DJI Care Refresh – czy warto kupić tę usługę?

Planujesz zakup drona, kamery lub gimbala DJI? Jeśli tak, prawdopodobnie prędzej czy później natkniesz się na usługę DJI Care Refresh, która umożliwia między innymi odpłatną wymianę uszkodzonego produktu na nowy. Jeśli zastanawiasz się, czy ją wykupić, przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, dlaczego warto się na nią zdecydować.

Młoda kobieta z plecakiem uśmiecha się i patrzy w kierunku kamery trzymanej przez osobę poza kadrem. Kamera na stabilizatorze DJI RS 3 Mini rejestruje scenę, w tle widoczne są łukowate kolumny budynku o klasycznej architekturze.

Czym jest usługa DJI Care Refresh?

DJI Care Refresh to kompleksowy pakiet serwisowy, który pozwala na odpłatną wymianę uszkodzonego sprzętu DJI na nowy (maksymalnie dwa razy w roku). Obejmuje takie zdarzenia jak na przykład upadek, utopienie (pod warunkiem zwrócenia wraku urządzenia) czy kolizja, a także wypadki spowodowane zakłóceniami sygnału lub błędem użytkownika. Usługa jest dostępna dla dronów, kamer i gimbali.

Użytkownicy DJI Care Refresh zyskują też kilka dodatkowych korzyści, takich jak priorytetowe wsparcie techniczne, możliwość przedłużenia gwarancji i darmowa dostawa naprawionego lub wymienionego sprzętu.

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje planów DJI Care Refresh – dwuletni oraz roczny. Istnieje również możliwość przedłużenia okresu ważności usługi do maksymalnie 3 lat. Należy jednak pamiętać przy tym o kilku kwestiach:

  • Plan dwuletni jest swego rodzaju pakietem bazowym i można go kupić tylko raz. Jeśli chcesz pierwszy raz przypisać usługę do swojego sprzętu, zalecamy wybór właśnie tej opcji.
  • Do przedłużenia usługi Care Refresh służy tylko plan roczny – nie ma możliwości wykorzystania do tego celu planu dwuletniego. Jeśli więc na start zdecydujesz się wykupić pakiet na rok, będziesz mógł przedłużyć go jedynie przy użyciu kolejnych rocznych pakietów.
Młody mężczyzna trzymający smartfon na stabilizatorze DJI Osmo Mobile uśmiecha się do kamery, podczas gdy młoda kobieta w kapeluszu i wiosennym ubraniu biegnie na tle zielonej łąki i gęstego lasu.

A jak przebiega procedura wymiany? Bardzo prosto – wystarczy tylko:

  • Zgłosić usterkę na stronie DJI.
  • Wysłać do centrum serwisowego uszkodzony sprzęt z adnotacją, że masz wykupioną usługę DJI Care Refresh.
  • Poczekać na wycenę naprawy, a po jej otrzymaniu zdecydować, czy z niej skorzystasz, czy wymienisz sprzęt w ramach Care Refresh.
  • Zapłacić za wymianę i poczekać na wysyłkę.

Jak widać, wszystko odbywa się bardzo sprawnie i bezproblemowo.

DJI Care Refresh – czy warto?

Wyjaśniliśmy już krótko, czym jest usługa DJI Care Refresh. Zastanówmy się teraz, czy warto z niej skorzystać. Wymienić można przynajmniej kilka powodów przemawiających za jej zakupem – za chwilę omówimy najważniejsze z nich.

Oszczędność

Jedną z największych korzyści usługi Care Refresh jest ochrona przed przypadkowymi uszkodzeniami sprzętu – bez niej nawet drobne usterki mogą być bardzo kosztowne i czasochłonne w naprawie. Pakiet serwisowy DJI eliminuje ten problem, umożliwiając szybką i sprawną wymianę urządzenia tylko za niewielką opłatą.

Przykład? Weźmy pod lupę drona DJI Mini 2 SE. W najtańszej wersji kosztuje on 1 549 zł. Cena przeznaczonej dla niego usługi Care Refresh w planie dwuletnim wynosi 319 zł. Natomiast koszt wymiany uszkodzonego sprzętu to 160 zł. Łącznie wychodzi więc 479 zł za drugie urządzenie. To nawet 3 razy taniej, niż gdybyśmy chcieli kupić nowego drona!

Dron DJI Mini 2 SE leci nad plażą i morzem.

Przyjrzyjmy się teraz jakiemuś droższemu modelowi. Dla przykładu, cena drona DJI Mavic 3 Pro Cine to 22 499 zł. Przeznaczona dla niego usługa DJI Care Refresh w planie dwuletnim kosztuje 2 849 zł. Wymiana uszkodzonego urządzenia to z kolei koszt 1195 zł. W sumie wychodzi zatem 4 044 zł. Kilka tysięcy a 22,5 tysiąca – jest różnica, prawda?

A co z kamerami lub gimbalami? Tu sprawa wygląda bardzo podobnie. Przykładowo, najtańszy wariant DJI Osmo Pocket 3 kosztuje 2 749 zł. Cena usługi Care Refresh w planie dwuletnim to w jego przypadku 249 zł. Koszt wymiany uszkodzonej kamery wynosi tu 219 zł. Mamy więc łącznie 468 zł. Po raz kolejny różnica jest naprawdę spora.

Ręka trzymająca kompaktową kamerę DJI Osmo Pocket 3, w tle rozmyty krajobraz z zielonymi polami i górami w oddali.

Jak zatem widać, decydując się na zakup usługi DJI Care Refresh, możemy sporo zaoszczędzić. Jeśli nasze urządzenie ulegnie uszkodzeniu, nie będziemy zmuszeni do przeznaczania dużych kwot na naprawę lub zakup nowego sprzętu – zamiast tego mamy możliwość jego szybszej i tańszej wymiany.

Flyaway – zabezpieczenie na wypadek ucieczki drona

Ucieczki drona nie są częste, ale się zdarzają – mogą być spowodowane na przykład zakłóceniami sygnału. DJI Care Refresh ma zastosowanie również w takich sytuacjach – pozwala na to usługa Flyaway.

Załóżmy, że Twój dron odleciał i nie jesteś w stanie go odzyskać. Bez pakietu serwisowego w takim wypadku konieczny będzie zakup nowego sprzętu – a to spory wydatek, o czym wspominaliśmy już wcześniej. Mając DJI Care Refresh, nie musisz się tego obawiać – wystarczy, że skorzystasz z usługi Flyaway, która pozwala kupić nowe urządzenie w znacznie niższej cenie.

O jakich kwotach mówimy? W wypadku omawianego wcześniej DJI Mini 2 SE cena usługi Flyaway wynosi 595 zł, a dla DJI Mavic 3 Pro Cine będzie to 5695 zł. To nadal o wiele taniej niż koszt zakupu nowego urządzenia na zwykłych warunkach.

Lecący dron DJI Mavic 3 Pro Cine.

Gwarancja spokoju i bezpieczeństwa

Korzyści z DJI Care Refresh nie ograniczają się tylko do aspektów finansowych. Usługa ta daje nam pewność, że nasza inwestycja w drona, gimbala czy kamerę jest chroniona, co przekłada się na większy spokój ducha podczas korzystania z urządzenia. Dzięki temu możemy skupić się na eksploracji i tworzeniu, nie obawiając się o ewentualne wypadki czy uszkodzenia – będziemy na nie odpowiednio przygotowani.

Ma to znaczenie szczególnie w wypadku początkujących użytkowników, którzy dopiero uczą się korzystać z zakupionego sprzętu. Usługa Care Refresh pozwoli im spokojnie testować możliwości urządzeń – bez stresu, że coś się zepsuje i konieczne będą kolejne duże wydatki.

Kamera DJI Osmo Action umieszczona na statywie na zielonej trawie. Za nią mężczyzna siedzący w wejściu do żółtego namiotu.

DJI Care Refresh to również doskonały wybór dla osób, które kupują bardzo drogie urządzenia, takie jak na przykład wspomniany wcześniej Mavic 3 Pro Cine. W ich wypadku stres związany z użytkowaniem może być jeszcze większy – koszt ewentualnej naprawy lub zakupu nowego drona nierzadko okazuje się naprawdę spory. Pakiet serwisowy pozwoli zminimalizować to ryzyko i bez obaw nagrywać oryginalne, zapierające dech w piersiach ujęcia.

Możliwość przedłużenia gwarancji

W wypadku niektórych modeli dronów usługa Care Refresh daje też możliwość przedłużenia gwarancji producenta jeśli w okresie ważności pakietu serwisowego ani razu nie skorzystasz z wymiany sprzętu, DJI w ramach nagrody przedłuży ją o dodatkowy rok. Dzięki temu możesz cieszyć się wydłużonym okresem ochrony i serwisu. To ważna zaleta zwłaszcza dla tych osób, które planują używać swojego drona przez długi czas.

Dron DJI Mini 4 Pro lecący na tle zachodzącego słońca nad zielonymi, pagórkowatymi terenami.

Kup usługę DJI Care Refresh i zyskaj większy spokój ducha

Ochrona przed przypadkowym uszkodzeniem sprzętu, bezpieczeństwo i możliwość zaoszczędzenia naprawdę dużych kwot – to tylko niektóre powody, dla których warto rozważyć zakup pakietu serwisowego DJI. Jeśli chcesz skupić się na tworzeniu fantastycznych ujęć, nie martwiąc się o ewentualne wypadki i usterki, będzie to doskonała opcja dla Ciebie. Przeczytaj też nasz artykuł o usłudze DJI Care Refresh, w którym szczegółowo wyjaśniamy warunki jej aktywacji i korzystania. Bezpiecznych lotów i owocnego nagrywania!

Polecane

pixel