznie wykonywać powolne sygnały dźwiękowe. Jednak gdy radar wykryje cokolwiek poza ustawionym obszarem 18 metrów, nie będzie żadnego powiadomienia, a wyświetlacz będzie mieć kolor zielony. 

Bezpieczne loty — system zapobiegający kolizjom

Zadaniem radaru jest wykrywanie przeszkód, które mogą zostać pominięte przez wbudowane czujniki — przeszkody mogą być zbyt cienkie lub znajdować się w martwym polu czujników. 


  • Obraz po lewej stronie (bez włączonego radaru) - pokazuje niewielki obszar koloru zielonego na wyświetlaczu nawigacyjnym, to jest, mniejszą ilość wykrytych przeszkód. Na wyświetlaczu widoczna jest także cienka czarna i pusta linia - jest to jeden z czterech martwych punktów, które uniemożliwiają wykrycie przeszkód.
  • Obraz z prawej strony (z włączonym radarem) — zielony obszar jest większy niż poprzednio; pokrywa także cciemne czarne linie, co pomaga w wykrywaniu większej liczby obiektów i w wyeliminowaniu martwych pól.
Radar CSM — niezbędnik w skomplikowanych misjach

Podczas skomplikowanych misji rada CSM będzie niezastąpionym pomocnikiem, ponieważ ma on możliwość wykrywania cienkich obiektów. Przyda się np. podczas pracy w pobliżu linii energetycznej. Gdy dron Matrice 300 RTK leci w pobliżu linii energetycznych bez aktywnego radaru, na wyświetlaczu nawigacyjnym pojawiają się obszary żółte i zielone, jednak dron jest w stanie zbliżyć się do kabli, ponieważ nie są one wykrywane przed drona. Można w tej sytuacji zauważyć, że żółte i zielone odcienie nie pokrywają się z żadną z czterech ciemniejszych sfer obszaru wyświetlania, to jest z martwymi punktami. To się jednak zmieni, gdy aktywowany zostaje radarowy system unikania przeszkód. Dron natychmiast wykryje linie energetyczne przed sobą — a wyświetlacz zacznie migać na czerwono, eliminując przy tym martwe pola. Następnie urządzenie zatrzyma się i nie będzie lecieć już w kierunku kabli. Pamiętaj jednak, że radar CSM to narzędzie do wykrywania, a co za tym idzie, nie będzie on automatycznie omijał żadnych przeszkód, ani nie będzie też pomagać dronowi w określaniu pozycji.

Nocne misje

Innym przykładem jest działanie radaru CSM podczas wieczornego lotu, gdy wbudowany system wizyjny drona nie działa. Gdy radar jest wyłączony, obraz jest niewyraźny, jednak po jego aktywacji wyświetlacz wypełnia się kolorami, ponieważ jednostka CSM zaczyna pracować i wykrywać przeszkody. 

Zasięg detekcji radaru

Aby dać operatorom jeszcze większą pewność podczas latania M300 RTK, radar oferuje rozległe spektrum pokrycia:


Kierunek poziomy: 360°

Kierunek pionowy: 60°

Kierunek górny: 45°


Zasięg detekcji radaru mieści się od 1,5 metra do 30 metrów. Zwróć także uwagę na fakt, ze efektywny zasięg detekcji różni się w zależności od wielkości i materiału, z którego jest przeszkoda. Dla przykładu — przy wykrywaniu obiektów, które silnie odbijają światło, takie jak budynki, efektywny zasięg detekcji jest maksymalny i wynosi 30 m. Zaś w przypadku obiektów, które słabo odbijają światło, np. suche gałęzie drzew, odległość ta sięga 15 m. UWAGA: Wykrywanie przeszkód może nie działać prawidłowo w obszarach poza efektywnym zasięgiem detekcji.


Wszystko to sprawia, że radar CSM to niezwykle przydatny dodatek do drona M30 RTK. Będzie on wykrywać cienkie przeszkody, działać w nocy, a co więcej, zwiększy świadomość sytuacyjną. Przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa lotu i sprawia, że niewiarygodnie niezawodny i bezpieczny dron, jest jeszcze bezpieczniejszy.

W zestawie
Radar CSM
Radar CSM
x1
Specyfikacja
Waga369 g
Stopień ochronyIP45
Zakres detekcjiKierunek poziomy: 360°; Kierunek pionowy: 60°; Kierunek górny: 45°
Sygnalizacja wykrycia przeszkód na aparaturzeKolor czerwony: przeszkody wykryte w obrębie ustawionej wcześniej odległości hamowania. Dron zatrzyma się. Kolor żółty: przeszkody wykryte w obszarze objętym ostrzeżeniem. Aparatura będzie wydawała powolne sygnały dźwiękowe. Kolor zielony: przeszkody wykryte w zasięgu radaru, ale poza dystansem hamowania/ostrzegania
Kompatybilność Matrice 300 RTK, Matrice 350 RTK
Do pobrania
Podziel się swoją opinią
Twoja ocena:
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 917 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-17
Wszystko okey, polecam
2024-07-16
Przesyłka bardzo szybka i sprawna. Tak trzymać.
pixel