Porównanie serii Mavic: którego drona powinieneś kupić?

Seria DJI Mavic to bezsprzecznie najbardziej rozpoznawalna i szanowana seria dronów z kamerą na całym świecie. Oferuje wiodące w branży funkcje i przydatne tryby latania zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych pilotów dronów.

Niezależnie od tego, czy porównujesz DJI Air 2S vs Mavic Air 2, DJI Mini 2 vs Mavic Mini, Mavic 2 Pro vs Mavic 2 Zoom, Mavic Air 2 vs Mavic Air lub Mavic Air 2 vs Mavic 2 Pro, ten artykuł zawiera szczegółowe porównanie wszystkich dronów serii Mavic. Dostępna jest również lista sporządzona na podstawie doświadczenia pilotów, aby ułatwić znalezienie odpowiedniego Mavica. Zdobądź idealnego drona na następną przygodę, sprawdzając poniższą tabelę porównawczą serii Mavic

DJI Air 2S

DJI Air 2S to najnowszy produkt popularnej serii DJI Mavic. Posiada 1-calowy sensor CMOS, ulepszone funkcje autonomiczne i kompaktową obudowę ważącą mniej niż 600 g. Ponadto DJI Air 2S wprowadza również MasterShots, zaawansowaną inteligentną funkcję, która zapewnia użytkownikom najlepsze ujęcia w dowolnym miejscu za jednym dotknięciem. DJI Air 2S jest godnym następcą DJI Mavic Air 2 i jest idealny dla twórców, którzy chcą przenieść swoje treści na wyższy poziom.

DJI Air 2S unboxing

DJI Air 2S Cechy

Design

DJI Air 2S zapewnia idealną równowagę między mobilnością a wysoką jakością obrazu. Ważący mniej niż 600 g, DJI Air 2S jest wyposażony w 1-calowy czujnik zdolny do nagrywania wideo w rozdzielczości 5,4K/30 kl./s. To niesamowite osiągnięcie inżynieryjne oznacza, że DJI Air 2S zajmuje mniej miejsca w torbie podróżnej, a jednocześnie pozwala na przechwytywanie zapierających dech w piersiach treści.

Wydajność kamery

 • 1-calowy sensor CMOS

Najbardziej godną uwagi aktualizacją do DJI Air 2S jest zastosowanie 1-calowego sensora CMOS. Pozwala to cieszyć się bogatą klarownością i realistycznymi tonami kolorów podczas uchwycenia otaczającego Cię świata.

 • 5.4K/30fps

Nagrywaj swój świat w oszałamiającej rozdzielczości 5,4K/30 kl./s, aby uzyskać epicki materiał pełen niewiarygodnych szczegółów. DJI Air 2S to jedyny konsumencki dron DJI na rynku, który obsługuje wideo 5.4K.

 • Hyperlapse

Stwórz przyciągający wzrok hyperlapse za pomocą jednego dotknięcia i przyspiesz czas oraz ruch.

 • Inteligentny HDR

Ciesz się bogatymi obrazami z większą głębią i drobniejszymi szczegółami zarówno w świetle, jak i cieniu. Inteligentny HDR automatycznie łączy wiele ujęć, zwiększając zakres dynamiczny zdjęć bez potrzeby przetwarzania końcowego.

Wydajność lotu

 • Maks. 31 minut lotu

Wykorzystaj w pełni możliwości fotografowania, jakie oferuje DJI Air 2S, z czasem lotu do 31 minut. Imponująca żywotność baterii oznacza, że ​​możesz odkrywać swoje otoczenie, wypróbowywać MasterShots i tworzyć hiperlapse w jednym locie.

 • Wykrywanie przeszkód, APAS 4.0 i ADS-B

DJI Air 2S może postrzegać swoje otoczenie w czterech kierunkach: w górę, w dół, do przodu i do tyłu. Aktualizacje do zaawansowanych systemów wspomagania pilota (APAS 4.0) pozwalają DJI Air 2S wykrywać przeszkody w złożonych scenariuszach, nawet przy dużych prędkościach. DJI Air 2S zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa w przestrzeni powietrznej dzięki przodującemu w branży systemowi AirSense, dzięki czemu piloci mogą widzieć i unikać pobliskich samolotów.

 • Transmisja wideo

O3 (OcuSync 3.0) to jak dotąd najbardziej zaawansowana technologia transmisji obrazu DJI. Gwarantuje, że DJI Air 2S zapewnia ultra-płynny, wyraźny i niezawodny obraz 1080p z odległości do 12 km.

Inne funkcje

 • MasterShots

Wybierz obiekt, a DJI Air 2S wykona serię dziesięciu różnych manewrów, utrzymując ostrość na obiekcie. Generuje nawet krótki film kinowy, który można zastosować do ponad 20 profesjonalnie wykonanych szablonów.

Dlaczego warto wybrać DJI Air 2S?

DJI Air 2S to najlepszy dron dla mobilnych twórców. Oferuje znaczące ulepszenia wydajności kamery, inteligentne funkcje, a także zaawansowane wykrywanie przeszkód i transmisję obrazu w porównaniu z DJI Mavic Air 2. Wprowadzenie MasterShots zapewnia każdemu użytkownikowi beztroski dostęp do złożonych ruchów lotu potrzebnych do kinowego wideo.

DJI Mini 2

DJI Mini 2 jest idealnym towarzyszem dla początkujących fotografów dronów, którzy chcą zyskać wyjątkową perspektywę i jak najlepiej wykorzystać swoje podróże. Ultrakompaktowy i przenośny dron o wadze 249 g nadal oferuje mnóstwo funkcji. DJI Mini 2 to znaczny wzrost funkcji względem poprzednika DJI Mavic Mini.

Posiada szereg inteligentnych możliwości fotografowania, które zwykle można znaleźć w dronach w znacznie wyższej cenie. DJI Mini 2 to fantastyczna i przyjazna dla użytkownika opcja, która zmieści się w ograniczonym budżecie.

DJI Mini 2 gadgets

DJI Mini 2 Cechy

Design

DJI Mini 2 waży mniej niż 250 g, czyli mniej więcej tyle, co jabłko. Składana, lekka konstrukcja mieści się w dłoni, dzięki czemu można wygodnie podjąć każdą przygodę.

Wydajność kamery

 • 4K/30fps

DJI Mini 2 zapewnia płynne wideo 4K/30 kl./s, bez względu na to, jak żądne przygód staje się Twoje pilotowanie. Zaawansowany system kamer zapewnia wspaniałe zdjęcia, którymi możesz się podzielić ze znajomymi.

 • 4-krotny zoom

Kamera DJI Mini 2 posiada 4-krotny zoom cyfrowy, co pozwala na wykonywanie zbliżeń przy zachowaniu dystansu.

 • Ulepszone zdjęcie

Aplikacja DJI Fly automatycznie poprawia jakość obrazu po pobraniu zdjęcia, dzięki czemu kolory i szczegóły są żywe.

 • Panorama

Stwórz panoramiczne arcydzieło jednym dotknięciem. Po prostu wybierz tryb szerokiego kąta, 180° lub sferyczny, a DJI Mini 2 zajmie się resztą.

Wydajność lotu

 • Maks. 31 minut lotu

DJI Mini 2 oferuje do 31 minut czasu lotu. Ten długi czas lotu oznacza, że ​​możesz wycisnąć więcej z każdej przygody.

 • Transmisja wideo

DJI Mini 2 pozwala latać dalej i widzieć wyraźniej. Jest zdolny do transmisji wideo 1080p na odległość do 10 km i ma doskonałe właściwości przeciwzakłóceniowe.

 • Odporność na wiatr

DJI Mini 2 może wytrzymać podmuch wiatru o prędkości do 29-38 km/h, co oznacza, że ​​materiał filmowy pozostaje stabilny, a dron pozostaje bezpieczny, nawet podczas lotu w wietrznych warunkach. Biorąc pod uwagę jego rozmiar, jest to niesamowity wyczyn i znacząca poprawa w porównaniu z Mavic Mini.

Inne funkcje

 • Szybkie strzały

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy bardziej doświadczonym pilotem, aplikacja DJI Fly pomoże Ci nagrywać niesamowite filmy wraz ze ścieżkami dźwiękowymi i filtrami, które możesz udostępniać bezpośrednio w mediach społecznościowych. DJI Mini 2 oferuje nowo dodane tryby w QuickShots, dając użytkownikom jeszcze więcej unikalnych nagrań.

 • Szybki transfer i przycięte pobieranie

Całkowicie nowa funkcja QuickTransfer oznacza, że ​​aplikacja DJI Fly automatycznie połączy się z DJI Mini 2 i zsynchronizuje wybrane zdjęcia oraz filmy z prędkością 20 MB/s. Nowa funkcja Trimmed Download pozwala łatwo wyciąć segment materiału do edycji i pobrania, oszczędzając czas i miejsce w pamięci.

Dlaczego warto wybrać DJI Mini 2?

Drony DJI serii Mini są najlżejsze z całej rodziny Mavic. To, w połączeniu z możliwością nagrywania 4K/30 klatek na sekundę, sprawia, że ​​DJI Mini 2 jest idealnym dronem dla początkujących fotografów lotniczych, którzy chcą rejestrować materiał w ruchu. DJI Mini 2 może pochwalić się ulepszoną specyfikacją w porównaniu do swojego poprzednika, DJI Mavic Mini. Jest wygodny w noszeniu, łatwy w obsłudze i pozwala zrealizować materiały, które zachwycą Ciebie i Twoich znajomych.

DJI Mavic Mini

Kompaktowy Mavic Mini to świetny dron dla początkujących, oferujący ekscytujące funkcje zapewniające niekończącą się przyjemność. Mavic Mini jest jednym z najlżejszych i najbardziej przenośnych dronów w ofercie serii Mavic. W połączeniu z aplikacją DJI Fly, Mavic Mini oferuje proste i intuicyjne wrażenia z latania.

Mavic Mini interior lifestyle

Mavic Mini Cechy

Design

Mavic Mini waży poniżej 250 g, co czyni go jednym z najlżejszych dronów w serii Mavic. Lekka, przenośna i składana konstrukcja również plasuje Mavic Mini w najniższej klasie wagowej dronów.

Wydajność kamery

 • Kamera 2,7K i 3-osiowy gimbal

Wbudowany 3-osiowy gimbal Mavic Mini zapewnia stabilność materiału filmowego. Mavic Mini obsługuje również zdjęcia lotnicze 12 MP i filmy 2,7K Quad HD, co pomaga zapewnić krystalicznie czyste ujęcia, które są idealne dla mediów społecznościowych.

Wydajność lotu

 • 30 minut maks. Czas lotu

Dzięki lekkiej konstrukcji możesz cieszyć się do 30 minut czasu lotu z Mavic Mini.

 • Czujnik wizyjny i GPS

Mavic Mini może precyzyjnie unosić się w pomieszczeniu i na zewnątrz dzięki czujnikowi widzenia skierowanego w dół i funkcji GPS.

Inne funkcje

 • Aplikacja DJI Fly

Aplikacja DJI Fly zawiera wiele szablonów, dzięki czemu użytkownicy mogą tworzyć niesamowite filmy za pomocą zaledwie kilku dotknięć. Ta aplikacja jest idealna dla użytkowników bez doświadczenia w edycji, oferując kreatywne opcje przekształcenia dowolnego filmu w klip wart udostępnienia.

 • Dedykowany pilot zdalnego sterowania

Dedykowany pilot do Mavic Mini oferuje obraz HD z odległości do 2 km.

Dlaczego warto wybrać Mavic Mini?

DJI Mavic Mini jest łatwy do latania, przenoszenia i fotografowania. Jego imponujące funkcje oznaczają, że nawet nowi użytkownicy mogą uchwycić materiał godny udostępnienia za pierwszym razem. Kup tego niesamowitego drona, jeśli szukasz bardzo wygodnego, łatwego w obsłudze sprzętu z niewiarygodnie prostą obsługą lotu. Aby uzyskać ulepszoną specyfikację i możliwości, sprawdź DJI Mini 2.

Mavic Air 2

DJI Mavic Air 2 jest wyposażony w wiele funkcji, w tym Hyperlapse 8K, zdjęcia 48MP i wideo 4K/60fps, 120Mbps. Oferuje wszystko, co najlepsze w oryginalnym DJI Mavic Air, jednocześnie poprawiając możliwości aparatu, wydajność lotu i inteligentne funkcje.

DJI Mavic Air 2 FAQ

Mavic Air 2 Cechy

Design

Mavic Air 2 ma przenośną, składaną konstrukcję, podobnie jak wszystkie drony z serii Mavic. Waży 570 g, czyli jest nieco cięższy niż Mavic Air, ale po złożeniu z łatwością mieści się w dłoni.

Wydajność kamery

 • Kamera 4K i 3-osiowy gimbal

Mavic Air 2 oferuje niesamowite wideo 4K/60fps przy 120Mbps. Filmy są stabilizowane za pomocą charakterystycznej dla DJI technologii 3-osiowej stabilizacji gimbala.

 • Zdjęcie 48MP

Mavic Air 2 przenosi zdjęcia lotnicze na wyższy poziom dzięki niesamowitym obrazom 48 MP ze stałym obiektywem 24 mm (odpowiednik) f/2,8.

 • Inteligentne zdjęcie

SmartPhoto na Mavic Air 2 łączy HDR, Hyperlight i rozpoznawanie scen w celu optymalizacji fotograficznej podobnej do współczesnych smartfonów. Jest to świetna funkcja, gdy musisz kręcić w podróży i udostępniać swoją pracę bezpośrednio do galerii w mediach społecznościowych.

 • Panorama HDR

Ten zaawansowany tryb panoramy zapewnia zapierające dech w piersiach zdjęcia szerokokątne z imponującym zakresem dynamicznym.

 • Hyperlapse 8K

Zaprezentuj przejście czasu i ruchu dzięki niesamowitym filmom Hyperlapse 8K. Mavic Air 2 zapewnia cztery różne tryby Hyperlapse do tworzenia profesjonalnych ujęć, które nie wymagają późniejszej edycji.

Wydajność lotu

 • 34-minutowy czas lotu

Mavic Air 2 ma najdłuższy czas lotu w serii Mavic, oferując do 34 minut lotu. Fly More Combo jest wyposażony w trzy inteligentne akumulatory, które zapewnią Ci cały czas potrzebny na wykonanie idealnego ujęcia.

 • OcuSync 2.0

Porównując Mavic 2 z Mavic Air, istotną różnicą jest transmisja wideo. Mavic Air 2 posiada OcuSync 2.0, który oferuje transmisję wideo do 10 km i dostarcza transmisję na żywo w rozdzielczości 1080p FHD prosto z drona.

 • APAS 3.0

DJI Mavic Air 2 może pochwalić się zaawansowanym systemem wspomagania pilota (APAS) 3.0, który wykorzystuje zaawansowaną technologię mapowania do płynnego śledzenia i niezawodnego wykrywania przeszkód, nawet w złożonych scenariuszach.

Inne funkcje

 • FocusTrack

FocusTrack to inteligentny tryb śledzenia dla Mavic Air 2, który umożliwia uzyskanie bardziej zróżnicowanego materiału filmowego. Składa się z trzech technologii: ActiveTrack 3.0, Spotlight 2.0 i Person of Interest (POI) 3.0. ActiveTrack 3.0 umożliwia śledzenie szybko poruszających się obiektów przy użyciu zaawansowanych funkcji wykrywania przeszkód. Spotlight 2.0 zapewnia pełną kontrolę nad Mavic Air 2, jednocześnie śledząc obiekt i utrzymując go w centrum kadru. Jeśli chcesz śledzić rzeczy, takie jak ludzie, samochody lub łodzie, POI 3.0 wykorzystuje zaawansowaną technologię pozycjonowania, aby Mavic Air 2 latał wokół obiektu.

 • Nowy pilot zdalnego sterowania

Dzięki kontrolerowi DJI Mavic Air 2 smartfon można zamontować na górze, zapewniając lepszą widoczność podczas lotu.

Dlaczego warto wybrać Mavic Air 2?

Mavic Air 2 ma większy 1/2-calowy sensor w porównaniu do Mavic Air i jest wyposażony w wiele imponujących funkcji aparatu i parametrów lotu. Dzięki zdjęciom 48 MP, 8K Hyperlapse, wideo 4K/60fps przy 120 Mb/s, ActiveTrack 3.0 i nie tylko, jest to świetny dron, dostępny w atrakcyjnej cenie. Aby uzyskać ulepszoną specyfikacjęi możliwości, sprawdź DJI Air 2S.

Mavic 2 Pro i Mavic 2 Zoom

Mavic 2 na nowo zdefiniował to, co jest możliwe w świecie kinematografii lotniczej dzięki wyjątkowej wydajności przy słabym oświetleniu i wielu potężnym funkcjom. Zarówno Mavic 2 Pro, jak i Mavic 2 Zoom ucieleśniają podejście DJI do fotografii lotniczej.

Mavic 2 Pro
Mavic 2 Pro
Mavic 2 Zoom

Mavic 2 Cechy

Mavic 2 zmienił świat kinematografii powietrznej dzięki oszałamiającym technologiom obrazowania i zaawansowanym możliwościom lotu. Istnieją jednak pewne znaczące różnice między dwiema wersjami Mavic 2.

Design

Podobnie jak wszystkie drony z serii Mavic, Mavic 2 ma przenośną, składaną konstrukcję.

Wydajność kamery

 • Kamera 4K i 3-osiowy gimbal

Mavic 2 Pro i Mavic 2 Zoom wykorzystują technologię 3-osiowego gimbala DJI, zapewniając płynny obraz w niemal każdej sytuacji.

 • 1" sensor kamery

Sensor aparatu Mavic 2 Pro zapewnia lepszą wydajność przy słabym oświetleniu z szerszym zakresem ISO.

 • 10-bitowy profil kolorów Dlog-M

Mavic 2 Pro pozwala uchwycić subtelną gradację kolorów i bardziej wyrafinowane szczegóły. 10-bitowy profil kolorów Dlog-M zapewnia wyższy zakres dynamiczny dla oszałamiających zdjęć lotniczych.

 • Wideo HDR

Dzięki obsłudze 10-bitowego HDR 4K, Mavic 2 Pro rejestruje jaśniejsze światła i poziomy kontrastu, dzięki czemu Twoje nagrania są jeszcze bardziej atrakcyjne.

 • Obiektyw z zoomem optycznym

Wyposażony w 12-megapikselową matrycę z 4-krotnym zoomem, Mavic 2 Zoom zapewnia mnóstwo kreatywnych perspektyw podczas fotografowania.

 • Zdjęcia w super rozdzielczości

Stworzona specjalnie dla Mavic 2 Zoom, Super Resolution ożywia Twoje zdjęcia krajobrazowe z wyjątkową wyrazistością i szczegółowością.

Wydajność lotu

 • Maks. 31 minut lotu

Mavic 2 Pro i Mavic 2 Zoom oferują do 31 minut czasu lotu.

 • Wielokierunkowe wykrywanie przeszkód

Czujniki przeszkód są umieszczone ze wszystkich stron drona dla większego bezpieczeństwa lotu.

 • Transmisja wideo OcuSync 2.0

OsuSync 2.0 zapewnia lepszą wydajność transmisji, niezawodny obraz 1080p z odległości do 5 km oraz ochronę przed zakłóceniami podczas lotu.

Inne funkcje

 • Dolly Zoom

Dolly Zoom to funkcja QuickShot dla Mavic 2 Zoom, który dodaje unikalny efekt wypaczenia do Twojego wideo, aby uzyskać nową kinową perspektywę.

Dlaczego warto wybrać DJI Mavic 2?

Mavic 2 łączy w sobie charakterystyczną technologię DJI i innowację dla użytkowników z myślą o profesjonalnej fotografii lotniczej. Ten dron do fotografii lotniczej jest wyposażony w zaawansowane funkcje, które zapewniają naprawdę wyjątkowe rezultaty.

Ostatnie słowo na temat serii Mavic

Połączenie mobilności, mocy i wydajności lotu sprawiło, że seria Mavic to jedne z najpopularniejszych dronów na rynku.

Dla użytkowników szukających drona do codziennego życia, nowy DJI Mini 2 łączy w sobie najlżejszą i przenośną konstrukcję z bezproblemowym lotem. Dla podróżników pragnących wędrówek DJI Air 2S oferuje doskonałe połączenie możliwości wideo i dedykowanych trybów fotografowania. DJI Air 2S to najnowszy dron z serii Mavic, który zapewnia twórcom treści wyjątkowe funkcje aparatu w atrakcyjnej cenie. Co nie mniej ważne, profesjonalni fotografowie powietrzni pokochają wspaniałe detale oferowane przez Mavic 2.

Niezależnie od Twojej pasji, gdziekolwiek zaprowadzi Cię przygoda, seria DJI Mavic zapewnia kreatywność na wyciągnięcie ręki.

Polecane

pixel