Umów się na pokaz sprzętu

Kod produktu: 019166

Hasselblad X1D II 50C (body - bez obiektywu)

26 999 PLN
Dostępność
Wysyłka
Salon Warszawa
Salon Poznań
Salon Katowice

Gwarancja realizacji zamówienia dziś. Zamów jeszcze przez:

X1D II 50C

KOMPAKTOWY, POTĘŻNY, ULEPSZONY.

Zamknięty w wielokrotnie nagradzanym, kompaktowym designie pierwszej generacji, X1D II 50C sprawia, że fotografia średniego formatu wciąż jest niezwykle poręczna. Ulepszona względem poprzedniego modelu elektronika zawiera powiększony 3,6-calowy ekran dotykowy, poprawiony EVF (elektroniczny wizjer), wyższą częstotliwość odświeżania podglądu na żywo oraz bardziej intuicyjny interfejs użytkownika. Możliwość połączenia z Hasselblad Phocus Mobile 2 przez USB-C lub Wi-Fi umożliwia edycję materiałów "w terenie" na tablecie iPad Pro. Dzięki szerokiej gamie najwyższej jakości kompatybilnych obiektywów Hasselblad, włączając w to modele serii XCD, HC/HCD, XPan oraz V, kreatywność nie zna żadnych granic.

ODKRYJ X1D II 50C

ZOBACZ

POTĘGA MOBILNOŚCI

Lekki i przenośny, X1D II 50C pozwala Ci na zabranie ze sobą możliwości średniego formatu w rozmiarze mniejszym niż większość pełnoklatkowych 35mm aparatów. Indywidualnie skalibrowana dla najlepszego odwzorowania barw, 50-megapikselowa matryca CMOS (43,8 x 32,9 mm), charakteryzuje się wyjątkową głębią kolorów i ogromnym zakresem dynamiki. Hasselblad Natural Colour Solution (autorska technologia Hasselblad) jest zintegrowana z systemem aparatu, zapewniając żywe kolory, zbliżone do barw widzianych przez ludzkie oko. Łącząc formę i funkcjonalność w ergonomicznym designie, X1D II 50C zapewnia niesamowitą jakość obrazu, 16-bitowe zdjęcia w formacie RAW oraz zdjęcia JPEG w pełnej rozdzielczości.

50 MP MATRYCA ŚREDNIEGO FORMATU

LEKKI I PRZENOŚNY

3.6” TYLNY EKRAN DOTYKOWY

3.69MD ELEKTRONICZNY WIZJER OLED

WI-FI, USB-C ORAZ WBUDOWANY GPS

HASSELBLAD NATURAL COLOUR SOLUTION

HASSELBLAD USER INTERFACE

X1D II 50C wyposażony jest w doskonały, 3,6-calowy dotykowy wyświetlacz, o rozdzielczości 2,36 miliona pikseli i ulepszony wizjer OLED EVF o rozdzielczości 3,69 miliona pikseli. Wyższa rozdzielczość umożliwia dokładniejszą ocenę zdjęć, natychmiast po ich wykonaniu. Dodatkowo, menu systemowe wyświetlane jest teraz w wizjerze EVF, co gwarantuje większą użyteczność, nawet podczas bardzo słonecznej pogody. Opierając się na intuicyjnym interfejsie poprzedniej wersji aparatu, wzbogaconym o obsługę gestów "swipe" i funkcję "pinch-to-zoom", X1D II 50C gwarantuje wyższą responsywność i wygodę obsługi. Kolejne usprawnienia tylnego wyświetlacza obejmują m.in. możliwość przesuwania punktowego autofokusa i regulację jego rozmiaru poprzez przesuwanie i rozsunięcie dwóch palców na ekranie. Dzięki znacznie szybszemu uruchamianiu się aparatu, podglądowi na żywo w 60 kl./s oraz zredukowanemu czasu otwierania migawki, X1D II 50C zapewnia płynniejszą obsługę.

3.6” TYLNY EKRAN DOTYKOWY

INTUICYJNY EKRAN DOTYKOWY

3.69MD ELEKTRONICZNY WIZJER OLED

UDOSKONALONA ELEKTRONIKA

Zaktualizowana elektronika sprawia, że aparat przez swą responsywność jest bardziej wygodny w obsłudze, włączając w to szybszy przegląd zdjęć czy analizę wykonanych zdjęć. Ponadto, częstotliwość odświeżania podglądu na żywo (60 kl./s) sprawia, że jest on płynniejszy zarówno na wizjerze EVF, jak i wyświetlaczu. Wysoka rozdzielczość ekranu (1024x768) zapewnia bardziej realistyczne doświadczenia podczas przeglądania zdjęć. X1D II 50C umożliwia tworzenie wysokiej jakości obrazów JPEG ze świetnie odwzorowanymi kolorami. Podwójne gniazdo kart pamięci SD obsługujące od teraz standard UHS-II, zapewnia optymalną przestrzeń do przechowywania zdjęć i wideo oraz umożliwia tworzenie kopii zapasowej na drugiej karcie w ułamku sekundy.

ŁĄCZNOŚĆ NA WIELE SPOSOBÓW

Wbudowane Wi-Fi oraz port USB-C dostarczają możliwość bezprzewodowego lub przewodowego eksportu i edycji zdjęć. Połączenie z komputerem pozwala na wywoływanie zdjęć z poziomu aplikacji Phocus, dostępnej na Mac i PC. Wbudowany moduł GPS udostępnia funkcję automatycznego geotagowania zdjęć, co może okazać się niezwykle przydatne w fotografii plenerowej. X1D II 50C pozwala na ładowanie baterii za pomocą kabla USB, ładowarki lub poprzez powerbank.

SZYBSZE URUCHAMIANIE

W SERII ZDJĘĆ

CZĘSTOTLIWOŚĆ ODŚWIEŻANIA PODGLĄDU NA ŻYWO

WBUDOWANY GPS

MOŻLIWOŚĆ ZAMONTOWANIA 2 KART SD

WI-FI

PHOCUS MOBILE 2 - NOWY POZIOM EDYCJI ZDJĘĆ

Dzięki Phocus Mobile 2 codzienna praca ze sprzętem jest jeszcze wygodniejsza. Za pomocą PM2 przeniesiesz proces edycji zdjęć na nowy, mobilny poziom. Kompatybilny z X1D II 50C przy pomocy USB-C lub Wi-Fi, Phocus Mobile 2 jest obsługiwany w modelach iPad Pro i iPad Air 2019. Za pomocą Phocus Mobile 2 można importować, edytować i oceniać zdjęcia RAW / JPEG, bezpośrednio na swoim urządzeniu. Ponadto, Phocus Mobile 2 obsługuje eksport zdjęć w pełnej jakości, tethering i bezpośrednie sterowanie kamerą.

ZAPROJEKTOWANY Z MYŚLĄ O POTRZEBACH FOTOGRAFA

Wykonany z wysokiej jakości aluminium i dopracowany pod względem designu, Hasselblad X1D II 50C zapewnia przyjemną i komfortową obsługę aparatu. X1D II 50C zawiera na obudowie tylko niezbędne przyciski, pozostałe funkcje dostępne są w interfejsie systemowym za pomocą dotykowego wyświetlacza. Wszystko po to, by zwiększyć ergonomię użytkowania oraz zmniejszyć wagę i rozmiar, co przekłada się na jeszcze większy komfort codziennej pracy.

WYSOKIEJ JAKOŚCI OBIEKTYWY OD 21-500 MM

Fotografowanie za pomocą X1D II 50C zapewnia dostęp do wysokiej jakości obiektywów średniego formatu, w tym 9 obiektywów z serii XCD oraz 12 obiektywów z serii HC / HCD (i konwertera H 1.7x) z wykorzystaniem adaptera XH oraz innych akcesoriów systemu H. Wszystkie obiektywy XCD i HC / HCD wyposażone są w zintegrowaną centralną migawkę, która zapewnia synchronizację błysku do 1/2000s we wszystkich obiektywach serii X. Obiektywy Hasselblad są dokładnie testowane, aby mogły zagwarantować optymalną wydajność i doskonałą jakość obrazu.