DJI Avata 2 – akcesoria, które warto mieć

Dron DJI Avata 2 szybko zyskał dużą popularność nie tylko wśród miłośników lotów FPV, ale też wśród osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w powietrzu. Wydajny, prosty w obsłudze i zapewniający świetną jakość obrazu – bez problemu wpisuje się w zróżnicowane potrzeby entuzjastów latania. Aby jednak w pełni wykorzystać jego potencjał, warto zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria, które zwiększą jego funkcjonalność, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Od akumulatorów, przez filtry, po torby transportowe – dowiedz się, co może Ci się przydać!

 

Dron DJI Avata 2 przelatuje obok skały.

Akcesoria do zasilania

Aby w pełni cieszyć się możliwościami DJI Avata 2, musimy zapewnić mu niezawodne źródło zasilania. Sprawdźmy, jakie akcesoria z tej kategorii warto kupić, aby przygotować się nawet do dłuższych lotów i wymagających sesji nagraniowych.

 • Zapasowe akumulatory – standardowy czas lotu DJI Avata 2 wynosi około 23 minut. Warto więc zaopatrzyć się przynajmniej w kilka zapasowych akumulatorów, aby uniknąć niechcianych przerw w pracy i bez problemu realizować swoje twórcze wizje lub eksplorować okolicę. Pamiętaj, aby wybierać tylko oryginalne baterie DJI, które zapewniają niezawodne działanie i są w pełni kompatybilne z dronem.
 • Hub do ładowania – pozwala na jednoczesne ładowanie trzech akumulatorów, dzięki czemu możesz zaoszczędzić czas i zawsze mieć pewność, że Twój dron będzie gotowy do pracy. Istnieje również możliwość wykorzystania go w roli powerbanku, za pomocą którego naładujesz na przykład swój telefon.
Dwa drony DJI Avata 2 przelatują obok skały.

Akcesoria do nagrywania

Jeśli chcesz bez problemu nagrywać zapierające dech w piersiach materiały z lotu ptaka i cieszyć się ich wysoką jakością, zaopatrz się w dodatkowe akcesoria do filmowania. Co może Ci się przydać?

 

Karty pamięci

Karty pamięci to jedne z najważniejszych elementów wyposażenia każdego drona. Umożliwiają wygodne przechowywanie nawet dużych ilości nagrań, dzięki czemu nie musisz się martwić, że zabraknie Ci miejsca na Twoje filmy. Możesz więc ze spokojem ducha tworzyć kolejne spektakularne ujęcia! W wypadku drona DJI Avata 2 producent poleca następujące modele kart:

 • SanDisk Extreme PRO 32GB U3 A1 V30 microSDHC,
 • Lexar Professional 1066x 64GB U3 A2 V30 microSDXC,
 • Lexar Professional 1066x 128GB U3 A2 V30 microSDXC,
 • Lexar Professional 1066x 256GB U3 A2 V30 microSDXC,
 • Lexar Professional 1066x 512GB U3 A2 V30 microSDXC,
 • Kingston CANVAS Go! Plus 64GB U3 A2 V30 microSDXC,
 • Kingston CANVAS Go! Plus 128GB U3 A2 V30 microSDXC,
 • Kingston CANVAS React Plus 64GB U3 A1 V90 microSDXC,
 • Kingston CANVAS React Plus 128GB U3 A1 V90 microSDXC,
 • Kingston CANVAS React Plus 256GB U3 A1 V90 microSDXC,
 • Samsung EVO Plus 512GB U3 A2 V30 microSDXC.

A jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat wyboru odpowiedniej karty pamięci do drona, zapoznaj się z naszym artykułem.

 

Filtry

Filtry to niemal niezbędne akcesoria dla osób, które chcą uzyskać najwyższą jakość nagrań. Pomagają one kontrolować światło i eliminować niepożądane efekty optyczne. Dzięki temu możliwe jest osiąganie doskonałych rezultatów nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Do najpopularniejszych rodzajów filtrów należą:

 • Filtry ND – redukują ilość światła docierającego do matrycy, co pozwala na korzystanie z dłuższych czasów naświetlania i szerokiej przysłony (również w jasnych warunkach). Doskonale nadają się do fotografii krajobrazowej i robienia zdjęć wody, na przykład rzek czy wodospadów.
 • Filtry CPL – eliminują odblaski i poprawiają nasycenie kolorów. Są szczególnie przydatne podczas robienia zdjęć krajobrazów, fotografowania wody i nieba, a także tworzenia ujęć w miastach.
 • Filtry UV – chronią obiektyw przed zarysowaniem, kurzem, wodą i promieniami UV, zapobiegają też zamgleniu zdjęć.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat różnych rodzajów filtrów? Zastanawiasz się, kiedy je stosować i jak o nie dbać? Przeczytaj nasz artykuł! Sprawdź też filtry ND do DJI Avata 2 dostępne w DJI Store.

 

Na kamieniu leży dron DJI Avata 2 i przeznaczony dla niego zestaw filtrów ND.

Akcesoria do konserwacji

Aby DJI Avata 2 działał niezawodnie przez długi czas, ważne jest regularne dbanie o jego stan techniczny. Akcesoria do konserwacji pomogą Ci w utrzymaniu drona w doskonałej kondycji i umożliwią szybką reakcję w przypadku drobnych uszkodzeń. Co warto kupić?

 

Zapasowe śmigła

Śmigła to jedne z najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów drona. Wprawdzie DJI Avata 2 jest wyposażony w wytrzymałą osłonę, ale wypadek i tak może się zdarzyć. Warto więc zaopatrzyć się w zapasowe akcesoria, aby w razie potrzeby szybko je wymienić. W sklepie DJI Store znajdziesz oryginalne śmigła do DJI Avata 2, które zapewniają stabilny, wydajny lot niezależnie od sytuacji.

 

Bezpieczeństwo

Loty dronami FPV bywają bardzo dynamiczne i wiążą się z większym ryzykiem narażenia sprzętu na uszkodzenia. Warto więc zawczasu pomyśleć o jego bezpieczeństwie, aby zapewnić sobie spokój ducha i móc bez obaw cieszyć się podniebnymi podróżami. W co warto w związku z tym zainwestować?

 

DJI Care Refresh

DJI Care Refresh to usługa serwisowa, która pozwala odpłatnie wymienić uszkodzony sprzęt na nowy. Jeżeli zdarzy się wypadek, należy zgłosić to na stronie producenta i wysłać zepsute urządzenie do centrum serwisowego. Po otrzymaniu wyceny naprawy zdecyduj, czy chcesz z niej skorzystać, czy wolisz wymianę w ramach Care Refresh. Następnie wystarczy zapłacić za usługę i czekać na wysyłkę nowego produktu! Taka opcja jest o wiele tańsza niż zakup kolejnego urządzenia. Dzięki temu możesz latać ze spokojem ducha, nie obawiając się, że jeśli coś pójdzie nie do końca po Twojej myśli, konieczne będzie poniesienie dużych kosztów.

 

Więcej informacji na temat usługi znajdziesz w naszym artykule “DJI Care Refresh – wszystko, co musisz wiedzieć”.

 

Łączenie się z dronem DJI Avata 2 za pomocą smartfona.

Transport

Każdy użytkownik drona DJI Avata 2 powinien zadbać o jego bezpieczny transport. W ten sposób nie tylko zapewnimy mu ochronę przed uszkodzeniem, ale też ułatwimy sobie jego przenoszenie i organizację dodatkowych akcesoriów.

 

Torba transportowa

Dedykowana torba transportowa do DJI Avata 2 umożliwia wygodny, a zarazem bezpieczny transport drona wraz z akcesoriami. Oferuje liczne przegródki, które ułatwiają zachowanie porządku i odpowiednią organizację przestrzeni. Bez problemu zmieści nie tylko bezzałogowca, ale też hub do ładowania, trzy akumulatory, gogle DJI Goggles 3 i kontroler DJI RC Motion 3. Wszystko to sprawia, że będzie to idealne rozwiązanie dla osób, które często latają dronem w różnych miejscach i potrzebują praktycznego akcesorium do jego transportowania.

 

Osoba chowa drona DJI Avata 2 do torby na ramię, w której znajdują się już inne akcesoria, w tym gogle i kontroler.

Więcej możliwości dzięki dodatkowym akcesoriom

Odpowiednie akcesoria do drona DJI Avata 2 nie tylko zwiększają jego funkcjonalność, ale też zapewniają mu długotrwałą wytrzymałość i bezpieczeństwo. Inwestycja w dodatkowe akumulatory, karty pamięci, filtry, zapasowe śmigła, usługi serwisowe i torby transportowe pozwoli Ci w pełni wykorzystać potencjał bezzałogowca i zadbać o jego doskonałą kondycję. Dzięki temu będziesz też w stanie ze spokojem ducha eksplorować przestworza i tworzyć mnóstwo świetnych ujęć! Zapoznaj się z pełną ofertą akcesoriów dostępnych w DJI Store i ciesz się jeszcze lepszymi wrażeniami z każdego lotu.

 

Polecane

pixel