Osmo Action 4 vs. Osmo Action 3?

Kamery sportowe DJI Osmo Action 3 i 4 to odpowiednio po sobie następujące odpowiedniki. Osmo Action 4 jest oczywiście nowszą wersją „trójki”. Na pierwszy rzut oka nie widać jednak żadnych wizualnych różnic. Kamery są identyczne, w tej samej obudowie, a ich wymiary i waga są takie same. Różnica to oznaczenie „4” na urządzeniu. Oba sprzęty mają też identyczne dwa wyświetlacze – mniejszy, umieszczony obok obiektywu, służy do podglądu kadru.

Brak zmiany w wyglądzie nie oznacza oczywiście, że kamery są identyczne pod kątem ich możliwości czy technicznej specyfikacji.

Warto jednak na wstępie zauważyć, że różnice są naprawdę subtelne, o czym szerzej napiszemy w dalszej części.

Co różni kamerę osmo action 4 i osmo action 3?

Najważniejszą różnicą jest większa matryca w Osmo Action 4, co zdecydowanie poprawia wydajność kamery w słabych warunkach oświetleniowych. Jest to zdecydowany plus dla osób filmujących lub fotografujących często w nocy. Ten model jest dla nich zdecydowanie bardziej rekomendowany, ponieważ lepiej radzi sobie z niewystarczającym doświetleniem.

Kamera Osmo Action 4 ma więc większy sensor o rozmiarze 1/1,3 cala. Zadziwiająco jednak Osmo Action 3 tworzy zdjęcia o lepszej rozdzielczości 12 megapikseli osiągając maksymalne wymiary 4000 x 3000 pikseli, oraz nagrywa filmy w rozdzielczości 4K o wymiarach 4096 x 3072 pikseli. W przypadku Osmo Action 4, rozdzielczość ta jest nieco niższa – 10 megapikseli dla zdjęć o wymiarach 3648 x 2736 pikseli oraz 3840 x 2880 pikseli dla filmów w jakości 4K.

DJI Osmo Action 4 to jednak ulepszona stabilizacja. Obie kamery wykorzystują stabilizację DJI RockSteady 3.0. wraz funkcjami HorizonBalancing i HorizonSteady. Osmo Action 4 ma jednak dodatkowo udoskonaloną technologię stabilizacji RockSteady 3.0+, co można zaobserwować w jakości zdjęć i filmów.

Bateria w obu modelach ma taką samą pojemność - 1770 mAh.

Jakie jeszcze istotne różnice tkwią w tych dwóch modelach - Osmo Action 4 vs. Osmo Action 3?

DJI Osmo Action 4 daje możliwość korzystania z większych kart pamięci w stosunku do modelu Osmo Action 3. Oznacza to, że w Osmo Action 4 można zapisywać większe pliki i tym samym gromadzić więcej zdjęć i filmów.

Osmo Action 4 obsługuje karty microSD o pojemności sięgającej 512 GB. Osmo Action 3 pozwalał tylko na wykorzystanie kart microSD o maksymalnej pojemności 256 GB.

Kolejną różnicą jest zasięg wodoszczelności kamer. Z DJI Action 3 możemy zanurzyć się bez dodatkowej wodoodpornej obudowy do 16 metrów głębokości, podczas gdy z modelem 4 do 18 metrów głębokości.

Oczywiście używając dedykowanej, wodoszczelnej obudowy, w obu przypadkach, możemy zejść nawet na 60 metrów głębokości.

Polecane

pixel