Unboxing DJI FPV: najważniejsze cechy i funkcje

DJI FPV to przełomowy, gotowy do lotu system FPV, który obejmuje drona, gogle, aparaturę sterującą, a także inne akcesoria potrzebne, aby szybko i bezpiecznie unieść się w przestworza.

Zapewnia całkowicie immersyjne, zapierające dech w piersiach doświadczenie, dostarczając przy tym płynnych materiałów 4K/60FPS. Idealny zarówno dla początkujących użytkowników, jak i dla ekspertów - oferuje 3 zróżnicowane tryby lotu. Co więcej, aby uzyskać jeszcze bardziej intuicyjną kontrolę nad urządzeniem, piloci mogą wypróbować DJI Motion Controller - niewielkie urządzenie, które umożliwia sterowanie dronem za pomocą prostych ruchów ręki.

W tym artykule zajrzymy do opakowania DJI FPV Combo i pokażemy Ci wszystko, co jest w środku. Sprawdzimy także kilka najważniejszych parametrów i funkcji, które sprawiają, że jest to najlepszy wybór dla każdego, kto chce wejść do świata lotów FPV.


DJI FPV: w zestawie

DJI FPV Combo zawiera wszystko, co jest potrzebne do eksplorowania świata FPV. W przeciwieństwie do większości podobnych produktów dostępnych na rynku, DJI FPV stanowi kompleksowy, gotowy do lotu system - bez konieczności składania. Poniżej znajdziesz pełną listę urządzeń i akcesoriów, które znajdziesz w opakowaniu.

Nazwa produktuLiczba sztuk w opakowaniu
Dron DJI FPV×1
Inteligentny akumulator DJI FPV×1
Śmigła DJI FPV×4
Osłona gimbala DJI FPV×1
Górna obudowa DJI FPV×1
Aparatura sterująca 2 DJI FPV×1
Drążki do aparatury sterującej DJI FPV×2
Gogle V2 DJI FPV×1
Antena do Gogli DJI FPV (Dual Band)×4
Akumulator do Gogli DJI FPV×1
Kabel zasilania do Gogli DJI FPV (USB-C)×1
Pasek na głowę×1
Wyściółka piankowa do Gogli DJI FPV×1
Adapter zasilania AC do DJI FPV×1
Kabel zasilania AC DJI FPV×1
Kabel danych USB-C×1
Kabel OTG USB-C×1

DJI FPV: najważniejsze funkcje i parametry

Wyobraź sobie, że stoisz na stromym klifie i szykujesz się do skoku ze spadochronem. Dlaczego by nie poczuć tego dreszczu emocji, jednocześnie nie narażając się na niebezpieczeństwo? To właśnie tego rodzaju ekscytujących przeżyć możesz oczekiwać od DJI FPV. Ten innowacyjny system został stworzony, aby uchwycić niesamowite materiały i zapewnić Ci bezkonkurencyjne doświadczenie. Od płynnego, stabilnego lotu w trybie N, do niczym nieograniczonych manewrów w trybie M - użytkownicy mogą sterować dronem na nieskończonej różnorodności przestrzeni i spojrzeć na świat z niedostępnej nigdy wcześniej perspektywy.

 Niewiarygodnie immersyjne doświadczenie

Czy pędzisz przez gęsty las, czy przecinasz skaliste wybrzeże, DJI FPV gwarantuje, że zobaczysz wszystko w najmniejszym szczególe. Immersyjne gogle FPV zapewniają krystalicznie czystą transmisję HD o niskim opóźnieniu, a pole widzenia 150° dostarcza superszerokiego podglądu otoczenia.* Dron DJI FPV wyróżnia się także maksymalną prędkością 140 km/h** i może rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 2 sekundy. Dzięki temu oferuje zarówno oszałamiające doświadczenia, jak i niesamowite materiały. Jest tak szybki, że poczujesz się jak za sterami powietrznej wyścigówki.

* Pole widzenia 150° jest dostępne tylko podczas nagrywania w 50 lub 100 FPS.

** Zawsze przestrzegaj lokalnych przepisów i regulacji prawnych dotyczących prędkości lotu. Maksymalne prędkości różnią się w zależności od trybu lotu.

Niesamowite rezultaty

Już samo doświadczenie lotu jest wystarczająco wyjątkowe. DJI FPV wyróżnia się jednak także szerokimi możliwościami nagrywania, które są równie ekscytujące. Kamera z gimbalem tego przełomowego drona pozwala nagrywać filmy 4K/60FPS do nawet 120 MB/s i zapewnia superszerokie pole widzenia 150°, abyś mógł uchwycić całą scenę, gdziekolwiek latasz. Ponadto, dzięki funkcjom takim jak 4x Slow Motion, stabilizacja obrazu RockSteady oraz korekta zniekształceń piloci mogą cieszyć się rezultatami, które są nie tylko niesamowicie ciekawe, ale też ultrapłynne i spektakularne.

Proste sterowanie

W zestawie DJI FPV Combo znajdziesz standardową aparaturę sterującą, która pozwala użytkownikom obsługiwać drona w 3 trybach. Tryb N (normal) oferuje podobne doświadczenie kontroli jak w wypadku tradycyjnych urządzeń DJI - np. z serii Mavic. S (sport) to hybrydowy tryb lotu, który wypełnia lukę między stabilnością trybu N i możliwościami wykonywania śmiałych manewrów typowych dla zwykłych dronów FPV. Tryb M (manual) zapewnia natomiast pełne doświadczenie lotu FPV i nieograniczoną swobodę sterowania. Aby zachować wymagane środki bezpieczeństwa, każdy pilot powinien upewnić się, że ma odpowiednie umiejętności, zanim skorzysta z tej opcji. Można to zrobić na przykład za pomocą aplikacji DJI Virtual Flight lub innego symulatora FPV.

Dzięki 3 opisanym wyżej trybom lotu nowi użytkownicy mają doskonałą sposobność, aby wszystkiego się nauczyć i zostać doświadczonymi pilotami FPV.

A może zależy Ci na jeszcze bardziej immersyjnym doświadczeniu lotu? Wypróbuj DJI Motion Controller (w sprzedaży oddzielnie). To niewielkie urządzenie, które mieści się w dłoni, zastępuje aparaturę sterującą i pozwala sterować dronem za pomocą prostych, intuicyjnych ruchów nadgarstka.

Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa

Podczas gdy zwykłe jednostki FPV zazwyczaj nietrudno rozbić, DJI FPV został wyposażony w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, które pozwalają pilotom latać z pewnością siebie. Awaryjne hamowanie i zawis umożliwiają zatrzymanie drona w powietrzu w zaledwie kilka sekund - wystarczy nacisnąć przycisk. Ta opcja jest dostępna w każdym trybie i daje pilotom możliwość zatrzymania lotu, jeśli poczują się niekomfortowo lub napotkają zagrożenie.

Dostępna jest także funkcja Return to Home, dzięki której dron może automatycznie powrócić do punktu startu, jeśli z jakiegoś powodu straci połączenie w powietrzu. W trakcie wykonywania procedury RTH, a także podczas każdego lotu w trybie N dostępne jest przednie i dolne wykrywanie otoczenia, które sprawia, że urządzenie samoistnie zwolni, kiedy napotka przeszkodę.* DJI FPV charakteryzuje się również modułową konstrukcją. Możesz więc łatwo wymienić części takie jak kamera z gimbalem, podwozie lub górna obudowa, jeśli zostaną uszkodzone.

Istnieje też możliwość wykupienia ubezpieczenia DJI Care Refresh dla DJI FPV. Zapewnia ono pilotom większy spokój ducha podczas lotu.

* Kiedy DJI FPV wykryje przeszkodę, automatycznie zwolni, ale się nie zatrzyma.

Podsumowanie

DJI FPV oferuje wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć przygodę z lotami FPV, co czyni go bezkonkurencyjną opcją. Ten immersyjny system zapewnia zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, kilka trybów lotu, a także doskonałej jakości filmy i zdjęcia. Przed wzniesieniem się w przestworza użytkownicy mogą też przećwiczyć swoje umiejętności w aplikacji DJI Virtual Flight. Dla większego spokoju ducha dostępne jest ubezpieczenie DJI Care Refresh. Modułowa konstrukcja urządzenia pozwala z kolei na łatwą wymianę określonych części. Jeśli szukasz drona FPV, DJI FPV okaże się niezrównany pod względem jakości, wartości i łatwości użytkowania.

Polecane

pixel