Poznaj zalety kamer z serii Action

DJI Action to seria kompaktowych kamer sportowych, które oferują szeroki zakres funkcji i możliwości. Dzięki temu pozwalają na rejestrowanie ujęć podczas uprawiania sportu – jazdy na rowerze, surfowania na desce i wielu innych dyscyplin. Świetnie sprawdzą się także podczas wakacji. Wśród kluczowych zalet tego rodzaju sprzętu wymienia się między innymi:

  • Wysoką jakość obrazu 4K z szerokim polem widzenia i 120 klatkami na sekundę. Dzięki temu filmy są bardzo wyraźne i płynne. 
  • Doskonała jakość dźwięku. 
  • Matryca CMOS 1/1,3". 
  • Prosty w obsłudze ekran dotykowy, który umożliwia intuicyjny dobór odpowiedniego trybu do tworzenia materiałów foto i wideo. 
  • Możliwość wyboru spośród różnych trybów pracy – dostępny jest na przykład timelapse oraz slow motion, który pozwala nagrywać filmy w zwolnionym tempie. 

Czy DJI Osmo Action jest wodoszczelny?

DJI Osmo Action 4 jest wodoszczelny do głębokości 18 metrów. Jest także wyposażony w wodoodporną uszczelkę i powłokę na wyświetlaczu o cechach hydrofobowych. Dzięki temu kamera jest odporna na zachlapanie i pył, a także może być używana w płytkiej wodzie. Kluczowa jest też obudowa wykonana z wysokiej jakości materiałów zabezpieczających urządzenie przed uszkodzeniami. Chcąc zapewnić maksymalną wodoodporność, zaleca się wyczyszczenie kamery i obudowy przed użyciem w wodzie. Należy również unikać korzystania z kamery w wodzie słonej lub chlorowanej. 

Jaka aplikacja do DJI Osmo Action?

Do DJI Osmo Action dedykowana jest aplikacja DJI Mimo, która pozwala na wygodną obsługę kamery oraz edycję nagranych materiałów filmowych. Jest ona kompatybilna z systemami Android oraz iOS, dlatego świetnie sprawdzi się na większości urządzeń dostępnych na rynku. Aplikacja oferuje kilka trybów pracy, a ponadto umożliwia rejestrowanie obrazu na żywo w jakości HD. 

Jaka karta do DJI Action 2 oraz 3?

Zarówno kamera DJI Action 2, jak i Action 3 obsługuje karty microSD SDHC/SDXC Speed Grade 3, których pojemność nie przekracza 256 gigabajtów. Kamera DJI Action 2 jest też kompatybilna z kartami microSD SDHC/SDXC UHS-I Speed Grade 1. Specjaliści wskazują, aby do wspomnianych modeli zastosować karty pamięci wysokiej jakości, które dostępne są w ofercie wielu topowych marek. Powinny mieć one minimalną szybkość zapisu o wartości 30 megabajtów na sekundę. 

Jak aktywować Osmo Action?

Do aktywacji kamery konieczne jest wykorzystanie aplikacji DJI Mimo. Na początku należy oczywiście uruchomić urządzenie poprzez naciśnięcie przycisku zasilania. Następnie włączamy funkcję bluetooth na wybranym smartfonie lub tablecie, uruchamiamy wspomnianą aplikację, dotykamy ikony aparatu widocznej w lewym górnym rogu wyświetlacza i postępujemy zgodnie z komunikatami pojawiającymi się na ekranie.

Jak połączyć DJI Osmo z telefonem?

Połączenie takiej kamery z telefonem jest bardzo podobne do sposobu opisanego powyżej - kluczowe jest tutaj wykorzystanie funkcji bluetooth do parowania urządzeń. Wystarczy na ekranach urządzeń nacisnąć opcję „połącz”. 

Polecane

pixel