DJI Ronin-SC

Kod produktu: 019394  
 | 

Wariant:

Polecamy:

1 299 PLN

Korzystaj ze swojego sprzętu swobodnie i bez obaw o uszkodzenie

DJI Care Refresh umożliwia wymianę sprzętu np. po upadku, czy zalaniu.

Kod DJI Care Refresh - Ronin-SC

Zobacz produkt

ZAMKNIJ

  Powiadom mnie o dostępności

KORZYSTAJ ZE SPRZĘTU BEZ OBAW

Wymiana produktu w przypadku
uszkodzenia lub zalania*

Kolizja, upadek czy zalanie to nie problem. Gdy masz aktywowany DJI Care Refresh, za niewielką opłatą możesz wymienić produkt, jeśli ulegnie uszkodzeniu, na zupełnie sprawną jednostkę.*

Kod DJI Care Refresh - Ronin-SC

169 PLN

   INFORMACJA

   Potrzebujesz pomocy w zakupach?
   Zadzwoń do nas! 734 734 920

   RONIN-SC

   Challenge Accepted

   Ronin-SC, stworzony dla aparatów bezlusterkowych, charakteryzuje się lekką konstrukcją i doskonałą stabilizacją. Ten 3-osiowy ręczny gimbal zaprojektowany został z myślą o tworzeniu profesjonalnych nagrań z niezwykłą łatwością.

   Lekki i kompaktowy

   Ronin-SC został zaprojektowany po to, by stworzyć filmowcom i twórcom możliwość nagrywania niesamowitych ujęć, gdziekolwiek są. Konstrukcja z magnezu i aluminium oraz wysoce wytrzymałe materiały zapewniają solidną wydajność przy wadze zaledwie 1,1 kg. Dzięki modułowej i prostej budowie, Ronina-SC można łatwo przenosić i spakować nawet w bardzo ograniczonej przestrzeni.

   Wymiary gimbala[1]

   220×200×75mm

   Waga

   1.1kg

   Maksymalny czas pracy

   11godzin

   Większa kompatybilność

   Ronin-SC obsługuje szeroką gamę kamer i obiektywów, spełniając jednocześnie wszystkie standardy jakości. Został surowo przetestowany, aby utrzymać wagę 2 kg i pozwolić na tworzenie przy tym płynnych, kinowych ujęć. Intuicyjne i łatwe w obsłudze sterowanie migawką i ostrością obiektywu współpracuje z wybranymi modelami większości popularnych marek.

   Lista wspieranych modeli aparatów

   Przetestowany udźwig[2]

   ≤ 2.0kg

   Dynamiczna stabilizacja

   Nawet w pełnych akcji ujęciach, Ronin-SC gwarantuje idealną stabilizację. Tryb Sport poprawia czułość każdej osi przy jednoczesnym utrzymaniu stabilizacji, czyniąc go bardziej skutecznym w szybkich scenach, gwałtownych ruchach, a nawet przy całkowitych zmianach kierunku nagrywania.

   Innowacyjna konstrukcja ramienia osi Roll

   Model DJI Ronin-SC umożliwia zamocowanie aparatu nad osią roll, co pozwala na wygodny podgląd wbudowanego wyświetlacza aparatu. Ponadto silnik osi roll zapewnia lepsze wyważenie przy zaawansowanych konfiguracjach. Po tym, jak DJI wprowadziło tę konstrukcję, została ona przyjęta w całej branży ręcznych gimbali.

   Nieograniczona oś Pan

   Gimbal pozwala na nieprzerwany ruch w osi Pan, umożliwiając tworzenie bardziej ambitnych materiałów. Dzięki wielu ciekawym funkcjom takim jak Infinite 360° Roll, można uwiecznić całkowicie unikalne ujęcia.

   Dopracowane detale

   Dla pełnej kontroli, przyciski i spust migawki są łatwo dostępne, niezależnie od preferowanego chwytu. Wyjmowany uchwyt z wbudowanym akumulatorem sprawia, że trzymanie gimbala jest łatwiejsze, pozwalając pracować z nim przez cały dzień.

   Funkcje automatyczne

   By móc uwolnić Twoją wyobraźnię, Ronin-SC oferuje wiele zaawansowanych funkcji.

   Panorama

   Płynny, zautomatyzowany ruch gimbala, pozwalający tworzyć panoramy z niezwykłą precyzją.

   Timelapse

   Niech upływ czasu stanie się Twoim własnym narzędziem do opowiadania historii, uwieczniając zachody słońca i kwitnące kwiaty, w stabilnym ujęciu.

   Motionlapse

   Płynny ruch gimbala dodaje oszałamiający efekt do Twojego timelapse.

   Motion Control

   Stwórz ścieżkę ruchu kamery, aby powtórzyć dokładnie te ujęcia, które potrzebujesz.

   ActiveTrack 3.0

   Technologia ActiveTrack pojawia się w serii Ronin po raz pierwszy. Smartfon zamocowany nad aparatem, aplikacja Ronin, jak i sam gimbal Ronin-SC współpracują ze sobą, by osiągnąć jeszcze lepszą płynność i bardziej precyzyjne ruchy gimbala w każdej sytuacji, pozwalając skupić się na tworzeniu lepszych ujęć odpowiadających Twojej wizji.

   Force Mobile

   Ronin-SC przedstawia Force Mobile, funkcję aplikacji Ronin opartą na znanym już systemie kontroli ruchów gimbala - Force Pro. Przechylając i obracając smartfona, można kontrolować ruchem gimbala z bardzo małym opóźnieniem, przynosząc płynne i ekspresyjne ujęcie.

   Aplikacja Ronin

   Poprawiono także aplikację Ronin, aby zapewnić jeszcze lepsze wrażenia z użytkowania, co sprawiło, że Ronin-SC jest profesjonalnym i łatwym w użyciu urządzeniem. Układ interfejsu aplikacji został ulepszony, aby dostęp do podstawowych ustawień był szybszy. Dołączyliśmy również przewodnik wyważenia aparatu, wraz z samouczkami pomagającymi opanować obsługę gimbala. Aplikacja minimalizuje konieczność ręcznego dostrojenia sprzętu i automatyzuje ten proces, dzięki czemu w łatwy sposób możesz przygotować zestaw do działania.

   Łatwa konfiguracja i dodatkowe zabezpieczenia

   Blokady osi na każdym ramieniu gwarantują szybkie przygotowanie gimbala do transportu i ułatwiają wyważenie każdej z osi. Płytka mocująca (Quick-Release Plate) zawiera element pozycjonujący, który pozwala na zachowanie optymalnej pozycji aparatu i usprawnia ponowny montaż aparatu na gimbalu. Podczas wyłączania urządzenia, silniki stopniowo zmniejszają moc, zapewniając niezawodność i łatwość obsługi w każdych warunkach.

   Ekosystem akcesoriów

   Ciągle zwiększająca się lista akcesoriów poszerzających możliwości Ronina-SC, pozwala na przekraczanie granic i dostarcza filmowcom narzędzia dla ich nieskończonej wyobraźni. Dostępny jest również zestaw rozszerzony (DJI Ronin-SC Pro Combo) z dodatkowymi akcesoriami do sterowania ostrością za pomocą modułu Focus Motor. Dostępne są również dodatkowe opcjonalne akcesoria.

   Silnik regulacji ostrości (Focus Motor)

   Działa z pokrętłem regulacji ostrości (Focus Wheel), kontrolując ostrością obiektywu aparatu.

   Wkrótce

   Pokrętło regulacji ostrości (Focus Wheel)

   Dostarcza precyzyjne narzędzie do kontroli ostrości, zaprojektowane z myślą o łatwym montażu.

   Kup teraz >

   Kontroler (Command Unit)

   Dostosowuje ustawienia silnika, przełącza tryby operacyjne oraz kontroluje ustawienia zdalnego sterowania z poziomu ekranu oraz przycisku 5D.

   Kup teraz >

   Uchwyt na telefon (Phone Holder)

   Zamontuj swój smartfon nad kamerą, aby skorzystać z opcji ActiveTrack, lub przy uchwycie, aby wykorzystać go jak monitor. [4]

   Kup teraz >

   Mocowanie (Cheese Plate)

   Wyposażone w mocowania 1/4"-20, umożliwia zamontowanie dodatkowych akcesoriów.

   Kup teraz >

   Uchwyt BG18 (BG18 Grip)

   Rozszerzony uchwyt z wbudowanym akumulatorem, pozwala na 11 godzin pracy, zapewniając niezawodny chwyt.

   Kup teraz >
   1. Kiedy gimbal jest złożony i nie jest podłączony do uchwytu BG18.
   2. W zależności od rzeczywistego obciążenia gimbala, mogą być wymagane dodatkowe przeciwwagi do poprawnego wyważenia.
   3. Force Mobile jest obecnie dostępny tylko na systemie iOS.
   4. Funkcja monitora jest dostępna tylko dla aparatów z wbudowaną transmisją Wi-Fi.

   Często zadawane pytania

   Ogólne

   Jaka jest różnica między Roninem-SC a Roninem-S?

   Ronin-SC jest stworzony dla aparatów bezlusterkowych. Ronin-S to profesjonalne narzędzie zaprojektowane aby stabilizować większe i cięższe aparaty typu lustrzanki lub większe bezlusterkowe aparaty. W porównaniu z Roninem-S, Ronin-SC jest lżejszy i bardziej poręczny. Dodatkowo, pewne zmiany konstrukcyjne i optymalizacja umożliwiają korzystanie z dodatkowych funkcji.

   W jakich wersjach dostępny jest Ronin-SC?

   Ronin-SC dostępny jest w sprzedaży w dwóch wersjach. Podstawowa Ronin-SC oraz Ronin-SC Pro Combo.

   Czy Ronin-SC posiada wbudowany system przesyłu obrazu przez Wi-Fi?

   Ronin-SC nie posiada takiej funkcji.

   Jak działa zabezpieczenie osi w przypadku Ronina-SC?

   Blokady osi można użyć w przypadku transportowania Ronina SC lub w ustawiania balansu gimbala.

   Jaką funkcję pełni ruchoma płytka montażowa?

   Ruchoma płytka montażowa pozwala na idealne wyważenie Twojego aparatu. Pozwala również na bezpieczne wyważenie osi tilt.

   Co mogę zrobić, aby zapobiec ewentualnej utracie balansu po długim okresie filmowania oraz zapobiec potencjalnej możliwości upadku aparatu z Ronina-SC?

   Aby sprawdzić prawidłowe wyważenie włącz test balansu w aplikacji Ronin. Dodatkowo Ronin-SC posiada zabezpieczenie w ruchomej płytce montażowej, która uniemożliwi upadek aparatu.

   Jaki jest optymalny ładunek, który możemy zamontować na Roninie-SC?

   Zgodnie z testami, Ronin-SC działa najlepiej przy obciążeniu sprzętem nie przekraczającym 2 kg.

   Jak mogę się szybko przełączać między różnymi trybami?

   Można wybrać trzy indywidualne ustawienia Ronina-SC w profilu użytkownika aplikacji Ronin. Naciskając przycisk M, można się przełączać między tymi grupami parametrów w trakcie filmowania.

   Jakie akcesoria posiada Ronin-SC?

   Możesz sprawdzić wszystkie akcesoria w naszym sklepie DJI ARS oraz naszych salonach.

   Czy silnik focusa do Ronina-S jest kompatybilny z Roninem-SC?

   Nie. Każdy z gimbali (Ronin-S oraz Ronin-SC) posiada osobny dedykowany model modułu Focus Motor, które nie są kompatybilne pomiędzy modelami stabilizatorów.

   Czy płytka montażowa z Ronina-S jest kompatybilna z Roninem-SC?

   Nie. Płytka montażowa nie będzie kompatybilna między stabilizatorem DJI Ronin-S oraz Ronin-SC.

   W jaki sposób mogę zaktualizować oprogramowanie dla Ronina-SC?

   Oprogramowanie można zaktualizować przez aplikację Ronin po połączeniu przez Bluetooth. Nie ma potrzeby łączenia Ronina-SC z komputerem.

   Jaki jest czas pracy Ronina-SC na akumulatorze?

   Ronin-SC pozwala na czas pracy do 11 godzin, zakładając, że akumulator był naładowany do 100% oraz aparat jest dobrze wyważony.

   Czym jest Tryb Sport i jak mogę go włączyć?

   W trybie sport gimbal szybciej podąża za Twoimi ruchami, co jest przydatne przy filmowaniu szybko poruszających się obiektów. Aby włączyć tryb sport, naciśnij i przytrzymaj przycisk M aż dioda LED zaświeci się na żółto. Można ustawić gimbal w trybie sport na stałe - wystarczy przytrzymać przycisk M i dwa razy nacisnąć spust.

   Czym jest automatyczna kalibracja?

   Po włączeniu automatycznej kalibracji, gimbal sam dobierze odpowiednie ustawienia silników, bazujące na wadze zamieszczonego na nim sprzętu. Po zamontowaniu kamery oraz wyważenia gimbala, rekomendujemy włączenie Automatycznej Kalibracji przed filmowaniem.

   Czym jest Deadband?

   Deadband pozwala ustalić martwą strefę ruchu gimbala. Wysoka wartość tego parametru oznacza, że martwa strefa gimbala również będzie wysoka.

   Jak mogę ręcznie ustawić kierunek gimbala?

   Możesz manualnie ustawić kierunek gimbala wybierając w aplikacji Ronin profil użytkownika i włączając funkcję Push Pan.

   Jak włączyć funkcję obrotu o 360 stopni w trakcie filmowania?

   Należy wybrać profil użytkownika w aplikacji Ronin oraz włączyć “3D Roll 360”

   Co to jest System Calibration? W jakiej sytuacji dokonywać kalibracji?

   Stabilizacja Ronina-SC może ulec zmianie przy filmowania w ekstremalnych warunkach. Dzięki dokonywaniu kalibracji systemu, możesz skasować parametry i zniwelować błędy systemowe, by usprawnić pracę Ronina-SC. Umieść gimbala na płaskiej powierzchni przed rozpoczęciem kalibracji.

   Jak uzyskać dostęp do Pan & Tilt Follow, Pan Follow, FPV, oraz 3D Roll 360?

   Uruchom aplikację Ronin, kliknij Profil Użytkownika a następnie ustaw parametry silnika, wybierz różne tryby podążania. W Trybie Full Follow, osie pan i tilt będą podążały zgodnie z Twoimi ruchami. W trybie Pan Follow, jedynie oś Pan będzie podążała za Twoimi ruchami. W Trybie FPV, osie pan, tilt i roll będą w pełni śledzić Twoje ruchy. W 3D roll 360, gimbal automatycznie wejdzie w tryb latarki pozwalając o obrót o 360 stopni.

   Co to jest ActiveTrack 3.0?

   ActiveTrack 3.0 jest funkcją automatycznego śledzenia wykorzystującą algorytmy DJI. Po włączeniu aplikacji Ronin i aktywacji funkcji ActiveTrack 3.0, gimbal będzie automatycznie rozpoznawał ludzi i śledził obiekty. Możesz również ręcznie ustawić obiekt do śledzenia, co jest przydatne przy filmowaniu w trudnych sytuacjach.

   Jakie są cechy funkcji ActiveTrack 3.0?

   ActiveTrack 3.0 stabilizuje Twoje ujęcie podczas śledzenia, umożliwiając przy tym przekadrowanie gimbala joystickami. Skupiając ostrość na głowie i ramionach obiektu, ActiveTrack 3.0 cechuje się największą dokładnością.

   Jak używać ActiveTrack 3.0?

   Zamocuj swój telefon na złączu akcesoriów swojego aparatu, wybierz “Create” w aplikacji Ronin a następnie aktywuj ActiveTrack 3.0. Następnie wybierz na ekranie telefonu obiekt i kliknij “Trigger” by zacząć śledzenie.

   Co to jest Force Mobile?

   Przy aktywacji funkcji force mobile, możesz używać swojego telefonu do sterowania ruchami gimbala, dzięki wbudowanym w telefon akcelerometrom. Póki co funkcja działa jedynie na urządzeniach z iOS.

   Jaki jest maksymalna odległość, z której działa funkcja Force Mobile?

   Około 20 metrów.

   Jak używać uchwytu na telefon?

   Mocując swój telefon do gniazda “gorącej stopki” swojego aparatu, lub do boku gimbala, za pomocą uchwytu na telefon, możesz używać swojego telefonu jako monitora podglądowego, dzięki transmisji video przez Wi-Fi. Otrzymujesz również dostęp do funkcji Force Mobile mocując swój telefon do statywu.

   DODAJ OPINIĘ O PRODUKCIE

   Podziel się swoją opinią z innymi kupującymi. Zaloguj się lub zarejestruj