Czy warto kupić gimbala do telefonu?

Gimbale to nowoczesne i praktyczne urządzenia, które przydają się do kręcenia płynnych i stabilnych ujęć za pomocą telefonu. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy w ruchu – tego rodzaju urządzenia wykorzystują system trzech silników, które służą do stabilizacji obrazu podczas nagrywania filmów. Mowa tutaj między innymi o jeździe na rowerze, czy bieganiu, ale przydają się także do kręcenia tak zwanych ujęć „z ręki”, gdy spacerujemy. 

Gimbale do telefonów to dobry sprzęt dla vlogerów, którzy tworzą filmy podróżnicze czy o tematyce sportowej. Pozwalają tworzyć wysokiej jakości materiały wideo, które będą wyglądały jak stworzone przez profesjonalistę. Podczas zakupu takiego sprzętu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

  • Maksymalny udźwig gimbala, który musi być dostosowany do ciężaru danego modelu telefonu. 
  • Uchwyty do podtrzymywania telefonu – powinny cechować się mocną, a zarazem regulowaną konstrukcją, aby wybrane urządzenie do filmowania było umiejscowione stabilnie.
  • Dobry gimbal powinien dobrze trzymać się w ręce i jednocześnie nie być zbyt ciężki, ponieważ wpływa to na komfort użytkowania. 
  • Bardzo ważny jest czas pracy baterii, co jest szczególnie ważne w przypadku vlogerów, którzy kręcą długie materiały wideo. 
  • Pod uwagę warto wziąć także dodatkowe funkcje urządzenia, takie jak tryb panoramy, śledzenie obiektu, czy funkcję timelapse. 

Do telefonu najlepiej sprawdzają się gimbale DJI, w tym następujące modele: 

  • DJI Osmo Mobile 6, który ma składaną i kompaktową konstrukcję oraz wbudowany wysięgnik. Pozwala on na łatwe tworzenie selfie oraz materiałów wideo. W tym modelu zastosowano funkcję szybkiego uruchamiania – dzięki temu od razu po rozłożeniu urządzenie jest gotowe do użycia. 
  • DJI Osmo Mobile SE, który wyróżnia się nowoczesnym designem i prostą obsługą. Ma lekką konstrukcję, magnetyczny uchwyt oraz szereg inteligentnych funkcji, które pozwalają na tworzenie dynamicznych ujęć. 

Jaka aplikacja do DJI Osmo Mobile SE? 

Do gimbala DJI Osmo Mobile SE, tak jak do wszystkich tego rodzaju urządzeń marki, dedykowana jest aplikacja DJI Mimo kompatybilna z oprogramowaniem Android i iOS. Pozwala ona na kontrolowanie gimbala za suwaków i przycisków widocznych na ekranie. Dzięki tej aplikacji możliwe jest tworzenie materiałów foto oraz wideo, da się je również edytować i przenosić na urządzenia mobilne. 

Jak połączyć DJI Osmo Mobile z telefonem? 

Połączenie DJI Osmo Mobile z telefonem jest bardzo proste i intuicyjne. Najpierw należy upewnić się, że oba urządzenia są włączone, trzeba też uruchomić w nich funkcję Bluetooth. Jeżeli z gimbala korzystamy po raz pierwszy z danym modelem smartfona, konieczne jest sparowanie obu sprzętów. Gdy już włączymy Bluetooth, na ekranie telefonu pojawi się nazwa modelu gimbala, którą należy kliknąć i zaakceptować wymagane zgody, łącznie z dostępem do niektórych funkcji telefonu. 

Jak włączyć DJI OM 4? 

Chcąc uruchomić DJI OM 4, wystarczy całość konstrukcji rozłożyć, a następnie dwukrotnie nacisnąć przycisk M, który znajduje się nad uchwytem. 


Polecane

Gimbal DJI Osmo Mobile SE

Gimbal DJI Osmo Mobile SE

519,00 PLN brutto
Gimbal DJI Osmo Mobile 6

Gimbal DJI Osmo Mobile 6

749,00 PLN brutto
pixel