Czy warto kupować rozszerzone zestawy DJI?

Planujesz zakup drona lub kamery DJI? Jeśli tak, z pewnością zdarzyło Ci się trafić na rozszerzone zestawy Fly More Combo, Creator Combo lub Adventure Combo. Są one nieco droższe niż standardowe warianty, ale oferują dodatkowe akcesoria, które często okazują się nieocenione. Co je wyróżnia i czy warto je kupować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule!

Mężczyzna chowa drona DJI do torby transportowej.

Przegląd rozszerzonych zestawów DJI – co oferują?

Sprzęt DJI zazwyczaj jest dostępny w różnych zestawach: w wersji podstawowej, która oferuje tylko niezbędny sprzęt i okablowanie, oraz w wariancie Combo – z dodatkowymi akcesoriami. Zazwyczaj ułatwiają one korzystanie z dronów i kamer DJI, a także rozszerzają ich funkcjonalność. Przyjrzyjmy im się bliżej!

Fly More Combo – esencja mobilności i dłuższego lotu

Fly More Combo to rozszerzone zestawy z dronami DJI. Zazwyczaj zawierają takie akcesoria jak na przykład:

 • Dodatkowe śmigła.
 • Dodatkowe akumulatory.
 • Hub do ładowania akumulatorów.
 • Torba transportowa.

Czy warto zdecydować się na taki wariant? Jak najbardziej! Jeśli latasz dronami, z pewnością wiesz, że akumulatorów niemal nigdy nie jest za dużo – zawsze warto mieć przy sobie ich zapas, aby móc bez przeszkód eksplorować przestworza i tworzyć wyjątkowe ujęcia przez długi czas.

Wymiana akumulatora drona DJI.

Podobnie sprawa ma się ze śmigłami. To jedne z najbardziej narażonych na uszkodzenie elementów drona, lepiej więc zawczasu zaopatrzyć się w przynajmniej kilka zapasowych. Bardzo praktyczna okazuje się także torba transportowa, która umożliwia przenoszenie sprzętu wraz z akcesoriami, zapewniając im bezpieczeństwo i ułatwiając zachowanie porządku.

Hub do ładowania również jest bardzo przydatnym akcesorium. Większość modeli dostępnych w sprzedaży pozwala na jednoczesne ładowanie trzech akumulatorów, nie musimy więc pamiętać o ich podłączaniu i odłączaniu na zmianę – teraz wszystko możemy mieć przez cały czas w jednym miejscu. Niektóre urządzenia oferują też dodatkowe możliwości – dla przykładu, hub dostępny w zestawie DJI Air 3 Fly More Combo obsługuje funkcję transferu energii. Dzięki temu pozwala przenieść pozostałą moc z kilku akumulatorów do akumulatora o najwyższym poziomie naładowania – takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w miejscach, gdzie zwykłe ładowanie może być utrudnione.

Mężczyzna kuca i chowa drona DJI do torby.

Creator Combo – niezbędnik dla kreatywnych twórców

Creator Combo to nazwa rozszerzonych zestawów z kamerami z serii Osmo Pocket. Jakie akcesoria zawierają te warianty? Jako przykład weźmy DJI Osmo Pocket 3 Creator Combo – oprócz podstawowego wyposażenia (kamera, kabel do ładowania, osłona ochronna itd.) znajdziemy w nim między innymi:

 • Nakładkę szerokokątną na obiektyw.
 • Transmiter DJI Mic 2.
 • Osłonę przeciwwietrzną na mikrofon DJI Mic 2.
 • Uchwyt z akumulatorem.
 • Mini Tripod Osmo.
 • Torbę transportową.

Jak widać, w rozszerzonym zestawie otrzymujemy całkiem sporo. Nakładka szerokokątna zwiększa pole widzenia DJI Osmo Pocket 3 do 108°, dzięki czemu możemy zmieścić w kadrze znacznie więcej. Transmiter DJI Mic 2 zapewni doskonałą jakość dźwięku, a osłona przeciwwietrzna pozwoli rejestrować czyste, wyraziste audio nawet przy niesprzyjającej pogodzie – zapomnij o niechcianych szumach! Uchwyt z akumulatorem wydłuży czas pracy kamery, a Mini Tripod umożliwi stabilne ustawienie jej na dowolnej płaskiej powierzchni. Na dokładkę mamy dedykowaną torbę, która ułatwi przechowywanie i transport urządzenia razem z akcesoriami.

Nagrywanie tańczącej kobiety za pomocą kamery DJI Osmo Pocket 3 zamontowanej na małym statywie.

Adventure Combo – przygotuj się na każdą przygodę

Rozszerzone zestawy z kamerami z serii Osmo Action noszą nazwę Adventure Combo. Zazwyczaj zawierają one takie dodatkowe akcesoria jak na przykład:

 • Dodatkowe akumulatory.
 • Etui do ładowania akumulatorów.
 • Wysięgnik teleskopowy.

Podobnie jak w wypadku dronów, dodatkowe akumulatory zapewnią dłuższy czas pracy kamery DJI Osmo Action. Kiedy jeden się rozładuje, wystarczy szybko wymienić go na drugi – nie musimy przerywać nagrywania! Jeśli planujesz długie sesje filmowania, szybko przekonasz się, że zapasowe baterie są właściwie niezbędne.

Ciekawym akcesorium jest etui, które pozwala na wygodne przechowywanie i ładowanie kilku akumulatorów jednocześnie, a ponadto może służyć jak powerbank. Dzięki temu bez problemu naładujesz na przykład swój telefon, jeśli zajdzie taka potrzeba! Z kolei wysięgnik teleskopowy przyda Ci się do robienia selfie lub eksperymentowania z różnymi kątami nagrywania.

Mężczyzna na campingu w górach nagrywa vloga za pomocą kamery DJI Osmo Action zamontowanej na wysięgniku.

Creator Combo, Adventure Combo, Fly More Combo – czy to się opłaca?

Już wiesz, co oferują rozszerzone zestawy DJI. Znajdziesz w nich sporo przydatnych akcesoriów, które z pewnością przydadzą się pasjonatom filmowania. Ale czy to się opłaca?

Weźmy pod lupę na przykład drona DJI Air 3. Podstawowy zestaw z aparaturą DJI RC-N2 kosztuje 5 149 zł. Cena wariantu Fly More Combo z tym samym kontrolerem to 6 299 zł. Mamy więc różnicę 1 150 zł.

Zestaw DJI Air 3 Fly More Combo (RC-N2) zawiera dwa dodatkowe akumulatory – cena jednego takiego akcesorium, gdybyśmy chcieli kupić je osobno, to 749 zł. Za dwa zapłacilibyśmy więc 1 498 zł. Jak się zatem okazuje, wybierając rozszerzony zestaw, oszczędzamy już na samych akumulatorach – a do tego otrzymujemy jeszcze przecież torbę transportową i hub.

Na kamieniu leży dron DJI Air 3, aparatura sterująca i hub do ładowania z umieszczonymi wewnątrz trzema akumulatorami.

Inny przykład. Podstawowy zestaw DJI Osmo Action 3 Standard Combo kosztuje 1 199 zł, a cena rozszerzonego wariantu Adventure Combo to 1 649 zł. Różnica wynosi więc 450 zł. Czy możemy na tym zaoszczędzić? Jak się okazuje, tak! W zestawie Adventure Combo znajdziemy dwa dodatkowe akumulatory – gdybyśmy chcieli dokupić je osobno, zapłacilibyśmy około 300 zł (cena jednego to 149 zł). Rozszerzony wariant zawiera też wielofunkcyjne etui, które w regularnej sprzedaży kosztuje 299 zł. Łącznie mamy więc już około 600 zł – dla przypomnienia, kupując zestaw DJI Osmo Action 3 Adventure Combo, dopłacamy tylko 450 zł, a do tego otrzymujemy jeszcze wysięgnik teleskopowy.

Turysta nagrywa vloga za pomocą kamery DJI Osmo Action zamontowanej na wysięgniku.

Jak zatem widać, rozszerzone zestawy DJI naprawdę się opłacają. Nie tylko zapewniają bardzo przydatne akcesoria, ale też pozwalają sporo zaoszczędzić!

Wybierz rozszerzony zestaw Combo i zyskaj więcej możliwości

Zakup rozszerzonych zestawów DJI, takich jak Fly More Combo, Creator Combo czy Adventure Combo, może przynieść znaczące korzyści zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. Wybór takiej opcji to nie tylko oszczędność pieniędzy (w porównaniu do kupowania akcesoriów oddzielnie), ale też gwarancja, że już na starcie otrzymujesz pełen pakiet narzędzi, które maksymalizują możliwości Twojego sprzętu. Dłuższy czas pracy, ułatwiony transport urządzeń, wygodniejsze ładowanie – a to tylko niektóre korzyści, na które może liczyć. Jeśli więc chcesz kupić drona lub kamerę DJI, zastanów się nad wyborem rozszerzonego zestawu Combo – z pewnością nie będziesz żałować!

Polecane

pixel