Drony do 250 g – jaki model warto kupić?

Chcesz kupić drona? Szukasz bezzałogowca, który będzie nie tylko lekki i prosty w transporcie, ale też mniej ograniczony restrykcjami prawnymi? W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się urządzenie o wadze do 250 g! Dowiedz się, dlaczego warto wybrać taki sprzęt i sprawdź nasze zestawienie najbardziej polecanych modeli.

Dron DJI Mini leci nad rzeką, steruje nim dziewczyna stojąca na kamienistym brzegu, w tle zielone, zalesione pagórki.

Dlaczego warto kupić drona do 250 g?

Drony o wadze do 250 g cieszą się obecnie sporą popularnością. Nie bez powodu – to doskonałe połączenie imponujących możliwości nagrywania i kompaktowej, poręcznej konstrukcji. Dlaczego warto zdecydować się na zakup takiego urządzenia?

  • Łatwy transport – lekka waga i kompaktowa konstrukcja sprawiają, że drony do 250 g są bardzo proste w transporcie. To czyni je doskonałym rozwiązaniem dla osób, które często podróżują, biorą udział w różnych wydarzeniach lub pracują w terenie.
  • Prosta obsługa – lekkie, kompaktowe drony zazwyczaj są łatwiejsze w obsłudze i mniej skomplikowane technicznie niż większe urządzenia. Będą więc doskonałym wyborem dla osób początkujących.

Mniej restrykcyjne przepisy – w wielu krajach przepisy dotyczące lotów dronami o masie do 250 g są znacznie mniej restrykcyjne niż w wypadku cięższych urządzeń. Dla przykładu, modele bezzałogowców, które zamieściliśmy w dzisiejszym zestawieniu, mają przyznaną klasę C0, co oznacza, że można latać nimi we wszystkich podkategoriach kategorii otwartej (również nad ludźmi – ale nie nad zgromadzeniami). Nie trzeba też odbywać żadnych dodatkowych szkoleń ani zdobywać uprawnień – wystarczy zarejestrować się jako operator na stronie ULC.

Dron DJI Mini 3 Pro leci między drzewami.

Drony do 250 g – co wybrać?

Zastanawiasz się, jaki dron do 250 g będzie dla Ciebie odpowiedni? Spieszymy z pomocą! Poniżej znajdziesz zestawienie kilku modeli, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

DJI Mini 2 SE

DJI Mini 2 SE to idealny dron na start przygody z lataniem.Jest bardzo prosty w obsłudze, może latać nawet przez 31 minut i umożliwia nagrywanie w 2.7K. Oferuje też sporo inteligentnych trybów, takich jak na przykład QuickShots i Panorama – dzięki nim możemy tworzyć zapierające dech w piersiach ujęcia za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Dron umożliwia także transmisję wideo HD na odległość do 6 km i obsługuje funkcję RTH, która pozwala mu na automatyczny powrót do miejsca startu.

Warto też zaznaczyć, że DJI Mini 2 SE wyróżnia się doskonałym stosunkiem jakości do ceny – jest to jedno z tańszych urządzeń w swojej klasie, a oferuje naprawdę wiele ciekawych możliwości.

Sprawdź DJI Mini 2 SE w naszym sklepie internetowym:

Chowanie złożonego drona DJI Mini 2 SE do torby transportowej.

DJI Mini 3

Jeśli zależy Ci na nieco większych możliwościach, możesz zastanowić się nad modelem DJI Mini 3. Ten lekki i kompaktowy dron może nagrywać filmy 4K, a ponadto obsługuje tryb True Vertical Shooting, który pozwala na filmowanie w pionie. Jego dodatkowym atutem jest długi czas lotu – do 38 minut. Będzie to zatem sprzęt dla nieco bardziej wymagających użytkowników.

Możemy też wymienić kilka podobieństw między DJI Mini 3 a DJI Mini 2 SE. Oba drony oferują zasięg transmisji do 6 km, oba obsługują też podobne inteligentne funkcje, takie jak QuickShots i Panorama. Wyróżnia je także odporność na wiatr do 10,7 m/s. Jeśli jednak zależy Ci na lepszej jakości obrazu, możliwości nagrywania w pionie i dłuższym czasie lotu, postaw na DJI Mini 3. Za wciąż bardzo dobrą cenę otrzymujemy tu wysokiej klasy kamerę i doskonałą wydajność.

Zobacz dostępne zestawy z DJI Mini 3:

Ręka trzyma złożonego drona DJI Mini 3 leżącego na drewnianej powierzchni.

DJI Mini 3 Pro

Zajmijmy się teraz nieco bardziej zaawansowanym sprzętem. Premiera DJI Mini 3 Pro stanowiła swego rodzaju przełom w tej klasie urządzeń – po raz pierwszy tak lekki i kompaktowy dron miał do zaoferowania aż tak wiele. Nagrywanie w 4K HDR, 1/1,3-calowa matryca CMOS, technologia Dual Native ISO, zdjęcia RAW 48 MP i wiele więcej – wszystko to przekłada się na doskonałą jakość obrazu, która może spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Do dyspozycji mamy też szereg inteligentnych funkcji, w tym True Vertical Shooting i niedostępny dla omawianych wcześniej modeli tryb MasterShots, który automatyzuje nagrywanie złożonych sekwencji ujęć. Wśród innych ulepszeń wymienić można transmisję wideo na odległość do 8 km, a także wykrywanie i omijanie przeszkód w trzech kierunkach.

Prosta obsługa, bezpieczeństwo lotu, fantastyczna jakość obrazu i wiele inteligentnych funkcji – to tylko niektóre powody, dla których DJI Mini 3 Pro okazuje się doskonałym wyborem zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Sprawdź, czy będzie odpowiedni również dla Ciebie!

Odkryj możliwości DJI Mini 3 Pro:

Dron DJI Mini 3 Pro leci na tle błękitnego nieba i zarysu gór.

DJI Mini 4 Pro

Na koniec przyjrzymy się najnowszemu bezzałogowcowi z serii Mini, czyli DJI Mini 4 Pro. Na ten moment jest to najpotężniejszy dron DJI w swojej klasie. Umożliwia nagrywanie w 4K/60FPS HDR lub 4K/100FPS (slow motion), pozwala robić zdjęcia RAW 48 MP i obsługuje nową generację funkcji SmartPhoto, która dodatkowo optymalizuje jakość fotografii. Wyróżnia się także wsparciem dla Dual Native ISO Fusion, D-Log M i HLG. Tu również możemy korzystać z filmowania w pionie i wielu inteligentnych trybów takich jak ActiveTrack 360°, MasterShots, QuickShots, Hyperlapse, Night Shots i Waypoint Flight, który służy do precyzyjnego planowania tras lotu.

DJI Mini 4 Pro to również najbezpieczniejszy obecnie dron DJI z serii Mini. Wykrywa i omija przeszkody we wszystkich kierunkach – nawet podczas automatycznego powrotu do miejsca startu. Wspiera też ulepszony system transmisji DJI O4, który pozwala przesyłać wideo w rozdzielczości 1080p/60FPS na odległość do 10 km. Czas lotu drona sięga 34 minut.

Jak widać, DJI Mini 4 Pro to znakomite połączenie lekkiej konstrukcji i ogromnych możliwości. Jego zaawansowana kamera i inteligentne funkcje sprawiają, że będzie on idealnym wyborem dla osób, którym zależy na jak najlepszych rezultatach nagrywania, a prosta obsługa i wielokierunkowe wykrywanie przeszkód czynią go świetną opcją również dla początkujących operatorów.

Sprawdź zestawy z DJI Mini 4 Pro dostępne w sprzedaży:

Kobieta w swetrze i kowbojskim kapeluszu stoi na polanie w górach i steruje dronem DJI Mini 4 Pro.

Dron do 250 g – wybierz odpowiedni model dla siebie

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie dronów o wadze do 250 g pomoże Ci znaleźć sprzęt, który najlepiej zaspokoi Twoje potrzeby i sprosta Twoim oczekiwaniom. Zastanów się, na jakich parametrach i funkcjach najbardziej Ci zależy, sprawdź dostępne modele i wybierz coś dla siebie!

Polecane

pixel