Premiera DJI Osmo Mobile 6 i Osmo Mobile SE

Podwójna premiera - Osmo Mobile 6 i Osmo Mobile SE

DJI zaskakuje nas kolejną podwójną premierą - tym razem producent przygotował coś dla osób, które nagrywają filmy za pomocą telefonów. O czym mowa? Nowe Osmo Mobile 6 i Osmo Mobile SE to inteligentne stabilizatory do smartfonów, które mogą znacznie ułatwić tworzenie płynnych, a zarazem interesujących ujęć. Łączy je wiele - na przykład składana, kompaktowa konstrukcja, szereg ciekawych funkcji do wyboru, 3-osiowa stabilizacja, a także kompatybilność z aplikacjami DJI Mimo i Lightcut. Znajdziemy też jednak między nimi kilka różnic. Czym wyróżniają się nowe stabilizatory DJI? Czy warto się nimi zainteresować? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Rozpocznij nagrywanie w mgnieniu oka

Zarówno Osmo Mobile 6, jak i Osmo Mobile SE charakteryzują się lekką, kompaktową, składaną konstrukcją, dzięki czemu są wyjątkowo proste w transporcie. Możesz bez problemu zabrać je ze sobą na wakacje czy uroczystość rodzinną, aby uchwycić najważniejsze chwile na zachwycająco płynnych ujęciach! Co więcej, magnetyczny design pozwala w jednej chwili zamontować lub zdemontować smartfona - nic nie stoi na przeszkodzie, aby go odłączyć i zadzwonić do najbliższych, a następnie przymocować go ponownie. Zależy Ci na jeszcze większej elastyczności? Mamy też coś dla Ciebie - Osmo Mobile 6 po rozłożeniu uruchamia się automatycznie, możesz więc w mgnieniu oka przejść do nagrywania, kiedy tylko chcesz. Już nie umknie Ci okazja do stworzenia unikalnego ujęcia!

Niezawodna stabilizacja

Przyjrzyjmy się teraz temu, co w wypadku stabilizatorów ma ogromne znaczenie, czyli oczywiście stabilizacji. Jak radzą sobie Osmo Mobile 6 i Osmo Mobile SE? Naprawdę dobrze! Oba urządzenie zapewniają niezawodną, 3-osiową stabilizację i wykorzystują zaawansowane technologie, aby skutecznie redukować wstrząsy i drgania. Koniec z poruszonymi ujęciami - teraz bez trudu uzyskasz fantastyczne rezultaty, nagrywając za pomocą smartfona!

Nowy, lepszy tryb śledzenia ActiveTrack 5.0

Nowe stabilizatory do smartfonów DJI oferują też ulepszony tryb śledzenia ActiveTrack 5.0. Dzięki temu gimbale mogą stabilnie podążać za wskazanymi obiektami i utrzymywać je w centrum obrazu. Sprawdzą się również na większych odległościach! Co więcej, ActiveTrack 5.0 pozwala szybko wznowić śledzenie, jeśli Twój cel na chwilę zniknie z pola widzenia, po czym znów pojawi się w kadrze. Teraz z łatwością uchwycisz popisy taneczne swoich przyjaciół, psa rzucającego się w szalony pościg za piłką lub zwycięskiego gola!

Jeszcze więcej funkcji do wypróbowania

Chcesz tworzyć jeszcze ciekawsze filmy i zaskakiwać swoich widzów? Osmo Mobile 6 i Osmo Mobile SE spieszą z pomocą! Oba stabilizatory pozwalają korzystać z wielu inteligentnych funkcji, dzięki którym Twoje materiały zyskają “to coś”. Dostępne opcje to między innymi:

  • Timelapse, Motionlapse i Hyperlapse - pozwolą Ci “zakrzywić czas i przestrzeń”, a w efekcie uzyskać zapierające dech w piersiach rezultaty.
  • DynamicZoom - umożliwia nagrywanie efektownych ujęć znanych z hollywoodzkich hitów.
  • Panorama - oferuje kilka interesujących trybów takich jak na przykład CloneMe, który pozwoli Ci zrobić sobie zdjęcia w kilku miejscach, a następnie połączyć je w spójną całość.
  • Story Mode - umożliwia wybór spośród mnóstwa szablonów z dopasowanymi ruchami kamery, przejściami, a nawet muzyką.
  • Gesture Control - pozwoli rozpocząć lub zakończyć nagrywanie za pomocą prostego gestu ręką - teraz z łatwością zrobisz perfekcyjne selfie lub zdjęcie grupowe!

Sprawdzą się w różnych scenariuszach nagrywania

Oba stabilizatory zostały też wyposażone w nowe panele, które pozwolą Ci szybko sprawdzić poziom naładowania akumulatora, wskaźnik statusu systemu oraz aktualny tryb pracy. A skoro o trybach mowa, to warto wiedzieć, że teraz możesz w mgnieniu oka między nimi przeskakiwać - wystarczy nacisnąć przycisk M! Dostępne opcje to Follow, Tilt Locked, FPV oraz SpinShot. To jednak nie koniec! Oba urządzenia umożliwiają szybkie przełączanie się między nagrywaniem w pionie i w poziomie. Możesz więc wygodnie nagrać vloga, a następnie uchwycić cały krajobraz na zachwycającym ujęciu!

Osmo Mobile 6 - wbudowany wysięgnik i nowe boczne pokrętło

Zależy Ci na dodatkowych możliwościach? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - Osmo Mobile 6 ma wbudowany wysięgnik, który znacznie ułatwi Ci między innymi robienie selfie. Stabilizator został również wyposażony w nowe boczne pokrętło, za pomocą którego da się na przykład precyzyjnie regulować ogniskową. Możesz też szybko przybliżać i oddalać podczas nagrywania. Jeśli szukasz urządzenia, które sprawdzi się w różnych scenariuszach, będzie to idealny wybór!

Pomoc w nagrywaniu i montażu

Nowe stabilizatory DJI ułatwią Ci nie tylko nagrywanie filmów, ale też ich montaż. Aplikacja DJI Mimo i specjalny tryb ShotGuides pozwolą Ci korzystać z przystępnych samouczków i poradników, dzięki którym z łatwością wykonasz ciekawe sekwencje ujęć idealnie dopasowanych do scenariusza nagrywania. Wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami! Dostępna jest również aplikacja Lightcut, która działa w oparciu o sztuczną inteligencję. Za jej pomocą możesz edytować wideo jednym kliknięciem. Wybieraj spośród dostępnych szablonów i bez trudu twórz jeszcze lepsze materiały!

Wypróbuj dostępne akcesoria

Sam stabilizator to nie wszystko - warto też skorzystać z dostępnych akcesoriów, dzięki którym jeszcze bardziej ułatwisz sobie pracę. Zestawy Osmo Mobile 6 i Osmo Mobile SE zawierają dodatkowo magnetyczny uchwyt na telefon, który umożliwia szybki montaż smartfona bez konieczności wyjmowania go z etui. Znajdziesz w nich także rozkładany statyw, który sprawdzi się również w roli przedłużenia uchwytu gimbala. Chcesz więcej? Wypróbuj akcesoria, które są dostępne w sprzedaży oddzielnie! Oświetlenie LED z magnetyczną klamrą pozwala wybierać spośród 3 ustawień temperatury barwowej i 3 poziomów jasności - zbyt słabe światło nie będzie już problemem. Osmo Mobile 6 jest też kompatybilny z przenośnym systemem audio DJI Mic, który zapewni Ci jeszcze lepszą jakość dźwięku.

Wybierz idealne urządzenie dla siebie

Chcesz uzupełnić swoje wyposażenie vlogera o nowy sprzęt? Myślisz, że pora już na wymianę starego gimbala do telefonu na nowy? A może dopiero planujesz zacząć swoją przygodę z nagrywaniem za pomocą smartfona? Nowe stabilizatory DJI sprawdzą się w każdej sytuacji! Oferujący wszystko, co może Ci się przydać Osmo Mobile SE? A może jedyny w swoim rodzaju Osmo Mobile 6 z wbudowanym wysięgnikiem? Wybór należy do Ciebie!

Polecane

pixel