Rodzaje baterii do dronów DJI

Akumulatory do dronów DJI są niezwykle istotnym elementem urządzenia, ponieważ pozwalają na możliwie długi lot w wielu różnych warunkach, dzięki czemu możliwe jest zarejestrowanie zapierających dech w piersiach widoków, ale także sprawne relacjonowanie wydarzeń. Marka stawia na produkty funkcjonalne o długiej żywotności, dlatego na rynku możemy spotkać wiele rodzajów baterii do dronów DJI: 

  • Bateria do drona DJI Mini 3 o pojemności 2453 mAh, napięciu 7,38 V i mocy ładowania 37 W. Dzięki ładowarce DJI 30 W USB-C możliwe jest naładowanie baterii jedynie w 64 minuty, a przy pełnym ładowaniu akumulator pozwala na lot przez 34 minuty. 
  • Inteligentny akumulator odpowiedni do dronów Mavic Air 2 i Mavic Air 2S ma pojemność 3500 mAh i napięcie 11,55 V. Na jednym ładowaniu baterii lot może być przeprowadzony przez czas 34 minut. 
  • Bateria dedykowana do dronów DJI: Mavic 3, w tym w wariantach Cine, Pro Cine, Enterprise oraz Pro. Ma ona moc ładowania 65 W i napięcie 15,4V oraz pojemność 5000 mAh. Dzięki niej wymienione wcześniej modele bezzałogowców mogą lecieć przez 46 minut lub znajdować się w zwisie przez maksymalnie 40 minut. 
  • Bateria DJI Aviata ma pojemność 2420 mAh, napięcie ładowania 17 V i pozwala na około 15 minut lotu dronem. 
  • Akumulator do drona DJI Air 3 z pojemnością 4241 mAh, dzięki czemu możliwy jest lot drona nawet przez 46 minut. 
  • Inteligentna bateria do drona DJI Mini 4 Pro o pojemności 2590 mAh, która ładuje się przez około 70 minut i zapewnia 34 minuty lotu dronem. 

Ile ładuje się akumulator DJI Mini 3 Pro? 

Czas ładowania baterii DJI Mini 3 Pro zależy od używanej ładowarki. Ładowarka DJI 30W z wejściem USB-C Charger pozwala na pełne naładowanie w czasie około 64 minut. Nieco dłużej przebiega to w przypadku ładowarki samochodowej – wtedy czas wydłuża się do około 90 minut. W obu przypadkach czas ładowania baterii DJI Mini 3 Pro podany jest przez producenta w odniesieniu do standardowych warunków, warto mieć jednak na uwadze, że w niektórych przypadkach może on ulec wydłużeniu, na przykład w chłodnych pomieszczeniach. 

Ile cykli wytrzymuje akumulator DJI? 

Żywotność baterii DJI zależy od modelu drona, jak i rodzaju baterii. Większość z nich wytrzymuje około 300 cykli ładowania, co przekłada się na około 2-3 lata użytkowania. Jednak wiele w tym zakresie zależy od tego, w jaki sposób dbamy o stan baterii i w jaki sposób ją ładujemy. Jeżeli przestrzegamy zaleceń producenta w tym zakresie, bateria DJI jest w stanie wytrzymać nawet 500 cykli ładowania. 

Jak dbać o akumulatory DJI? 

Chcąc, by akumulatory DJI mogły posłużyć przez długi czas, dobrze jest o nie odpowiednio dbać. Dzięki temu możliwe jest nawet wydłużenie żywotności w stosunku do tej deklarowanej przez producenta – wystarczy zastosować się do kilku istotnych wskazówek: 

  • Nie powinno się przeładowywać, ale także rozładowywać baterii do zera, ponieważ znacznie skraca to jej żywotność. 
  • Równie istotny jest proces przechowywania – baterie DJI powinno trzymać się w temperaturze pokojowej. 
  • Do ładowania baterii DJI powinno używać się oryginalnych ładowarek. 


pixel