Premiera DJI Inspire 3

   Zespół DJI ARS   |   28 marzec 2023

Na to czekali profesjonalni twórcy – wreszcie mamy premierę DJI Inspire 3. Odkąd jego poprzednik pojawił się na rynku, minęło już trochę czasu, a technologia wykonała spory krok naprzód. To widać – najnowszy dron DJI korzysta z wielu nowoczesnych rozwiązań, przewyższając wcześniejszą generację pod względem konstrukcji, wydajności, jakości obrazu, transmisji wideo i nie tylko. Nagrywanie w 8K, przesyłanie wideo na odległość do 8 km, ulepszone inteligentne tryby i czas lotu do 28 minut – a to dopiero początek.

Niezawodny dron do profesjonalnych zastosowań

DJI Inspire 3 to profesjonalny dron z kamerą 8K, który może okazać się niemal niezbędnym narzędziem na planie filmowym. Wyróżnia się ulepszoną konstrukcją, która w pełni wykorzystuje aerodynamikę i zapewnia większą płynność lotu. Obsługuje również struktury 360° Pan oraz Tilt Boost, co oznacza, że umożliwia nagrywanie pod kątem nawet 80° w górę (przy opuszczonym podwoziu). Co więcej, kamera FPV, anteny pozycjonujące, czujniki wizyjne i gniazdo karty pamięci zostały zintegrowane z ramą drona. W porównaniu z poprzednikiem DJI Inspire 3 może też szybciej latać. Prędkość nurkowania zwiększono z 9 m/s do 10 m/s, a prędkość wznoszenia i opadania wzrosła z 6 m/s i 4 m/s do 8 m/s.

Nowa kamera X9-8K Air

Przenieś nagrywanie za pomocą drona na wyższy poziom. Nowa kamera pełnoklatkowa X9-8K Air wyróżnia się ultralekką konstrukcją i została stworzona specjalnie dla DJI Inspire 3. Jest kompatybilna z obiektywami DL, wspiera Dual Native ISO i oferuje ponad 14 stopni zakresu dynamicznego. Ponadto dzięki systemowi CineCore 3.0 może nagrywać wideo do 8K/25FPS CinemaDNG oraz 8K/75FPS Apple ProRes RAW, a w trybie S&Q pozwala filmować w 4K/120FPS (ProRes RAW). Ultrawysoka rozdzielczość 8K zapewnia wyjątkowe bogactwo szczegółów i wyrazistość, daje też znacznie więcej kreatywnych możliwości podczas postprodukcji.
Co jeszcze sprawia, że DJI Inspire 3 jest w stanie sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom? Rozwiązanie DJI Cinema Color System gwarantuje fantastycznie odwzorowaną kolorystykę, a opcja synchronizacji kodu czasowego między urządzeniami w powietrzu i na ziemi ułatwia późniejszy proces postprodukcji.

Nowa kamera FPV

Swobodnie obserwuj otoczenie i zyskaj większe bezpieczeństwo lotu. DJI Inspire 3 został wyposażony w nową kamerę FPV, która wyróżnia się 1/1,8-calową matrycą i umożliwia transmisję na żywo w rozdzielczości 1080p/60FPS. Zapewnia też pole widzenia DFOV 161° – to około dwa razy więcej niż w wypadku poprzedniego modelu! Na uwagę zasługuje także imponująca zdolność wykrywania światła. Dzięki niej nowa kamera FPV doskonale sprawdzi się zarówno w dzień, jak i w nocy.

Precyzyjne pozycjonowanie RTK

Nowy dron DJI zapewnia także stabilniejszy lot. Jest to możliwe dzięki technologii pozycjonowania RTK, która wyróżnia się niezrównaną precyzją i dokładnością do centymetra. Anteny RTK Inspire 3 cechują się nową konstrukcją i zostały wbudowane w ramę – takie rozwiązanie pozwala korzystać ze wszystkich trzech typów GNSS (GPS, BeiDou i Galileo), gwarantuje też większą odporność na zakłócenia. Co więcej, aby cieszyć się precyzyjnym pozycjonowaniem, nie trzeba instalować żadnych dodatkowych modułów – wystarczy aktywować sieć RTK lub skonfigurować stację mobilną D-RTK 2, która jest dostępna w sprzedaży oddzielnie.

Waypoint Pro z nowymi trybami

Funkcja Waypoint Pro umożliwia planowanie tras lotu i wykonywanych ujęć. Oferuje wiele ustawień, a dzięki pozycjonowaniu RTK zapewnia niesamowitą precyzję. Do dyspozycji masz także 2 nowe tryby – Repeatable Routes i 3D Dolly:

 • Repeatable Routes – w tym trybie dron może lecieć po tej samej trasie, zachowując wszystkie ustawienia, na przykład wysokość, prędkość, kąt nachylenia gimbala i parametry kamery. To idealne rozwiązanie do złożonych ujęć lub długich timelapsów.
 • 3D Dolly – pozwala symulować dźwig, dolly lub cablecam, wykraczając przy tym poza ograniczenia tych urządzeń. Po zaplanowaniu trasy operator może ręcznie sterować dronem (lot tam i z powrotem), a jednocześnie zmieniać ustawienia, na przykład prędkość czy kąt nachylenia gimbala.

Waypoint Pro z nowymi trybami

Tryb Spotlight Pro był już dostępny dla użytkowników DJI Inspire 2, teraz jednak został znacznie ulepszony. Nowy DJI Inspire 3 korzysta z potężnych algorytmów uczenia maszynowego, aby automatycznie rozpoznawać i śledzić różne obiekty (na przykład ludzi, pojazdy czy łodzie) z dużo większą dokładnością niż poprzedni model. To jednak nie koniec! Dostępne są także dwa tryby Spotlight Pro:

 • Follow – dron i kamera są ustawione w tym samym kierunku i pozostają zablokowane na obiekcie, aby ułatwić wykonywanie złożonych ujęć bez konieczności ręcznego kadrowania.
 • Free – kamera pozostaje zablokowana na obiekcie, ale operator może dodatkowo korzystać z kamery FPV, aby monitorować otoczenie i kontrolować trasę lotu.

Nic nie stanie mu na przeszkodzie

9 czujników wizyjnych drona umożliwia wielokierunkowe wykrywanie obiektów, co przekłada się na bezpieczeństwo lotu. Po raz pierwszy uzupełniono też cztery ramiona do lądowania o specjalne kamery typu fisheye, dzięki czemu Inspire 3 może skutecznie wykrywać przeszkody i ich unikać w większej liczbie scenariuszy.

Dostępna jest również nowa funkcja, która pozwala niezależnie włączać i wyłączać górne, dolne i poziome wykrywanie obiektów. Umożliwia także ręczną regulację zakresu alarmu o przeszkodach. Dzięki temu każdy może dostosować pracę drona do swoich potrzeb!

Usprawniona współpraca na planie

W porównaniu z Inspire 2 nowy dron DJI zapewnia też poprawione doświadczenie podwójnej kontroli. Teraz można wygodnie korzystać z dwóch aparatur, aby odbierać transmisje na żywo i sterować lotem. To oznacza, że pilot i operator gimbala mają możliwość bezproblemowej współpracy, nawet jeśli znajdują się w różnych miejscach na planie filmowym.

System transmisji DJI O3 Pro

Pamiętasz system transmisji Lightbridge, z którego korzystał DJI Inspire 2? Oferował on naprawdę duże możliwości, teraz jest jednak jeszcze lepiej.
DJI Inspire 3 obsługuje najnowszą technologię DJI O3 Pro, dzięki której zarówno kamera z gimbalem, jak i kamera FPV mogą przesyłać wideo 1080p/60FPS z opóźnieniem zaledwie około 90 ms. Maksymalny zasięg transmisji wynosi 8 km w trybie Single Control, a 6,4 km w trybie Dual-Control (dla kamery FPV). Chcesz więcej? Po raz pierwszy możliwe jest również przesyłanie wideo 4K/30FPS na odległość do 3 km. Wszystko to sprawia, że DJI Inspire 3 może znaleźć wiele zastosowań na planie filmowym.

Przydatne akcesoria

Do zestawu dołączono sporo profesjonalnych akcesoriów, które oferują mnóstwo ciekawych możliwości. Należą do nich na przykład:

 • Aparatura DJI RC Plus – wyróżnia ją 7-calowy ekran o jasności 1200 nitów i czas pracy do 3,3 godziny. Została wyposażona w port HDMI oraz wygodne w użyciu przyciski, których funkcje można dostosować do swoich przyzwyczajeń. Ponadto nowa aplikacja DJI Pilot 2 oferuje ulepszony interfejs, który ułatwia monitoring najważniejszych parametrów.
 • Akumulatory TB51 – zapewniają czas lotu do 28 minut i obsługują hot-swapping. Mają też funkcję automatycznego ogrzewania.
 • Hub do ładowania – umożliwia przechowywanie maksymalnie ośmiu akumulatorów i ich szybkie ładowanie.
 • DJI PROSSD 1TB – obsługuje prędkość odczytu sięgającą 900 Mbps
 • Walizka na kółkach – bardzo pojemna i łatwa w transporcie. Została wyposażona w wysuwaną rączkę i dwa numerowane zamki.
 • Nowe śmigła – wyróżnia je składana konstrukcja i możliwość szybkiego montażu. Są łatwe w przechowywaniu i nie wymagają ponownej instalacji przed każdym lotem.

DJI Inspire 3 jest kompatybilny z dostępnymi w oddzielnej sprzedaży urządzeniami z ekosystemu DJI PRO, dzięki czemu zapewnia jeszcze więcej możliwości w zakresie transmisji, monitoringu, kontroli i koordynacji działań. Dostępne są na przykład:

 • DJI High-Bright Remote Monitor – może pełnić rolę drugiego kontrolera. Po połączeniu z dronem pozwala odbierać transmisje na żywo, a nawet sterować gimbalem i ostrością (jeśli podłączysz uchwyty Ronin 4D Hand Grips).
 • DJI Three-Channel Follow Focus – może przesyłać sygnały sterujące do DJI Inspire 3, dzięki czemu ostrzyciel na planie zyskuje bardziej precyzyjną kontrolę nad ostrością oraz możliwość bezstopniowej regulacji przysłony (aby skorzystać z tego rozwiązania, należy użyć zdalnego monitora jako urządzenia pośredniczącego).
 • DJI Master Wheels – umożliwia sterowanie gimbalem drona (gdy DJI High-Bright Remote Monitor jest sparowany jako drugi kontroler).
 • DJI Transmission – pozwala na rozszerzony monitoring na planie filmowym. Kiedy podłączysz aparaturę RC Plus do transmitera i włączysz tryb Broadcast, zyskasz możliwość przesyłania obrazu na żywo do nielimitowanej liczby monitorów.

Idealny wybór dla profesjonalistów

DJI Inspire 3 ma wszystko, czego można wymagać od profesjonalnego drona. Najwyższa jakość obrazu, zaawansowane funkcje, niezawodna transmisja wideo, precyzyjne pozycjonowanie i rozbudowany ekosystem akcesoriów – a to tylko niektóre jego atuty. Każdy twórca, któremu zależy na doskonałych efektach, powinien rozważyć jego zakup – ujęcia z powietrza nigdy nie wyglądały lepiej!

Polecane

Dron DJI Inspire 3

Dron DJI Inspire 3

73 199,00 PLN brutto
DJI Care Pro Inspire 3

DJI Care Pro Inspire 3

9 499,00 PLN brutto
Master Wheels 3-Axis (RH)

Master Wheels 3-Axis (RH)

40 000,00 PLN brutto
pixel