Czym charakteryzują się specjalistyczne produkty DJI?

Firmę DJI znamy z szerokiej oferty dronów, ale jej innowacyjność i zaawansowana technologia poszły dalej. DJI wprowadziło na rynek wszechstronne urządzenie służące potrzebom nagrywania. Jest to specjalistyczny produkt o nazwie DJI Ronin 4D. Urządzenie to służy profesjonalnemu nagrywaniu materiałów filmowych zarówno artystom działającym w pojedynkę, jak i całym ekipom filmowym. 

Uzyskane filmy z DJI cechuje wysoka jakość, niesamowita płynność, efektywna stabilizacja, precyzyjne możliwości regulacji ostrości i transmisja obrazu na duże odległości nawet do 6 km. 

Urządzenie to pozostaje przy tym bardzo wygodne w użytkowaniu. Nadaje się nawet dla operatorów pracujących wiele godzin na planie. To więc mobilna, wydajna, praktyczna i gotowa sprostować profesjonalnym wymaganiom konstrukcja z najwyższej technologicznie półki.

Do jakich zadań wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt DJI?

DJI Ronin 4D to przede wszystkim:

  • nowa era filmowania i kinematografii;
  • nowe możliwości na amatorskim i profesjonalnym planie filmowym;
  • doskonałe urządzenie do kręcenia programów dokumentalnych, wywiadów i wydarzeń;
  • mobilność, łatwość przemieszczania się i ruchu z urządzeniem, sprawdza się wszędzie tam gdzie wymagana jest dynamika;
  • możliwość przygotowania ujęć śledzących i wiele innych bardzo kreatywnych nagrań;
  • praca z kamerą w długim czasie, sprzyja temu inteligentny akumulator – nawet do 2,5 godziny na jednym ładowaniu;
  • elastyczność w pracy, łatwość ruchów z kamerą nawet w ciasnych i ograniczonych przestrzeniach, na przykład w samochodzie – niewielkie rozmiary, wykorzystanie długiego kabla przedłużającego;
  • wiele możliwości konfiguracyjnych i dodatkowych elementów rozbudowujących urządzenie.

Jakie parametry cechują nowoczesny sprzęt?

Dostępne są dwa modele tego specjalistycznego urządzenia DJI. Pierwszy wariant to DJI Ronin 4D z kamerą Zenmuse X9-8K, drugi z kamerą Zenmuse X9-6K. Pierwsza wersja pozwala tworzyć filmy w jakości 8K/75FPS. Urządzenie obsługuje ISO natywne 800/4000. Ronin 4 D to także duży zakres dynamiczny 14+ jednostek. Całość pozwala na uzyskanie znakomitych rezultatów, nawet przy wymagających warunkach oświetleniowych. Urządzenie wykorzystuje najnowszy system przetwarzania obrazu CineCore 3.0 z chipem DJI, dzięki czemu możesz nagrywać doskonałej jakości materiały niemal w każdej sytuacji. Dodatkowo otrzymujemy zaawansowaną architekturę procesora, potężną moc obliczeniową i możliwość nagrywania Apple ProRes RAW, ProRes 422 HQ i H.264. Kamera ma wbudowane wysokiej klasy 9-przystankowe filtry ND (ND 2 do ND 512 lub ND 0.3 do ND 2.7).

Na koniec warto wspomnieć o 4-osiowej stabilizacji – Ronin 4D uzupełnia standardowe 3 osie o dodatkową oś Z. Zaawansowane sensory, wbudowany barometr, IMU oraz nowy, algorytm pozwalają uzyskać materiały płynne jak nigdy dotąd. Warto również zapoznać się z ofertą i zdecydować się na dodatkowe akcesoria, przydatne podczas nagrywania, na przykład różnego rodzaju wysięgniki i zdalnie sterowane głowice.


pixel