Jaki dron FPV na początek?

Chcesz wejść w świat lotów FPV, ale nie wiesz, od czego zacząć? DJI Avata 2 to doskonały pierwszy krok dla każdego, kto marzy o niezapomnianych podniebnych podróżach. Łącząc w sobie najnowszą technologię, szerokie możliwości nagrywania i łatwość użytkowania, może być idealną opcją dla początkujących. Dowiedz się, dlaczego warto wybrać ten model i jak zacząć swoją przygodę z lataniem!

Na kamieniu leży dron DJI Avata 2, kontroler DJI RC Motion 3 i gogle DJI Goggles 3.

Czym wyróżniają się loty FPV?

Loty FPV (First Person View) polegają na pilotowaniu drona z perspektywy pierwszej osoby. Jest to możliwe dzięki goglom odbierającym obraz z kamery urządzenia. To dynamiczne doświadczenie, które nie tylko oferuje spektakularne widoki, ale też dostarcza niezapomnianych wrażeń i pozwala na wykonywanie brawurowych akrobacji w powietrzu.

Piloci FPV mogą cieszyć się niesamowitą prędkością i swobodą. Mają możliwość spojrzenia na świat z zupełnie nowej perspektywy i przeżycia czegoś zupełnie niespotykanego. Dreszcz emocji, przypływ adrenaliny i wyjątkowa immersja – dron FPV pozwala poczuć się tak, jakbyśmy naprawdę unieśli się w przestworza.

Na plaży stoi kobieta z założonymi goglami DJI Goggles 3, która steruje dronem FPV DJI Avata 2 za pomocą kontrolera DJI RC Motion 3, obok stoi mężczyzna – obserwator.

DJI Avata 2 – najlepszy dron FPV na start

Brzmi dobrze? Chcesz ruszyć na swoją pierwszą podniebna przygodę i zobaczyć, jak wygląda Twoja okolica z lotu ptaka? Zanim uniesiesz się do chmur, staniesz przed wyzwaniem zaopatrzenia się w odpowiedni sprzęt. Nie jest to takie proste – loty FPV często wymagają dużego doświadczenia i umiejętności. Pasjonaci tego typu aktywności nierzadko sami konstruują swoje urządzenia, co również wiąże się z wieloma wyzwaniami.

Czy to oznacza, że początkujący piloci muszą porzucić swoje marzenia o lataniu? Oczywiście, że nie! Tu właśnie wkracza DJI Avata 2 – przyjazny użytkownikom dron FPV, który jest gotowy do lotu niemal od razu po wyjęciu z opakowania.

Dwa drony DJI Avata 2 przelatują obok szarej skały.

Co wyróżnia drona DJI Avata 2?

DJI Avata 2 to lekki i zwrotny dron FPV, który działa w połączeniu z goglami DJI Goggles 3 i kontrolerem DJI RC Motion 3. Wyróżnia się czasem lotu do 23 minut i zasięgiem transmisji obrazu do 10 km, a ponadto umożliwia nagrywanie filmów 4K/60FPS HDR. Jest bardzo prosty w obsłudze i wytrzymały – ma zintegrowaną osłonę śmigieł, która chroni go przed uszkodzeniami. Oferuje też sporo inteligentnych funkcji, które zwiększają bezpieczeństwo użytkowania i ułatwiają tworzenie zapierających dech w piersiach ujęć.

Dron DJI Avata 2 leci nad wybrzeżem.

Dlaczego DJI Avata 2?

Idealny dron FPV na start powinien nie tylko oferować wiele ciekawych, zaawansowanych funkcji, ale też być przyjazny dla początkujących. Dlaczego DJI Avata 2 będzie doskonałym wyborem?

 • Wszystko w jednym zestawie – w sprzedaży dostępne są takie zestawy z DJI Avata 2, które zawierają wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć swoją przygodę w powietrzu (na przykład DJI Avata 2 Fly More Combo z jednym akumulatorem i DJI Avata 2 Fly More Combo z trzema akumulatorami). Znajdziesz w nich nie tylko drona, ale też między innymi gogle i kontroler. Decydując się na taki wariant, nie musisz dodatkowo kupować żadnych akcesoriów!
 • Gotowy do lotu – DJI Avata 2 jest gotowy do lotu niemal od razu po wyjęciu z pudełka. Wystarczy naładować wszystkie urządzenia i aktywować je za pomocą aplikacji DJI Fly. Cały proces aktywacji jest bardzo prosty – należy tylko postępować zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na ekranie. Wszystko to sprawia, że nie musisz przeprowadzać żadnych skomplikowanych konfiguracji.
 • Kontroler DJI RC Motion 3 – pozwala na bardzo proste, intuicyjne sterowanie dronem. Umożliwia też korzystanie z nowego trybu Easy ACRO z takimi funkcjami jak One-Push Flip, One-Push Roll i One Push 180° Drift, co znacznie ułatwia wykonywanie powietrznych akrobacji. Dzięki temu nawet początkujący użytkownicy będą w stanie opanować brawurowe manewry i tworzyć niesamowite ujęcia!
 • Bezpieczeństwo – dron DJI Avata 2 został zaprojektowany z myślą o jak największym bezpieczeństwie lotu. Jego zintegrowana osłona śmigieł chroni go przed uszkodzeniami, a jednocześnie pozwala mu swobodnie poruszać się nawet w ciasnych przestrzeniach. Możesz też w każdej chwili natychmiast zatrzymać urządzenie, naciskając odpowiedni przycisk na kontrolerze. Dron obsługuje także RTH (automatyczny powrót do punktu startu) oraz tryb Turtle, który umożliwia jego szybkie ustawienie w pozycji startowej. Ponadto DJI Avata 2 ma dolne i tylne czujniki wizyjne, które zwiększają stabilność lotu i ułatwiają manewrowanie na niskich wysokościach lub w pomieszczeniach.

Jak widać, DJI Avata 2 doskonale nadaje się na początek przygody z lotami FPV. Prosta obsługa, inteligentne funkcje i bezpieczeństwo – wszystko to sprawia, że nawet niedoświadczeni użytkownicy mogą bez problemu postawić pierwsze kroki w powietrzu.

Kobieta w goglach DJI Goggles 3 steruje dronem DJI Avata 2 za pomocą kontrolera DJI RC Motion 3.

Jak zacząć swoją przygodę z DJI Avata 2?

Masz już swojego drona i chcesz wyruszyć na pierwszą podniebną przygodę? Bez obaw – DJI Avata 2 został zaprojektowany w taki sposób, aby ułatwić nowym użytkownikom wejście w świat FPV. Jak odpowiednio przygotować się do lotu?

 • Rozpakuj drona i wszystkie akcesoria, zapoznaj się też z instrukcją obsługi.
 • Naładuj akumulatory drona, kontrolera i gogli.
 • Pobierz aplikację DJI Fly.
 • Jeśli zdecydujesz się na zakup zestawu Fly More Combo, nie musisz parować drona z goglami i kontrolerem – wszystkie urządzenia będą już połączone. W innym wypadku należy sparować sprzęt – szczegółowe informacje, jak to zrobić, znajdziesz w instrukcji obsługi.
 • Aktywuj drona, gogle i kontroler za pomocą aplikacji DJI Fly.
 • Jeśli w aplikacji pojawi się komunikat o dostępnej nowej wersji oprogramowania sprzętowego, przeprowadź aktualizację urządzeń – wystarczy postępować zgodnie z wyświetlanymi na ekranie instrukcjami.
 • Wybierz miejsce, w którym będziesz latać – najlepiej, aby była to otwarta przestrzeń wolna od przeszkód.
 • Przygotuj się do lotu – sprawdź, czy urządzenia są naładowane i dostosuj ich ustawienia. Przymierz też gogle i upewnij się, że czujesz się w nich komfortowo.
 • Przy pierwszym locie DJI Avata 2 domyślnie zacznie pracę w trybie Beginner (dla początkujących), który ogranicza maksymalną prędkość. Na początku warto wykonać w taki sposób kilka rund testowych, aby przyzwyczaić się do gogli i kontrolera, oswoić się z obsługą drona i na spokojnie poznać specyfikę lotów FPV. Gdy już poczujesz się bardziej pewnie, możesz zmienić ustawienia w menu DJI Goggles 3.
 • Daj sobie czas. Nie warto od razu rzucać się na głęboką wodę – na początku na spokojnie poćwicz startowanie, latanie i lądowanie. Do bardziej brawurowych akrobacji możesz przejść później, gdy już opanujesz podstawy. Nie zniechęcaj się też, jeśli coś Ci nie wyjdzie albo będziesz mieć z czymś trudności – praktyka czyni mistrza!

Trzymając się powyższych wskazówek, bez większego problemu opanujesz sterowanie dronem DJI Avata 2 i odkryjesz świat lotów FPV. Pamiętaj, aby na spokojnie ćwiczyć kolejne manewry i testować nowe możliwości – stopniowo rozwijaj swoje umiejętności, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i z łatwością przechodzić do coraz bardziej skomplikowanych akrobacji!

Mężczyzna poprawia założone gogle DJI Goggles 3.

Ruszaj na podbój przestworzy z DJI Avata 2

Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z dronami FPV i szukasz najlepszego sprzętu na start, DJI Avata 2 będzie idealnym wyborem. Łącząc w sobie zaawansowane funkcje i prostą obsługę, umożliwia szybkie i bezproblemowe wejście w świat immersyjnych lotów. Wybierz odpowiedni zestaw dla siebie i przekonaj się, jak wiele radości może sprawić latanie!

Polecane

pixel