DJI Care Refresh – wszystko, co musisz wiedzieć

Przygotuj się na nieprzewidziane sytuacje i korzystaj ze swojego sprzętu DJI ze spokojem ducha. Pozwoli Ci na to DJI Care Refresh – kompleksowy pakiet serwisowy, który umożliwia odpłatną wymianę uszkodzonego produktu na nowy. Dowiedz się, jak aktywować tę usługę, jakie przypadki obejmuje i dlaczego warto się na nią zdecydować!

Mężczyzna stoi oparty o samochód zaparkowany w górach i steruje dronem DJI Air 3, patrzy na to kobieta

Czym jest DJI Care Refresh?

DJI Care Refresh to ochrona serwisowa, która pozwala za niewielką opłatą wymienić uszkodzony sprzęt DJI na nowy. Z takiej możliwości można skorzystać maksymalnie dwa razy w ciągu roku. Jeśli zdarzy się wypadek, wystarczy zgłosić usterkę i przesłać niesprawne urządzenie do centrum serwisowego DJI, a następnie zapłacić wymaganą kwotę i poczekać na wysyłkę nowego produktu.

Usługa jest dostępna zarówno dla dronów, jak i dla kamer oraz gimbali. W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje pakietów – roczny i dwuletni. Istnieje również możliwość przedłużenia ochrony do maksymalnie 3 lat.

Dlaczego warto kupić DJI Care Refresh?

Koszt wymiany uszkodzonego urządzenia z DJI Care Refresh jest znacznie niższy niż koszt zakupu nowego sprzętu. Dla przykładu, dron DJI Mini 4 Pro kosztuje około 4000 zł, a wymieniając go w ramach pakietu serwisowego, zapłacimy tylko 375 zł. Spora różnica, prawda?

To właśnie dlatego warto rozważyć zakup dodatkowej ochrony. Nigdy nie wiadomo, czy podczas lotu coś nie pójdzie niezgodnie z planem. Lepiej więc przygotować się na ewentualny wypadek i mieć pewność, że jeśli coś się stanie, będziemy mogli otrzymać nowy sprzęt za dużo mniejsze pieniądze.

Dron DJI Mini 4 Pro leci między drzewami

Jakie przypadki obejmuje DJI Care Refresh?

Decydując się na zakup DJI Care Refresh, chronisz swój sprzęt przed takimi sytuacjami jak:

 • upadek,
 • utopienie (warunkiem jest zwrócenie wraku urządzenia),
 • kolizja,
 • wypadki spowodowane zakłóceniami sygnału,
 • błędy użytkownika.

Jak widać, jest to kompleksowa usługa, która ma zastosowanie w wielu przypadkach. Obejmuje nawet wypadki spowodowane błędem użytkownika – będzie więc dobrym wyborem zwłaszcza dla początkujących pilotów dronów i amatorów filmowania.

Flyaway Coverage – dodatkowe zabezpieczenie Twojego drona

W ramach DJI Care Refresh dostępna jest również usługa Flyaway Coverage. Jak to działa? Jeśli zdarzy się sytuacja, w której nie będziesz w stanie odzyskać swojego drona, na przykład po kolizji lub w wyniku jego ucieczki spowodowanej zakłóceniami sygnału, zyskasz możliwość wykupienia kolejnego urządzenia w niższej cenie. Przykładowo, w wypadku wspomnianego wyżej DJI Mini 4 Pro koszt takiego zakupu wynosi 1275 zł. To nadal dużo mniej niż cena zupełnie nowego sprzętu!

Pamiętaj, że aby usługa Flyaway Coverage była dostępna, należy wcześniej powiązać swoje konto DJI i aparaturę sterującą z dronem za pomocą aplikacji DJI Fly. Jeśli tego nie zrobisz, wymiana urządzenia po ucieczce nie będzie możliwa.

Jak skorzystać z usługi Flyaway Coverage? Najpierw zgłoś ucieczkę drona za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej DJI. Należy między innymi podać w nim numer seryjny zaginionego urządzenia, opisać wypadek, określić jego datę i potwierdzić adres dostawy nowego produktu. Jeśli masz taką możliwość, załącz też zdjęcia i filmy dokumentujące całą sytuację. Następnie konieczne będzie wygenerowanie raportu z ucieczki drona w aplikacji DJI Fly. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 • Włącz aplikację DJI Fly i dotknij "Profile".
 • Zaloguj się na konto DJI powiązane z dronem.
 • Przejdź do "Profile", a następnie do "Device Management" i wybierz swojego drona.
 • Dotknij "Value-added Service" i połącz aparaturę sterującą ze swoim urządzeniem mobilnym. Kiedy to zrobisz, na ekranie pojawi się przycisk "Aircraft Flyaway".
 • Dotknij "Aircraft Flyaway", aby wygenerować raport.
 • Przeczytaj raport, a następnie dotknij "Next".
 • Sprawdź numer seryjny drona i jeśli będzie on prawidłowy, dotknij "Confirm". Na ekranie pojawi się komunikat "Flyaway aircraft report confirmed".

Po wygenerowaniu raportu skontaktuj się z działem wsparcia DJI lub poczekaj na kontakt z jego strony. Opisz całą sytuację, a po około 1-2 dniach roboczych otrzymasz wszystkie niezbędne informacje o wymianie. Kiedy zapłacisz odpowiednią kwotę, DJI wyśle do Ciebie nowy produkt.

Usługa Flyaway Coverage jest obecnie dostępna tylko dla niektórych modeli dronów, w tym DJI Mini 4 Pro, DJI Air 3, DJI Mavic 3 Pro, DJI Mavic 3 Pro Cine, DJI Mavic 3 Classic, DJI Avata, DJI Mavic 3, DJI Mavic 3 Cine, DJI Air 2S, Mavic Air 2, DJI Mini 3, DJI Mini 3 Pro, DJI Mini 2, DJI Mini 2 SE i DJI Mini SE.

Złożony dron DJI Air 3 stoi na kamieniu

Dodatkowe korzyści z DJI Care Refresh

DJI Care Refresh to nie tylko możliwość wymiany uszkodzonego sprzętu, ale też kilka dodatkowych korzyści. Należą do nich na przykład:

Złożony dron DJI Mini 4 Pro jest pakowany do torby

Jak aktywować DJI Care Refresh?

Usługę DJI Care Refresh można kupić w postaci kodu elektronicznego lub karty. Jeśli zdecydujesz się na zakup kodu, otrzymasz go na adres e-mail podany podczas składania zamówienia. Aby aktywować pakiet serwisowy, wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Wejdź na stronę https://service.dji.com/care/active.
 2. Podaj swój kod DJI Care Refresh oraz numer seryjny urządzenia – jest to ciąg około 10 znaków składających się z liczb i liter. Znajdziesz go na produkcie – często jest umieszczony na pokrywie akumulatora lub w jego komorze, na spodzie urządzenia, a w wypadku gimbali zazwyczaj jest widoczny na ramieniu. Obok przeważnie znajduje się kod QR – można zeskanować go telefonem.
 3. Podaj niezbędne dane osobowe.
 4. Gdy wykonasz powyższe kroki, usługa zostanie aktywowana i automatycznie przypisana do urządzenia. Potwierdzenie aktywacji otrzymasz drogą mailową.

Pamiętaj, że na powiązanie usługi DJI Care Refresh z dronem masz 48 godzin od jego aktywacji, czyli pierwszego uruchomienia. Po upływie tego czasu nadal możesz przypisać do niego pakiet serwisowy, ale wymaga to przesłania do DJI filmu weryfikacyjnego – więcej informacji znajdziesz poniżej. A jak to wygląda w przypadku kamer i gimbali? Jeśli masz tego typu urządzenie, możesz powiązać z nim ochronę serwisową w okresie do 30 dni po aktywacji.

DJI Care Refresh – jak nagrać film weryfikacyjny?

Drony

Zanim zaczniesz nagrywać film weryfikacyjny, upewnij się, że Twój dron, aparatura sterująca i smartfon są połączone, a w otoczeniu jest silny sygnał GPS. Następnie możesz przejść do tworzenia wideo:

 1. Pokaż numer seryjny drona.
 2. Udowodnij sprawność gimbala – przejdź do menu ustawień i uruchom automatyczną kalibrację. Następnie przekręć odpowiednie pokrętło na aparaturze i pokaż, że gimbal porusza się w górę i w dół.
 3. Sprawdź status drona – przejdź do widoku kamery w aplikacji DJI Fly i kliknij pasek statusu lotu w lewym górnym rogu ekranu, aby otworzyć listę statusów drona. Sprawdź, czy nie pojawiają się tam żadne błędy.
 4. Pokaż widok z kamery – ponownie przejdź do widoku kamery i pozostań w nim przynajmniej przez 3 sekundy. Potwierdź, że sygnały GPS, aparatury sterującej oraz transmisji wideo są prawidłowe. Następnie zakończ nagrywanie.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Kamery i gimbale

W wypadku kamer i gimbali sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Poszczególne kroki nagrywania filmu weryfikacyjnego zależą od konkretnego modelu. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.

Kieszonkowa kamera DJI Osmo Pocket 3 stoi w trawie na łące, w tle góry

Nagrałem film – i co dalej?

Pamiętaj, że nie należy edytować nagranego filmu weryfikacyjnego. Gotowe wideo prześlij do producenta – aby to zrobić, wystarczy wejść na oficjalną stronę internetową. Po otrzymaniu informacji o pozytywnym rozpatrzeniu weryfikacji, należy aktywować usługę DJI Care Refresh w ciągu 72 godzin.

Jak skorzystać z usługi DJI Care Refresh?

Zdarzył się wypadek i chcesz skorzystać z DJI Care Refresh? Procedura postępowania w takich sytuacjach jest bardzo prosta. Wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Zgłoś usterkę na stronie DJI i wyślij uszkodzony sprzęt z adnotacją, że masz DJI Care Refresh.
 2. Poczekaj na wycenę naprawy. Kiedy ją otrzymasz, zdecyduj, czy chcesz z niej skorzystać, czy wolisz wymienić urządzenie w ramach DJI Care Refresh.
 3. Jeśli wybierzesz opcję DJI Care Refresh, zapłać za wymianę.

Poczekaj na wysyłkę nowego sprzętu. Wymienione urządzenie zostanie dostarczone priorytetowo i z darmową dostawą!

Jak przedłużyć usługę DJI Care Refresh?

Usługę DJI Care Refresh można przedłużyć maksymalnie do 3 lat. W tym celu wystarczy kupić dodatkowy roczny plan – należy to zrobić w czasie, gdy jeszcze obowiązuje poprzedni pakiet, lub do 15 dni od daty jego wygaśnięcia. Jeśli przegapisz ten termin, konieczne będzie wysłanie filmu weryfikacyjnego do producenta.

Nagrywanie w lesie za pomocą smartfona zamontowanego na gimbalu do telefonu DJI Osmo Mobile 6

DJI Care Pro – ochrona serwisowa sprzętu specjalistycznego

DJI ma też pakiet serwisowy dla użytkowników sprzętu specjalistycznego, takiego jak DJI Inspire 3 czy DJI Ronin 4D. To idealna opcja dla osób, które chcą ze spokojem ducha tworzyć profesjonalne materiały wideo.

Mowa o DJI Care Pro – w ramach tej ochrony zapewnione jest pełne wsparcie techniczne, nielimitowana liczba napraw (do określonej kwoty) oraz jedna konserwacja fabryczna na rok. W wypadku dronów dostępna jest również usługa Flyaway. Producent oferuje też darmową dostawę do centrum serwisowego i z powrotem.

Użytkownicy specjalistycznych urządzeń DJI mogą zdecydować się na ochronę roczną lub dwuletnią. Istnieje także możliwość przedłużenia usługi do maksymalnie 4 lat – aby to zrobić, należy dokupić kolejne pakiety roczne. Urządzenia ręczne, takie jak kamery, można powiązać z DJI Care Pro w ciągu 30 dni od ich aktywacji, a w przypadku dronów mamy na to 48 godzin.

Dron DJI Inspire 3 leci za srebrnym samochodem

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich urządzeń DJI

Jak widać, DJI Care Refresh to idealna usługa dla osób, które chcą skupić się na tworzeniu wysokiej jakości zdjęć i filmów, nie martwiąc się o konsekwencje ewentualnego uszkodzenia sprzętu. Będzie też doskonałą opcją dla początkujących użytkowników. Kupując ją, zyskujemy pewność, że nawet jeśli nasz dron czy gimbal się zepsuje, będziemy mogli go wymienić za znacznie mniejszą opłatą niż w wypadku zakupu nowego urządzenia. Zainwestuj w ochronę serwisową swojego sprzętu i korzystaj z niego bez obaw!

Polecane

pixel