Jak tworzyć niesamowite ujęcia?

Niezależnie od tego, czy chodzi o mobilność i akrobatyczne umiejętności DJI FPV, czy o możliwość nagrywania stabilnych filmów 5.4K, jaką daje DJI Air 2S, drony pozwalają filmowcom na tworzenie ujęć, które mogą wprawić widzów w prawdziwe zdumienie.

Mając to na uwadze, postanowiliśmy przygotować krótki przewodnik, w którym podpowiemy, jak nagrać filmy “w niemożliwym stylu”, abyś mógł zadziwić swoich widzów niezależnie od tego, jakiego drona posiadasz.

Jak profesjonalnie podążać za celem?

Zaplanuj trasę:

Wcześniejsze zaplanowanie i pokonanie trasy nie tylko pozwoli Ci sprawdzić, jakie przeszkody będziesz musiał ominąć, ale też umożliwi ustalenie ścieżki lotu w taki sposób, aby uchwycić ujęcie pod jak najlepszym kątem.

Dostosuj kąt kamery:

W wypadku urządzeń takich jak DJI FPV ustawienie kamery ma ogromny wpływ na prędkość i intensywność lotu drona. Wybór właściwego kąta gimbala jest kluczowy dla uzyskania idealnego ujęcia i odpowiedniego klimatu.

  • 0-10 stopni – powolny lot
  • 11-20 stopni – szybki lot
  • 21-45 stopni – ekstremalny lot

Nie używasz DJI FPV? Bez obaw! Inteligentne tryby lotu - w tym ActiveTrack 3.0, sprawiają, że drony DJI takie jak na przykład DJI Air 2S mogą automatycznie podążać za Twoim celem, dając Ci możliwość całkowitego skupienia się na radości z akcji już w czasie jej trwania.

Jak nagrywać filmy na jednym ujęciu?

Jednymi z najbardziej imponujących rodzajów filmów są te, które jednym ujęciem zabierają widzów w ekscytującą podróż przez scenę, ale

wszystko zależy od planowania:

Przed startem warto dokładnie przemyśleć każdy szczegół. Od trasy, którą obierzesz, przez rozstawienie aktorów, po określenie, jaki kąt gimbala pozwoli najlepiej uchwycić wybrany moment. Jeśli poświęcisz trochę czasu na opracowanie planu, zaoszczędzisz energię i cenne minuty po uruchomieniu drona.

Jak nawlec igłę i przelecieć przez ciasną przestrzeń?

Kiedy przychodzi do latania przez ciasne przestrzenie, stwierdzenie, że praktyka czyni mistrza, okazuje się jak najbardziej zgodne z prawdą. Poniżej znajdziesz kilka prostych wskazówek, dzięki którym ułatwisz sobie to zadanie.

Stosuj osłony śmigieł:

Jeśli planujesz latać wewnątrz budynków, być może konieczne będzie pokonywanie ciasnych przestrzeni. Zanim wystartujesz, zadbaj więc o właściwe zabezpieczenie śmigieł swojego drona, używając odpowiednich osłon.

Stań w linii prostej ze swoim dronem:

Jest to kluczowe podczas każdego lotu - ma też jednak ogromne znaczenie, kiedy latasz przez ciasne przestrzenie. Umożliwia zrównanie drona z luką i ułatwia prowadzenie go w linii prostej.

Naucz się latać do tyłu:

Czasami możesz znaleźć się z przodu drona, a nie za nim, co oznacza, że sterowanie zostanie odwrócone. W takiej sytuacji warto instynktownie wiedzieć, czy należy skręcić w lewo, czy w prawo - podczas lotów przez ciasne przestrzenie właśnie to może stanowić o Twoim sukcesie lub porażce.

Nieważne, czy używasz DJI FPV, DJI Air 2S, czy też DJI Mini 2 - za pomocą dronów możesz przygotować urzekające i zdumiewające Twoich widzów ujęcia, których nie dałoby się stworzyć, używając zwykłych, ręcznych kamer.

Polecane

Dron DJI FPV Combo

Dron DJI FPV Combo

5 499,00 PLN brutto
Dron DJI Mini 4 Pro (RC 2)

Dron DJI Mini 4 Pro (RC 2)

4 699,00 PLN brutto
pixel