Podwójna premiera – DJI RS 3 i DJI RS 3 Pro

DJI nie przestaje zaskakiwać i dostarczać twórcom ciekawych narzędzi ułatwiających pracę. Tym razem premierę mają aż dwa nowe stabilizatory z serii Ronin - DJI RS 3 i DJI RS 3 Pro. Pierwszy z nich przyda się niezależnym ekipom i samodzielnym filmowcom, drugi idealnie nadaje się do profesjonalnych zastosowań. Ulepszone algorytmy stabilizacji, doskonały stosunek wagi do udźwigu, kolorowy wyświetlacz OLED 1,8" i wygodna obsługa - sprawdź, czym jeszcze zaskoczą Cię premierowe produkty DJI!

DJI RS 3 - idealny dla niezależnych twórców

Pierwszy z nowych stabilizatorów DJI to niezastąpione narzędzie dla osób działających solo i niezależnych ekip filmowych. Zapewnia nie tylko niezawodną stabilizację, ale też większą elastyczność podczas nagrywania. Jest stosunkowo lekki - waży tylko 1,3 kg, a jego udźwig wynosi 3 kg - bez problemu poradzi sobie z wieloma popularnymi modelami kamer. Wyróżnia go także czas pracy do 12 godzin i obsługa szybkiego ładowania 18 W - teraz możesz bez przeszkód nagrywać nawet przez cały dzień!

Niezawodna stabilizacja

Co ma bardzo duże znaczenie w wypadku podobnych urządzeń? Oczywiście, stabilizacja. DJI RS 3 pozwala uzyskać nawet o 20% lepsze rezultaty niż jego poprzednik - DJI RS 2. Zaawansowany algorytm RS sprawia, że bez problemu nagrasz nawet wyjątkowo dynamiczne ujęcie. Nowy gimbal DJI sprosta też trudniejszym wyzwaniom. Specjalny tryb SuperSmooth zapewnia jeszcze lepszą stabilizację, dzięki czemu może zapewnić niezrównaną płynność niemal w każdej sytuacji - nawet gdy kręcisz sceny biegu lub korzystasz z obiektywu z ekwiwalentem ogniskowej 100 mm.

Rozpoczniesz pracę w mgnieniu oka

DJI RS 3 umożliwia błyskawiczne rozpoczynanie i kończenie pracy. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk zasilania, a osie stabilizatora automatycznie się odblokują i rozłożą lub zablokują i złożą. Co więcej, 2-warstwowa płytka z szybkozłączką pozwala szybko zamontować kamerę. Wszystko to sprawia, że możesz w kilka chwil zacząć nagrywanie! Ponadto składana konstrukcja znacznie ułatwia transport i przechowywanie stabilizatora. Możesz też używać DJI RS 3 podczas ładowania.

Przyjazny użytkownikom

Nowy stabilizator jest wyjątkowo prosty i wygodny w obsłudze. Dotykowy, kolorowy wyświetlacz OLED 1,8" zapewnia szybki dostęp do najważniejszych funkcji, a specjalny przełącznik pozwala szybko zmieniać tryby pracy gimbala i tryby FPV. Co więcej, przednie pokrętło odpowiada za sterowanie ostrością i zoomem, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz zmienić jego funkcję i wykorzystać je na przykład do kontroli ISO lub przysłony. Dostępna jest również technologia Dual-Mode Bluetooth, która umożliwia bezprzewodową obsługę migawki.

Szybka transmisja i sterowanie za pomocą smartfona

Z DJI RS 3 możesz też cieszyć się szybką i stabilną transmisją. Stabilizator jest kompatybilny z transmiterem Ronin Image Transmitter (wcześniej znanym pod nazwą Ronin RavenEye Image Transmitter). Gdy połączysz oba urządzenia, możliwe będzie przesyłanie wideo 1080p/30FPS HD na odległość do 100 m z opóźnieniem zaledwie około 60 ms. Możesz też przymocować telefon do portu NATO DJI RS 3, aby korzystać z bezprzewodowego monitoringu. Dostępna jest również funkcja Force Mobile, która pozwala na zdalne sterowanie gimbalem przy użyciu smartfona.

Ciekawe funkcje

Zależy Ci na dodatkowych możliwościach? DJI ma też coś dla Ciebie! RS 3 obsługuje kilka inteligentnych funkcji takich jak Motionlapse, Track i Panorama, a także tryby FPV - DJI Roll 360, Custom i Portrait. Możesz również wybierać spośród dostępnych trybów pracy gimbala, do których należą Vertical, Briefcase i Underslung.

Dodatkowe akcesoria

Chcesz więcej? Wypróbuj dodatkowe akcesoria! Nowy Briefcase Handle ułatwi Ci nagrywanie, a dzięki składanej konstrukcji jest łatwy w transporcie i montażu. Umożliwia też podłączenie zewnętrznych monitorów. Focus Motor (2022) pozwala na płynną regulację ostrości, a pionowe mocowanie kamery sprawi, że bez problemu wykonasz świetne zdjęcia portretowe do mediów społecznościowych. Akcesoria wchodzą w skład niektórych zestawów DJI RS 3 lub są dostępne w sprzedaży oddzielnie.

DJI RS 3 Pro - stworzony dla profesjonalistów

Szukasz bardziej profesjonalnych rozwiązań? Wybierz DJI RS 3 Pro! To nowa, zaawansowana platforma, która nie tylko ułatwia nagrywanie i zapewnia doskonałą stabilizację, ale też usprawnia skoordynowaną pracę i oferuje jeszcze więcej interesujących rozwiązań.

Doskonale przemyślana konstrukcja

Podobnie jak DJI RS 3, DJI RS 3 Pro wyróżnia się składaną konstrukcją i automatycznymi blokadami osi. On również został wyposażony w dotykowy wyświetlacz OLED 1,8″ i przełącznik trybów. Obsługuje też Dual-Mode Bluetooth i tryb SuperSmooth - może zapewnić niezawodną stabilizację niemal w każdych warunkach.

Charakteryzuje go jednak nieco inny stosunek wagi do udźwigu - ważąc 1,5 kg, może obsłużyć sprzęt o łącznej masie nawet 4,5 kg. Otrzymał także wydłużone ramiona z włókna węglowego. Wszystko to sprawia, że znacznie lepiej nadaje się do balansowania profesjonalnych kamer.

Precyzyjna regulacja ostrości

DJI RS 3 Pro umożliwia też prostą, a zarazem niezwykle precyzyjną regulację ostrości. Został wyposażony w dalmierz LiDAR, który ma wbudowaną kamerę z ekwiwalentem ogniskowej 30 mm i polem widzenia 70°. Dzięki temu doskonale sprawdzi się w wielu scenariuszach - nawet w słabym oświetleniu. Dostępny jest również nowy silnik Focus Motor (2022), który jeszcze bardziej usprawnia regulację ostrości. Co więcej, korzystając z niego i z dalmierza LiDAR, możesz używać autofocusa na obiektywach ręcznych.

Wypróbuj ActiveTrack Pro

Dostępny jest również nowy, lepszy tryb śledzenia - ActiveTrack Pro. Odczytuje on obraz bezpośrednio z kamery dalmierza LiDAR, nie musisz więc korzystać z nadajnika Ronin Image Transmitter. Pozwala kadrować i monitorować cele z poziomu ekranu dotykowego DJI RS 3 Pro. Wyróżnia go także opóźnienie zaledwie 40 ms oraz akcelerator sieci neuronowych, dzięki czemu możliwe jest niezawodne rozpoznawanie i śledzenie nawet tych obiektów, które poruszają się szybko lub znajdują się daleko.

Jeszcze więcej możliwości

DJI RS 3 Pro będzie idealnym wyborem również dla tych twórców, którym zależy na szerokich możliwościach rozbudowy sprzętu. Specjalny protokół DJI RS SDK pozwala wprowadzać nowe rozwiązania i poszerzać stabilizator o nowe funkcje. Dostępne są również dodatkowe akcesoria. Należą do nich między innymi:

  • Nadajnik DJI Video Transmitter - dzięki systemowi O3 Pro zapewnia szybką i stabilną transmisję z niskim opóźnieniem. Obsługuje też automatyczne przełączanie między pasmami 2,4 GHz, 5,8 GHz i DFS.
  • Zdalny monitor podglądowy DJI High-Bright-Remote Monitor - obsługuje transmisję na żywo 1080p/60FPS, pozwala też na zdalny monitoring i sterowanie gimbalem. Jest kompatybilny z Ronin 4D Hand Grips, DJI Master Wheels oraz DJI Force Pro.
  • Transmiter Ronin Image Transmitter - pozwala używać funkcji ActiveTrack 3.0, Force Mobile i nie tylko.

Możesz też korzystać z opisanego wcześniej DJI Briefcase Handle. Akcesoria są dostępne w wybranych zestawach DJI RS 3 Pro oraz w sprzedaży oddzielnie.

Tak właśnie prezentują się nowe urządzenia DJI z serii Ronin. Każde z nich z pewnością znajdzie swoich odbiorców - czy to niezależnych twórców, czy członków profesjonalnych ekip filmowych. Optymalna stabilizacja, wygodna obsługa i szereg udoskonalonych rozwiązań - z DJI RS 3 lub DJI RS 3 Pro bez trudu przygotujesz najwyższej jakości materiał.

Polecane

pixel