Jaki dron na początek?

Wiemy, jak to jest zacząć swoją przygodę z dronami. Jakiego wybrać na początek? Czy go nie rozbiję? Ile kosztuje i dlaczego tyle? – To są pytania, które również my sobie zadawaliśmy. I dziś na nie odpowiemy!

Osoba trzyma aparaturę sterującą do drona z wyświetlaczem, na którym widać obraz jeźdźca na koniu w górskim krajobrazie. W tle rozmyty obraz jeźdźca na koniu w górskim krajobrazie.

Do czego będziesz wykorzystywać drona?

Zamknij oczy i wczuj się w sytuację, w której masz już swoją sztukę i odpowiedz sobie na pytanie — do czego będę wykorzystywać swojego drona? 

By przeżyć nowe emocje i zobaczyć perspektywę okolicy z lotu ptaka? Chcesz zacząć karierę fotograficzną i stać się cenionym, dostrzeżonym fotografem? 

Może w celach zarobkowych — planujesz nauczyć się latać dronem i tworzyć takie ujęcia, za które ludzie chętnie zapłacą? 

Albo po prostu pragniesz opanować podstawy lotów? 

Jeżeli pomyślałeś o którymś z powyższych — mamy odpowiedź!

…No, ale jakiego drona wybrać?

Idealnym sprzętem na początek będzie seria Mini — choć jak się okazuje, używa go też mnóstwo profesjonalnych filmowców i fotografów.

Pakowanie drona DJI Mini do torby.

Dlaczego Mini?

Drony z tej serii posiadają składaną konstrukcję i zostały zaprojektowane tak, by były wyjątkowo proste w obsłudze — poprzez przyjazny interfejs menu, aplikację i kontrolę aparaturą (czyli kontrolerem). 

Seria Mini jest dość charakterystyczna przez swoją wagę, która wpisuje ją w drony klasy C0. 

Nie przekraczają 250g, co jest istotne z punktu widzenia prawa dronowego — możesz latać bez koniecznej licencji. 

Jakie są warunki wykonywania lotów? Na naszym Instagramie Jacek, który zajmuje się szkoleniami dronowymi, udzielił wyczerpującej odpowiedzi na to pytanie. Kliknij tutaj, aby zobaczyć! 

Automatyczny powrót do miejsca startu w sytuacjach krytycznych, ale też przy lądowaniu — drony opisane poniżej, mają funkcję RTH, która zdecydowanie pomaga zachować bezpieczeństwo lotów.

Kobieta na plaży wyjmuje drona DJI Mini z torby.

Wyjazdy z Mini

Uwielbiasz podróże? Bo my zdecydowanie! A co za tym idzie? Dron nie zabiera dużo przestrzeni w samochodzie. Ba! Nawet w samolocie dzięki swoim gabarytom jest wygodny i bezproblemowy w transporcie!

Mężczyzna trzyma w dłoni drona DJI Mini.

DJI Mini 2 SE - jest tanio i jest dobrze!

DJI Mini 2 SE — czyli dron 2-generacji w odświeżonej wersji, który nie dość, że jest tani, to w dodatku nadal cieszy się popularnością! 

Sprzęt posiada 12-megapixeli i matrycę 1/2.3” CMOS, która zapewnia nagrywanie w 2.7K/30fps i FullHD/60FPS! Jest odporny na wiatr wiejący z prędkością do 38km/h, co w połączeniu z gimbalem, pozwala stabilnie zawisnąć w powietrzu i zyskać stabilny obraz, który się nie chwieje! To niezwykle ważne, szczególnie w wideo! 

Dzięki funkcji QuickShots wystarczy kilka dotknięć, aby DJI Mini 2 SE nagrał automatycznie profesjonalny film, który będzie gotowy do udostępnienia na Twoich mediach społecznościowych. 

Dostarczy Ci do 31 minut lotu! 

Kliknij i sprawdź aktualną cenę DJI Mini 2 SE Fly More Combo (zestaw z dodatkowymi akumulatorami oraz hubem ładującym) 

lub sprawdź DJI Mini 2 SE.

Dron DJI Mini 3 Pro leci między drzewami.

DJI Mini 3 i Mini 3 Pro — czas wznieść się na wyższy poziom

3-generacja DJI Mini w porównaniu do poprzednika przeszła rewolucję.

Nagrywanie w pionie — kamera została wyposażona w True Vertical Shooting, co pozwoli Ci tworzyć ujęcia dopasowane pod formaty na telefon i social media! Koniec z męczeniem się, by wykadrować idealnie wideo pod media społecznościowe! 

Matryca 1/1,3” CMOS pozwala na tworzenie nagrań w 4K/30FPS i tworzenie zdjęć w rozdzielczości 48MP, a Mini 3 Pro 4K/60FPS i 4K/30FPS HDR oraz zdjęcia w 48MP. 

Poniżej przedstawiamy tabelę porównawczą pomiędzy tymi modelami.

Porównanie 

DJI Mini 3

DJI Mini 3 Pro

Maksymalny czas lotu 

38 min

34 min

Maksymalny dystans lotu

18km

18km

Maksymalny zasięg transmisji

6km

8km

Wykrywanie 

przeszkód

1-kierunkowe

3-kierunkowe

Czujniki

Dolny

Przedni, tylny, dolny

Maksymalna rozdzielczość zdjęć

48 MP

48 MP

Maksymalna rozdzielczość wideo

4K/30FPS

4K/60FPS

4K/30FPS HDR

Jak możemy zauważyć, DJI Mini 3 Pro jest wyposażony w przednie, tylne i dolne, podwójne czujniki wizyjne, co w połączeniu z ulepszonym designem gwarantuje szerszy zasięg wykrywania przeszkód i większe bezpieczeństwo lotu. 

Kliknij i sprawdź cenę dla DJI Mini 3 

oraz TUTAJ dla DJI Mini 3 PRO.

Dron DJI Mini 4 Pro leci między drzewami w lesie.

DJI Mini 4 Pro — najbezpieczniejszy dron

Model 4-generacji Mini został wyposażony w wielokierunkowe wykrywanie przeszkód. Czujniki są teraz z przodu, tyłu, dołu, góry i z boku, które sprawiają, że latanie DJI Mini 4 Pro jest wyjątkowo bezpieczne. 

Dzięki czterem szerokokątnym czujnikom wizyjnym i parze dolnych czujników wizyjnych dron wykrywa obiekty pod każdym kątem. 

Advanced Pilot Assistance Systems (APAS) natomiast gwarantuje dodatkowy poziom bezpieczeństwa, umożliwiając automatyczne hamowanie i omijanie przeszkód podczas lotu. 

Jego matryca to 1/1,3” CMOS, która pozwala na nagrywanie filmów w 4K/60FPS HDR oraz 4K/100FPS w slow-motion. 

Pomyśl sobie, jak płynne, przejrzyste i pełne kolorów będą Twoje ujęcia! 

D-Log M i HLG otworzą przed Tobą drzwi do fascynującej palety barw, zapewniając jednocześnie większą swobodę przy obróbce. Funkcja Night Shots za to sprawi, że Twoje kreacje z drona nabiorą kolorów i ostrości nawet w nocy.

Dodatkowo możliwość robienia zdjęć w formacie RAW o rozdzielczości 48MP, w tym nowoczesna funkcja SmartPhoto, łącząca elementy HDR, rozpoznawanie sceny i wiele innych — to kolejne dowody, że zdjęcia spod skrzydeł Mini 4 Pro będą cudowne przed obróbką i idealnym materiałem do profesjonalnej edycji! 

Sprawdź sam! 

Bezzałogowiec również posiada True Vertical Shooting — czyli nagrywanie w pionie, a także 2-krotny zoom cyfrowy

Twoi odbiorcy w mediach społecznościowych będą pod ogromnym wrażeniem Twoich zdolności w nagrywaniu i robieniu fotek! 

Co więcej! Obsługuje on system transmisji wideo DJI O4 i dzięki temu możesz cieszyć się niesamowicie responsywną kontrolą i płynnym przesyłem obrazu w rozdzielczości 1080p/60FPS FHD na odległość do 10 km. 

Kliknij i sprawdź cenę dla DJI Mini 4 Pro!

Dron lecący nisko nad kamienistym brzegiem rzeki z leśnymi wzgórzami w tle. Młody mężczyzna w centrum kadru steruje dronem za pomocą aparatury.

Cena — czyli coś, co wszystkich interesuje najbardziej

Na cenę drona wpływają takie czynniki, jak:

Akumulator, zasięg, kamera, inteligentne funkcje, bezpieczeństwo lotu, jakość wykonania oraz akcesoria w zestawie. 

Na ten temat powstał osobny artykuł w całości poświęcony cenie dronów - kliknij tutaj aby przeczytać.

Opis alt: Dron DJI Mini 4 Pro w locie z widocznymi obracającymi się śmigłami na tle zachodzącego słońca i kolorowych, nadmorskich apartamentowców zbudowanych na stromym klifie.

Więc którego drona wybrać?

Jeżeli masz mniejszy budżet, ale zależy Ci na kręceniu amatorskiego wideo, chwytaniu kadrów dronowych, dobrej zabawie i nauce — idealnym wyborem będzie DJI Mini 2 SEw zestawie z dodatkowym zapasem akumulatorów. 

Chcesz jednak tworzyć wideo wyższej jakości, z możliwością nagrywania pionowego (idealne pod format na media 

społecznościowe!), które będą zawierały każdy szczegół — wybór powinien paść na DJI Mini 3lub DJI Mini 3 Prow momencie, kiedy zależy Ci na płynniejszych ujęciach, większym zasięgu i wzbogaceniu w kolory. 

DJI Mini 4 Pro może okazać się inwestycyjnym strzałem w dziesiątkę, gdy zależy Ci na niezwykłym bezpieczeństwie lotów, które zapewnia wielokierunkowe wykrywanie przeszkód.

Zamierzasz tworzyć profesjonalne ujęcia w ramach biznesu, który prowadzisz, bądź planujesz prowadzić. 

Planujesz solidnie rozwijać swoje media społecznościowe i chcesz zostać cenionym fotografem lub filmowcem. Przydatne może się tu okazać nagrywanie pionowe (True Vertical Shooting).

Polecane

pixel