Przygotuj się na lato z DJI – najlepsze drony na wakacje

Chcesz uwiecznić swoje wakacyjne przygody z zupełnie nowej perspektywy? Nic nie odda magii letnich wyjazdów tak, jak filmy przygotowane za pomocą drona! Dzięki temu będziesz w stanie tworzyć zapierające dech w piersiach ujęcia, które pozwolą Ci zachować wspomnienia z wyjazdu. Zastanawiasz się, jaki sprzęt kupić? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak wybrać idealnego drona na wakacyjne wyjazdy!

 

Dron DJI Mini 4 Pro przelatuje nad wodą obok plaży, nad którą górują skały i kolorowe budynki.

Jak wybrać drona na wakacje?

 

Wybierając drona na wakacje, warto zwrócić uwagę na przynajmniej kilka istotnych kwestii. Dzięki temu z łatwością znajdziesz model, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania i pozwoli na nagrywanie wysokiej jakości ujęć. Jakie parametry i funkcje będą miały największe znaczenie?

 

 • Kamera – ważne jest, aby dron umożliwiał nagrywanie w wysokiej rozdzielczości, najlepiej minimum 4K. Dzięki temu filmy będa wyglądały profesjonalnie, a każdy szczegół zostanie uchwycony z dużą precyzją. Zwróć też uwagę na jakość zdjęć i dodatkowe funkcje kamery, takie jak tryby panoramiczne czy HDR.
 • Czas lotu – wybierając drona, weź pod uwagę jego czas lotu. Optymalnie powinien on wynosić przynajmniej 30 minut – dzięki temu będziesz w stanie swobodnie nagrywać nawet dłuższe sekwencje bez konieczności szybkiego lądowania.
 • Zasięg transmisji wideo – im większy zasięg, tym więcej swobody w eksplorowaniu i nagrywaniu różnych miejsc.
 • Rozmiar i waga – dron na wakacje powinien być lekki i łatwy do przenoszenia, zwłaszcza jeśli planujesz długie piesze wędrówki lub podróżowanie z plecakiem. Szczególnie praktyczne są modele, które można złożyć – dzięki temu zajmują jeszcze mniej miejsca podczas transportu.
 • Obsługa – dron powinien być prosty w obsłudze, nawet dla początkujących użytkowników. Sterowanie urządzeniem ułatwiają na przykład inteligentne funkcje, takie jak automatyczny start i lądowanie, tryby śledzenia obiektów czy możliwość planowania trasy lotu.
 • Dodatkowe funkcje – sprawdź, czy dron oferuje różne tryby nagrywania, na przykład MasterShots, QuickShots czy filmowanie w pionie, które przyda się zwłaszcza osobom tworzącym materiały do mediów społecznościowych, na przykład na Instagrama albo TikToka.
 • Bezpieczeństwo lotu – modele z wbudowanymi systemami bezpieczeństwa, takimi jak unikanie przeszkód czy automatyczny powrót do miejsca startu, są szczególnie przydatne dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z dronami.

 

Biorąc pod uwagę powyższe kwestie, bez problemu wybierzesz odpowiedniego drona na wakacje. Aby jeszcze bardziej ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy propozycje trzech modeli, które świetnie sprawdzą się podczas podróży i nie tylko.

 

DJI Mini 4 Pro przelatuje nad rzeką, którą przekraczają jeźdźcy na koniach, po obu brzegach rosną wysokie drzewa, w tle widać górskie szczyty.

Jaki dron na wakacje? Sprawdź nasze propozycje

 

Zastanawiasz, który model drona idealnie nada się na wakacje? Spieszymy z pomocą! Poniżej znajdziesz trzy polecane urządzenia DJI, które z pewnością sprostają Twoim oczekiwaniom.

 

DJI Mini 3

 

DJI Mini 3 to idealna opcja dla osób, które szukają lekkiego i łatwego w transporcie drona na wakacje. Waży mniej niż 249 g, dzięki czemu nie tylko jest prosty w przenoszeniu, ale też nie wymaga załatwiania dodatkowych formalności w wielu krajach. Mimo swojej kompaktowej konstrukcji oferuje świetną jakość obrazu – umożliwia nagrywanie w 4K HDR. Pozwala też na filmowanie w pionie i obsługuje takie funkcje jak na przykład QuickShots czy Panorama. Jego czas lotu sięga 38 minut, a zasięg transmisji wideo wynosi do 6 km.


Dlaczego DJI Mini 3?

 

 • Waga poniżej 249 g – łatwy transport, brak konieczności zdobywania dodatkowych uprawnień w wielu krajach.
 • Kamera z 1/1,3-calową matrycą CMOS – możliwość nagrywania w 4K HDR.
 • Inteligentne funkcje – tryby QuickShots ułatwiają nagrywanie złożonych ujęć, a Panorama pozwala uchwycić cały krajobraz na jednym ujęciu.
 • Czas lotu do 38 minut i zasięg transmisji do 6 km – możliwość odbywania długich i dalekich lotów.
 • Prosta obsługa – dron obsługuje automatyczny start i lądowanie, a ponadto oferuje funkcję RTH (powrót do punktu startu).

DJI Mini 3 wydaje Ci się interesujący? Zobacz zestawy dostępne w sprzedaży!

 

Dron DJI Mini 3 przelatuje nad rzeką, po której płynie ponton z psem i jego właścicielem.

DJI Mini 4 Pro

 

DJI Mini 4 Pro to kolejny lekki i przenośny dron, który oferuje jeszcze lepszą jakość obrazu i zaawansowane funkcje. Pozwala robić zdjęcia 48 MP i nagrywać filmy 4K/60FPS HDR, a ponadto umożliwia filmowanie w pionie. Tryby takie jak Waypoint Flight, ActiveTrack 360° i MasterShots ułatwiają tworzenie spektakularnych ujęć, a wielokierunkowe wykrywanie przeszkód i RTH zwiększają bezpieczeństwo lotu. Dron może latać nawet przez 34 minuty na jednym ładowaniu, a jego zasięg transmisji wynosi maksymalnie 10 km. Mimo tak dużych możliwości DJI Mini 4 Pro jest bardzo lekki i poręczny – waży mniej niż 249 g i cechuje się składaną konstrukcją. Dzięki temu bez problemu zmieścisz go w torbie lub plecaku!


Dlaczego DJI Mini 4 Pro?


 • Ulepszona kamera – możliwość nagrywania filmów 4K/60FPS i robienia zdjęć RAW 48 MP.
 • Bezpieczeństwo lotu – omijanie przeszkód we wszystkich kierunkach i automatyczny powrót do punktu startu z RTH.
 • Waga poniżej 249 g – łatwy transport i brak dodatkowych formalności w wielu krajach.
 • Jeszcze więcej inteligentnych funkcji – tryb śledzenia ActiveTrack 360°, planowanie tras lotu z Waypoint Flight i automatyczne nagrywanie złożonych sekwencji z MasterShots.
 • Zasięg transmisji do 10 km – jeszcze dalsze loty.

Rozważasz zakup DJI Mini 4 Pro? W sprzedaży znajdziesz trzy różne zestawy:

 

Kobieta w swetrze i kapeluszu lata dronem DJI Mini 4 Pro nad górską doliną, w tle widać szczyty gór.

DJI Air 3

 

DJI Air 3 to wszechstronny i wydajny dron, który zapewnia jeszcze więcej możliwości nagrywania dzięki dwóm dostępnym kamerom. Pozwala filmować w 4K i robić zdjęcia 48 MP. Wyróżnia się także długim czasem lotu do 46 minut i zasięgiem transmisji do 10 km. Obsługuje też wielokierunkowe wykrywanie przeszkód i mnóstwo inteligentnych funkcji, takich jak QuickShots, MasterShots, Waypoint i FocusTrack. Waży wprawdzie nieco więcej niż omawiane wcześniej modele ( 720 g), ale nadal jest bardzo poręczny i prosty w transporcie. Będzie idealnym wyborem dla osób, które oczekują jeszcze lepszej jakości obrazu i dodatkowych możliwości nagrywania.


Dlaczego DJI Air 3?

 

 • Dwie kamery – kamera szerokokątna oraz kamera ze średnim teleobiektywem i 3-krotnym zoomem zapewniają świetną jakość obrazu i pozwalają uzyskać więcej interesujących perspektyw.
 • Czas lotu do 46 minut – więcej czasu na tworzenie wyjątkowych ujęć.
 • Transmisja wideo O4 – przesyłanie wideo w rozdzielczości 1080p/60FPS na odległość do 10 km.
 • Bezpieczny lot – precyzyjne czujniki, wykrywanie przeszkód we wszystkich kierunkach i automatyczny powrót do punktu startu dzięki RTH.
 • Wiele zaawansowanych funkcji – automatyzacja nagrywania z MasterShots i QuickShots, tryby śledzenia FocusTrack, filmowanie w pionie, planowanie tras lotu dzięki Waypoint.

Sprawdź zestawy z DJI Air 3 dostępne w DJI Store:

 

Mężczyzna oparty o żółty samochód terenowy stojący na górskiej drodze steruje dronem DJI Air 3.

DJI Mini 3, DJI Mini 4 Pro i DJI Air 3 – porównanie

 

Każdy z wyżej opisanych dronów DJI oferuje coś, co czyni je doskonałym rozwiązaniem do filmowania wakacyjnych przygód. Aby ułatwić Ci wybór odpowiedniego modelu dla siebie, przygotowaliśmy tabelę z porównaniem ich najważniejszych cech.

 

 

DJI Mini 3

DJI Mini 4 Pro

DJI Air 3

Waga

< 249 g

< 249 g

720 g

Kamera

Kamera z 1/1,3-calową matrycą CMOS

Kamera z 1/1,3-calową matrycą CMOS

Kamera szerokokątna z 1/1,3-calową matrycą CMOS

Kamera ze średnim teleobiektywem i 1/1,3-calową matrycą CMOS

Maks. rozdzielczość wideo

4K/30FPS

4K/60FPS, 4K/100FPS (slow motion)

4K/60FPS, 4K/100FPS (slow motion)

Maks. rozdzielczość zdjęć

48MP

48MP

48MP

Przykładowe funkcje

QuickShots, True Vertical Shooting, Panorama

QuickShots, MasterShots, True Vertical Shooting, Waypoint Flight, Night Shots, SmartPhoto, Panorama, FocusTrack

QuickShots, MasterShots, 2.7K Vertical Shooting, Waypoint, Night Mode, SmartPhoto 3.0, Panorama, FocusTrack

Maks. czas lotu

38 minut

34 minuty

46 minut

Maks. zasięg transmisji wideo

6 km

10 km

10 km

Bezpieczeństwo lotu

RTH

RTH, wielokierunkowe wykrywanie przeszkód

RTH, wielokierunkowe wykrywanie przeszkód


Jak widać, DJI Mini 3 i DJI Mini 4 Pro są najlżejszymi dronami w tym zestawieniu – idealnie nadają się dla osób, które cenią sobie łatwość transportu i nie chcą zawracać sobie głowy dodatkowymi formalnościami. DJI Air 3 jest nieco cięższy, ale za to oferuje znacznie więcej możliwości nagrywania – ma dwie kamery i wyróżnia się najdłuższym czasem lotu. Jaki model wybrać?


DJI Mini 3 to najtańsza opcja, oferująca podstawowe funkcje nagrywania w wysokiej jakości. Będzie doskonałym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z dronami i szukają przystępnego cenowo sprzętu o stosunkowo dużych możliwościach.


DJI Mini 4 Pro obsługuje więcej inteligentnych funkcji, zapewnia lepszą jakość obrazu i cechuje się większym zasięgiem transmisji wideo. Może też wykrywać przeszkody we wszystkich kierunkach, dzięki czemu pozwala cieszyć się bezpieczniejszym lotem. Wszystko to sprawia, że będzie świetnym wyborem dla osób, które oczekują dodatkowych możliwości, ale nadal zależy im na jak najbardziej kompaktowej, przenośnej konstrukcji sprzętu.


Jeśli szukasz drona, który pozwoli Ci tworzyć jeszcze lepsze materiały wideo, ale nadal będzie prosty w transporcie, postaw na DJI Air 3. Oferuje on najdłuższy czas lotu i więcej możliwości nagrywania dzięki podwójnej kamerze. Jest wprawdzie nieco cięższy i może wymagać dodatkowych uprawnień, ale jego zaawansowane funkcje sprawiają, że będzie idealny dla najbardziej wymagających użytkowników.

 

Dron DJI Mini 3 przelatuje nad rzeką, nad brzegiem której stoi namiot, samochód terenowy, mężczyźni przygotowujący ponton, pies oraz kobieta sterująca urządzeniem.

Wakacyjne filmy z lotu ptaka – wybierz najlepszego drona na lato

 

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci wybrać odpowiedniego drona na wakacje. Zastanów się, jakich możliwości potrzebujesz i na czym zależy Ci najbardziej. Jak najlżejsza konstrukcja, zaawansowane funkcje, a może długi czas lotu? W ofercie DJI znajdziesz wiele modeli dronów, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania – sprawdź dostępne opcje i wybierz coś dla siebie!pixel