DJI Air 2S vs Mavic Air 2: najlepsze, kompleksowe rozwiązanie dla każdego twórcy

DJI Air 2S to najnowszy dron z serii Air i jak do tej pory z pewnością jeden z najpotężniejszych. 1-calowa matryca, możliwość nagrywania filmów 5.4K i nowe funkcje MasterShots sprawiają, że w tej chwili trudno byłoby znaleźć lepszą opcję.

Jak jednak wypada w zestawieniu ze swoim poprzednikiem, DJI Mavic Air 2? W tym artykule porównamy obydwa drony, podkreślając kilka najważniejszych udoskonaleń i wyjaśniając, dlaczego DJI Air 2S stanowi najlepsze, kompleksowe rozwiązanie dla każdego.

DJI Air 2S vs Mavic Air 2: 4 kluczowe udoskonalenia

Inteligencja: tworzenie spektakularnych ujęć staje się proste dzięki MasterShots

DJI Air 2SMavic Air 2
Inteligentne nagrywanieMasterShotsNie obsługuje
QuickShotsQuickShots

DJI Air 2S oferuje jedne z najbardziej imponujących inteligentnych funkcji dla twórców: MasterShots. Krótko mówiąc, nowe tryby dają każdemu możliwość wykonania fantastycznych ujęć w dowolnym miejscu - wystarczy zaledwie kilka minut i tylko kilka kliknięć.

DJI Air 2S drone MasterShots

O MasterShots można myśleć jak o kolejnej ewolucji QuickShots, funkcji znanej z wielu dronów DJI. QuickShots oferowały jednak tylko 1 automatyczną trasę lotu, podczas gdy MasterShots łączą ich nawet 10-15. DJI Air 2S lata po nich w sekwencji, nagrywając jednocześnie wskazany przez Ciebie obiekt. Kiedy skończy, automatycznie generuje krótki film z muzyką, filtrami, a nawet płynnymi przejściami. Dostępnych jest ponad 20 szablonów, spośród których możesz wybierać - wszystkie zostały przygotowane przez osoby profesjonalnie zajmujące się aerofotografią.

DJI Air 2S MasterShots

Opisywane wyżej funkcje DJI Air 2S dają każdemu niesamowicie potężny i wygodny sposób tworzenia wymarzonych ujęć w każdym miejscu. Mavic Air 2 nie oferował użytkownikom tak dużych możliwości - musieli oni albo używać QuickShots, albo latać i nagrywać manualnie. Uzyskanie takich samych rezultatów zabrałoby dużo więcej czasu, a w niektórych sytuacjach wymagałoby doświadczenia na poziomie eksperckim. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym pilotem, czy profesjonalistą, z MasterShots nagrasz mnóstwo fantastycznych filmów bez najmniejszego nawet wysiłku. Dzięki temu zyskasz jeszcze więcej czasu na eksplorację i tworzenie!

Wydajność kamery: większa matryca, lepsze efekty

 DJI Air 2SMavic Air 2
Matryca1-calowa matryca CMOS1/2-calowa matryca CMOS
Obsługiwane rozdzielczości5.4K/30fps4K/60fps2.7K/60fps1080p/120fps4K/60fps2.7K/60fps1080p/240fps

Jeśli weźmiemy pod uwagę jakość materiałów, Mavic Air 2 nadal stanowi potężne i wszechstronne rozwiązanie. DJI Air 2S podnosi jednak poprzeczkę, oferując 1-calową matrycę CMOS i możliwość nagrywania w rozdzielczości 5.4K.

Większy sensor ma ogromne znaczenie z wielu powodów. Ogólnie rzecz biorąc, zapewnia doskonałą jakość i więcej detali na każdym ujęciu. Po pierwsze, w porównaniu do swojego poprzednika DJI Air 2S znacznie lepiej sprawdza się podczas nocnego nagrywania. Zarówno jasne, jak i ciemne obszary obrazów wyróżniają się w jego wypadku większą szczegółowością. Urządzenie zapisuje też więcej informacji wizualnych, co oznacza dodatkowe możliwości podczas edycji materiałów.

DJI Air 2S drone 1-in sensor

Niektóre najpiękniejsze ujęcia z drona powstają w trudnych warunkach oświetleniowych. Teraz sceny takie jak wschody i zachody słońca, a także ciemne krajobrazy miejskie mogą zachwycać ostrością i żywą kolorystyką. Z DJI Air 2S każdy moment jest dobry, aby stworzyć wspaniałe, kinowe ujęcie.

Bezpieczeństwo: lataj bez zmartwień dzięki zaawansowanej technologii

 DJI Air 2SMavic Air 2
CzujnikAPAS 4.0APAS 3.0
System wykrywania4-kierunkowe wykrywanie:górne, dolne, przednie i tylneEfektywna prędkość wykrywania do przodu: 15 m/s3-kierunkowe wykrywanie:przednie, tylne i dolneEfektywna prędkość wykrywania: 12 m/s

W porównaniu z Mavic Air 2 DJI Air 2S wyróżnia się zdolnością wykrywania otoczenia w aż 4 kierunkach: góra, dół, przód i tył. Na uwagę zasługuje także udoskonalony Advanced Pilot Assistance System (APAS 4.0), który pozwala dronowi autonomicznie unikać przeszkód w bardziej złożonych scenariuszach i przy dużych prędkościach.

Większe możliwości wykrywania oznaczają, że DJI Air 2S lepiej radzi sobie z unikaniem kolizji, nawet gdy lata bardzo szybko. Co więcej, dzięki dodanym czujnikom górnym ta funkcja działa również podczas lotów w trybie S.

DJI Air 2S drone obstacle sensing

Jednym z powodów, dla których funkcja wykrywania przeszkód daje tak wiele korzyści użytkownikom, jest fakt, że dzięki niej mogą skupić się na ujęciu, zamiast martwić się ewentualnymi zagrożeniami. Dla bezpieczeństwa piloci zawsze powinni zwracać uwagę na otoczenie, wykrywanie przeszkód jest jednak niemal niezbędne podczas nagrywania w skomplikowanych warunkach - na przykład w gęstym lesie lub na skalistym wybrzeżu.

Transmisja: lataj dalej, twórz więcej

 DJI Air 2SMavic Air 2
TransmisjaSystem transmisji O3, zasięg do 8 km, wideo 1080pSystem transmisji OcuSync 2.0, zasięg do 6 km, wideo 1080p

DJI Air 2S został wyposażony w ulepszony system transmisji O3 z najnowszą technologią OcuSync. To oznacza, że maksymalny zasięg został zwiększony z 6 km (tyle oferował Mavic Air 2) do 8 km przy wzmocnionym sygnale. Anteny DJI Air 2S zostały natomiast podwojone, aby zapewnić wielokierunkowy odbiór i czułe, stabilne połączenie, kiedy dron lata nad Tobą lub przed Tobą.

DJI Air 2S drone transmission 2

Niezawodna transmisja jest ogromnie ważna. Wzmocniony sygnał oznacza, że użytkownicy mogą polecieć dalej i zobaczyć więcej. Mają też zapewnione większe bezpieczeństwo, jako że utrata sygnału jest mniej prawdopodobna. Z kolei dzięki niskiemu opóźnieniu piloci zyskują możliwość wykonywania bardziej precyzyjnych ujęć i ruchów, co pozwala im cieszyć się lepszym doświadczeniem lotu i filmowania.

DJI Air 2S: najlepszy pod wieloma względami

Dzięki większej, 1-calowej matrycy CMOS, udoskonalonym autonomicznym trybom takim jak MasterShots, bardziej zaawansowanemu śledzeniu i funkcjom bezpieczeństwa DJI Air 2S to najlepszy wybór dla wszystkich powietrznych fotografów. Mavic Air 2 nadal stanowi potężne narzędzie dla wymagających twórców, DJI Air 2S udowadnia jednak, że sam jest doskonałym, kompleksowym rozwiązaniem.

Kup teraz

Polecane

pixel