Podwójna premiera – DJI RS 4 i DJI RS 4 Pro

DJI nie zwalnia tempa i zaskakuje nas wyjątkową, podwójną premierą. Tym razem na rynku debiutuje nowa generacja stabilizatorów z serii Ronin – DJI RS 4 i DJI RS 4 Pro. Dowiedz się, co je wyróżnia i dlaczego warto się nimi zainteresować!

Plan filmowy – nagrywanie za pomocą kamery zamontowanej na gimbalu DJI RS 4 Pro.

DJI RS 4 – idealny dla samodzielnych twórców

DJI RS 4 to lekki stabilizator kamery stworzony przede wszystkim z myślą o twórcach filmowych działających w pojedynkę. Wyróżnia się udźwigiem do 3 kg, dzięki czemu bez problemu obsłuży wiele konfiguracji popularnych modeli bezlusterkowców wraz z obiektywami. Co więcej, każda z jego trzech osi została pokryta teflonem, co przekłada się na mniejsze tarcie i znacznie płynniejsze wyważanie.

Stabilizator do kamery DJI RS 4.

2. generacja wyjątkowych rozwiązań

DJI RS 4 obsługuje natywne nagrywanie w pionie 2. generacji, możesz więc w każdej chwili szybko zmienić sposób filmowania. Nie potrzebujesz do tego żadnych dodatkowych akcesoriów!

To jednak nie koniec usprawnień. Automatyczne blokady osi 2. generacji pozwalają gimbalowi na błyskawiczne rozpoczęcie pracy lub przejście w tryb uśpienia. Zastosowane rozwiązanie zapewnia większą wydajność nagrywania i ułatwia przechowywanie sprzętu.

Niezawodna stabilizacja obrazu

Nie pozwól, aby niechciane wstrząsy kamery zepsuły Twoje ujęcia. DJI RS 4 obsługuje udoskonalony algorytm stabilizacji RS 4. generacji, dzięki czemu pozwala nagrywać płynne materiały wideo w nawet najbardziej dynamicznych scenariuszach. Sceny biegu, perspektywa z niskiego kąta czy filmowanie w pionie – już nie musisz się ograniczać.

Kamera zamontowana na gimbalu DJI RS 4.

Ułatwiona obsługa

DJI RS 4 został wyposażony w dotykowy ekran OLED, który zapewnia wygodny dostęp do najważniejszych funkcji i informacji. Dostępna jest również specjalna blokada wyświetlacza – jeśli z niej skorzystasz, pojawią się na nim aktualne tryby pracy gimbala i joysticka, a jego jasność zostanie zmniejszona. Dzięki temu nie tylko unikniesz przypadkowych dotknięć, ale też zaoszczędzisz energię akumulatora!

Profesjonalne funkcje

Co sprawia, że DJI RS 4 będzie doskonałym wyborem dla samodzielnych twórców? Ten wszechstronny stabilizator obsługuje wiele profesjonalnych funkcji, które mogą znacznie ułatwić Ci pracę. Do najciekawszych możliwości należą:

 • Bezprzewodowe sterowanie przez Bluetooth – technologia Dual-Mode Bluetooth pozwala na zdalne sterowanie migawką i zoomem obiektywu kamery.
 • Kompatybilność z DJI Focus Pro Motor – po połączeniu stabilizatora z nowym silnikiem DJI Focus Pro Motor zyskasz możliwość wygodniejszej i płynniejszej regulacji ostrości lub zoomu.
 • Różne tryby gimbala – przełącznik trybów gimbala pozwala z łatwością wybierać spośród takich opcji jak PF, PTF i FPV (3D Roll 360 lub Custom).
 • Inteligentne funkcje – w tym Motionlapse, Track i Panorama.
 • Kompatybilność z DJI RS SDK – protokół DJI RS SDK pozwala zewnętrznym producentom i programistom na tworzenie niestandardowych funkcji dla DJI RS 4.
 • Bogaty ekosystem akcesoriów – DJI RS 4 jest kompatybilny z wieloma dodatkowymi akcesoriami, takimi jak na przykład DJI RS Tethered Control Handle, DJI Ronin Image Transmitter, DJI RS Twist Grip Handle czy nowy uchwyt z akumulatorem DJI RS BG70, który pozwala wydłużyć czas pracy do aż 29,5 godziny.

Jak widać, możliwości jest mnóstwo. Dzięki temu twórcy działający w pojedynkę mogą bez problemu nagrywać wysokiej jakości ujęcia w wielu różnych scenariuszach!

Operator nagrywa sportowca w kasku na stadionie za pomocą kamery zamontowanej na gimbalu DJI RS 4 z dołączonymi uchwytami.

DJI RS 4 Pro – profesjonalne rozwiązanie dla ekip filmowych

Zaawansowany stabilizator DJI RS 4 Pro to wszechstronne narzędzie stworzone z myślą o profesjonalnych twórcach. Zapewnia potężny udźwig do 4,5 kg, co oznacza, że doskonale sprawdzi się w połączeniu z większością konfiguracji aparatów bezlusterkowych lub kamer filmowych z obiektywami.

Podobnie jak DJI RS 4, model DJI RS 4 Pro umożliwia niezwykle płynne wyważanie i oferuje natywne nagrywanie w pionie 2. generacji, automatyczne blokady osi 2. generacji, automatyczną blokadę ekranu dotykowego OLED oraz algorytm stabilizacji 4. generacji. Jest też kompatybilny z DJI RS SDK i wspiera funkcje takie jak Track, Panorama, Motionlapse czy sterowanie migawką przez Bluetooth. Na tym jednak jego możliwości się nie kończą.

Stabilizator do kamery DJI RS 4 Pro.

Stworzony dla profesjonalistów

DJI RS 4 Pro idealnie sprawdzi się w wypadku profesjonalnych twórców i ekip filmowych. Co sprawia, że warto się nim zainteresować?

 • Tryb Car Mount – ułatwia nagrywanie płynnych ujęć z pojazdów.
 • Inteligentna regulacja ostrości LiDAR – wystarczy połączyć DJI RS 4 Pro z DJI Focus Pro LiDAR i DJI Focus Pro Motor, aby zyskać możliwość korzystania z precyzyjnej, zdalnej i inteligentnej automatycznej regulacji ostrości LiDAR.
 • ActiveTrack Pro nowej generacji – pozwala na jeszcze stabilniejsze śledzenie wybranych obiektów w różnych scenariuszach.
 • Tryb Mirror Control – umożliwia wygodną obsługę menu urządzeń Sony i innych bezlusterkowców, gdy DJI RS 4 Pro jest zamontowany na wysięgniku, cable camie, mocowaniu na przyssawkę do samochodu lub innym nośniku tego typu.

Warto zaznaczyć, że DJI RS 4 Pro jest kompatybilny z całą gamą profesjonalnych akcesoriów, takich jak DJI Focus Pro, DJI Ronin 4D Hand Grips, DJI High-Bright Remote Monitor, DJI Master Wheels czy DJI Video Transmitter. Dzięki temu umożliwia płynne sterowanie ostrością i innymi parametrami kamery. Wszystko to czyni go fantastyczną opcją dla wymagających użytkowników.

Kamera i stabilizator DJI RS 4 Pro przymocowane do wysięgnika na samochodzie, nagrywanie drugiego samochodu.

Nowe akcesorium DJI Focus Pro – wszechstronny system sterowania obiektywem

Wraz z premierowymi stabilizatorami DJI RS 4 i DJI RS 4 Pro debiutuje nowe dodatkowe akcesorium – DJI Focus Pro, czyli pierwszy niezależny system sterowania obiektywem AMF marki DJI. Jest to wszechstronne rozwiązanie do regulacji ostrości, które składa się z czterech modułów:

 • DJI Focus Pro LiDAR,
 • Silnik regulacji ostrości DJI Focus Pro Motor,
 • Uchwyt DJI Focus Pro Grip,
 • DJI Focus Pro Hand Unit.

DJI Focus Pro pozwala korzystać z technologii LiDAR, usprawniając pracę na planie filmowym i zapewniając doskonałe rezultaty. Oferuje także przełomowy tryb AMF, który łączy automatyczną i ręczną regulację ostrości. Za jego pomocą możesz też wygodnie sterować zoomem. Co więcej, uchwyt DJI Focus Pro Grip umożliwia zasilanie systemu przez około 2,5 godziny i pozwala na zautomatyzowaną kalibrację oraz przechowywanie danych dla 15 obiektywów.

To tylko niektóre powody, dla których DJI Focus Pro może okazać się nieoceniony na planie filmowym. Sprawdź, co jeszcze ma do zaoferowania!

Mężczyzna trzyma kamerę z zamontowanym silnikiem regulacji ostrości DJI Focus Pro Motor.

Wybierz najlepszy sprzęt dla siebie

Jak widać, jest w czym wybierać. Idealny dla samodzielnych twórców DJI RS 4? A może profesjonalny DJI RS 4 Pro? Decyzja należy do Ciebie! A jeśli planujesz zakup któregoś z nowych stabilizatorów DJI, mamy dla Ciebie jeszcze jedną ważną wiadomość. Gimbale DJI RS 4 i DJI RS 4 Pro są dostępne w dwóch wersjach zestawu – podstawowej oraz Combo, która zawiera dodatkowe akcesoria. Wybierz najlepszy wariant dla siebie!

Polecane

Gimbal DJI RS 4

Gimbal DJI RS 4

2 599,00 PLN brutto
Gimbal DJI RS 4 Combo

Gimbal DJI RS 4 Combo

3 349,00 PLN brutto
Gimbal DJI RS 4 Pro

Gimbal DJI RS 4 Pro

4 049,00 PLN brutto
DJI Focus Pro Creator Combo

DJI Focus Pro Creator Combo

4 229,00 PLN brutto
pixel