3 darmowe aplikacje do edycji i montażu wideo na Twoim telefonie

Smartfony, które nosimy zawsze przy sobie, nie tylko pozwalają nam rejestrować chwile życia, ale również oferują narzędzia pozwalające na tworzenie profesjonalnych - ciekawie prezentujących się nagrań.

W tym artykule przyjrzymy się 3 aplikacjom, które umożliwią Ci nie tylko prostą edycję, ale także dodanie niesamowitych efektów, dźwięku i wiele więcej. Spraw, by Twoje wideo które udostępniasz, weszło na wyższy poziom.

A to wszystko w smartfonie.

Aplikacja do montarzu wideo na smartfonie

Kiedy warto skorzystać z aplikacji do montażu wideo?

Aplikacje do montażu wideo na telefonie warto wykorzystać, gdy chcesz szybko i sprawnie złożyć krótki film z ujęć rejestrowanych na co dzień. Są idealne do tworzenia vlogów, relacji z podróży, czy krótkich prezentacji biznesowych. Warto korzystać z nich również, gdy brakuje ci dostępu do komputera lub zaawansowanego sprzętu, a chcesz zachować kreatywność w procesie edycji.

1. LightCut

LightCut jest edytorem wideo rekomendowanym przez DJI - przez co obsługuje mnóstwo produktów marki.
Aplikacja wykorzystuje opartą na Sztucznej Inteligencji funkcję edycji jednym dotknięciem, posiada różnorodne szablony wideo i samouczki dotyczące nagrywania, co umożliwia łatwą edycję i tworzenie w dowolnym miejscu.
Szablony podzielone są według przeznaczenia i często mają stosowne animacje i grafiki - także podkład muzyczny w klimacie.

Możesz przycinać, scalać klipy wideo, dodać tekst, muzykę, efekty, naklejki, czy też przejścia.

Narzędzie to może się sprawdzić, kiedy szybko, bez zbędnego kombinowania, chcemy przygotować ciekawe ujęcia na swoje media społecznościowe.

Edytor wideo rekomendowany przez DJI

2. CapCut

CapCut, czyli oprogramowanie spod skrzydeł twórców TikToka, to wszechstronna aplikacja do edycji wideo, która oferuje niezliczoną ilość możliwości. Dzięki funkcjom takim, jak edycja wielościeżkowa, efekty przejść, teksty, naklejki czy dodawanie dźwięków, możesz tworzyć dynamiczne i zaskakujące filmy w zaledwie chwilę. Dodatkowo, narzędzia do korekcji kolorów i stabilizacji obrazu pozwalają poprawić jakość materiału, a funkcja dopasowywania tempa do muzyki dodaje wyjątkowego rytmu Twoim projektom.

Idealnie sprawdzi się dla osób, które lubią kombinować oraz bardziej zaawansowane funkcje.

3. VN

Interesuje cię tworzenie treści w formie vlogów lub krótkich filmów? Aplikacja VN może być idealnym wyborem. VN oferuje prosty interfejs, który umożliwia tworzenie i edytowanie materiałów wideo w błyskawiczny sposób. Aplikacja zawiera bogatą kolekcję efektów specjalnych, animacji tekstowych oraz gotowych szablonów, które pomogą dodać wspaniałą oprawę wizualną twoim filmom.

Edycja wideo na telefonie

Podsumowując, LightCut, CapCut i VN to trzy wyjątkowe aplikacje, które umożliwiają nie tylko podstawową edycję wideo, ale także tworzenie profesjonalnych produkcji, które z pewnością zachwycą Twoich odbiorców. Bez względu na to, czy jesteś początkującym twórcą czy doświadczonym montażystą, te aplikacje otwierają przed Tobą nieograniczone możliwości tworzenia i udostępniania fascynujących treści wideo, wszystko to w zasięgu smartfona.

Polecane

Dron DJI Air 3 Fly More Combo (RC 2)

Dron DJI Air 3 Fly More Combo (RC 2)

7 299,00 PLN bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką5 799,00 PLN brutto
pixel