DJI Air 2S: Twórz kinowe ujęcia z drona jednym dotknięciem

DJI Air 2S jest już dostępny i dzięki nowej 1” calowej matrycy stanowi idealne połączenie mocy, mobilności i inteligentnych funkcji lotu. Jednym z nich są MasterShoty.

Wszyscy chcemy tworzyć świetne, kinowe filmy, ale nie każdy z nas jest świetnym pilotem. Wówczas z pomocą wkraczają MasterShots w DJI Air 2S. Wystarczy jedno dotknięcie, aby DJI Air 2S mógł automatycznie rozpoznać scenę, tworzyć złożone ścieżki lotu i edytować wszystko razem, aby stworzyć idealne wideo.

MasterShots

MasterShots wykorzystuje zaawansowaną sztuczną inteligencję do rozpoznawania ujęcia i odpowiedniego planowania trasy lotu. Niezależnie od tego, czy filmujesz krajobraz, budynek, czy nawet chcesz sfilmować siebie, MasterShots zapewni profesjonalne rezultaty.

DJI MasterShots 3 Flight Routes
Trzy tryby lotu DJI MaterShots: Portrait, Proximity, Landscape

Nie wiesz, jak edytować swój film lub jaką muzykę dodać? Dzięki aplikacji DJI Fly  zrobisz to za pomocą jednego dotknięcia wybierając z ponad 20 dostępnych. dynamicznych szablonów.

Jak korzystać z MasterShots na DJI Air 2S

Wystartuj i udaj się swoim dronem do preferowanego miejsca rozpoczęcia nagrywania. Po zajęciu pozycji startowej dotknij ikony MasterShots po prawej stronie ekranu i naciśnij ikonę „+” lub narysuj ramkę wokół obiektu i naciśnij „Start”, aby rozpocząć. To takie proste.

Tap MasterShot to enter
Naciśnij i uruchom MasterShots

Gdy DJI Air 2S zakończy nagrywanie, automatycznie wygeneruje wideo prezentujące wybrany obiekt. Następnie możesz wybrać jeden z szablonów, aby stworzyć idealny klip.

Gdy znajdziesz ten, który najlepiej do Ciebie pasuje, kliknij udostępnij i obserwuj, jak pojawiają się polubienia pod Twoim materiałem.

MasterShot template collection

Wskazówki dotyczące uzyskiwania najlepszych wyników:

Przed zrobieniem zdjęcia możesz ręcznie dostosować widok kamery i punkt początkowy DJI Air 2S w zależności od fotografowanego obiektu. Poniższe wskazówki pomogą Ci uchwycić najlepsze możliwe ujęcia.

1. Aby sfotografować osobę, ustaw punkt początkowy tuż przed lub tuż za obiektem, aby uzyskać lepsze rezultaty.

MasterShots with Portrait
Jak MasterShots może nagrywać w trybie Portrait

2. Aby ustalić punkty orientacyjne, takie jak budynki, ustaw punkt początkowy w odległości do 100 metrów od celu i utrzymuj odpowiednią wysokość, wówczas DJI Air 2S automatycznie wybierze Proximity jako trasę lotu i przystąpi do wykonywania szerokiego zakresu manewrów. Wyniki zapewnią Ci oszałamiającą perspektywę punktu orientacyjnego, w który celujesz.

MasterShots with landmarks
Jak MasterShots może nagrywać w trybie Proximity

3. Podczas fotografowania krajobrazu w całej jego okazałości, upewnij się, że cała scena jest widoczna w polu widzenia kamery, a dron nie znajduje się zbyt daleko lub zbyt wysoko nad obiektem. Spowoduje to, że DJI Air 2S wykona serię szerokich ruchów, które zaowocują zapierającymi dech w piersiach klipami.

Jak MasterShots może nagrywać w trybie Landscape

Martwisz się o bezpieczeństwo lotu? DJI Air 2S zapewni Ci ochronę!

DJI Air 2S ma możliwość weryfikowania otoczenia w czterech kierunkach: w górę, w dół, do przodu i do tyłu. Oznacza to, że możesz skupić się na uchwyceniu jak najlepszego kadru, a dron zajmie się resztą.

DJI Air 2S four directional sensing system
DJI Air 2S może aktywnie omijać przeszkody w złożonych scenariuszach i przy dużych prędkościach

Jest to możliwe nawet podczas wykonywania lotów okrężnych, które normalnie wymagałyby czujników bocznych. Odbywa się to poprzez obracanie gimbala w kierunku obiektu, jednocześnie utrzymując drona skierowanego do przodu. Dzięki temu czujniki przednie stają się zasadniczo czujnikami bocznymi, zapewniając większe bezpieczeństwo całej operacji.

DJI Air 2S flying forward
Przednie czujniki DJI Air 2S zapewniają większe bezpieczeństwo podczas lotu do przodu.

Wystarczy jedno dotknięcie, aby MasterShots zajął się wszystkim, od fotografowania po edycję. Po prostu usiądź wygodnie i poczekaj na swoje kinowe produkcje. Wszystko, czego potrzebujesz to DJI Air 2S.

Uwagi

  1. MasterShots nie obsługuje D-log, ani ręcznego ustawiania ostrości.
  2. Gdy jest wietrznie lub obiekt znajduje się na dużej wysokości, wybranie „Unikania przeszkód” jako priorytetu fotografowania podczas MasterShots może spowodować, że śmigła lub silniki znajdą się w polu widzenia kamery. Aby rozwiązać ten problem, możesz ustawić „Kompozycja” jako priorytet fotografowania. Dzięki temu gimbal nie będzie się obracał, gdy dron wykonuje manewry okrężne. Korzystając z tego ustawienia, przed startem obserwuj okolicę i staraj się filmować na otwartej przestrzeni pozbawionej przeszkód.
  3. Podczas korzystania z MasterShots zarówno systemy Android, jak i iOS mogą nagrywać filmy 4K/30fps, 2,7K/30fps i 1080p/30fps.

Polecane

pixel