Premiera DJI RS 3 Mini

Seria stabilizatorów DJI RS wciąż się rozrasta, oferując twórcom filmowym kolejne niezawodne narzędzia do pracy. Tym razem przyszedł czas na pierwszy model w wersji Mini, czyli DJI RS 3 Mini, który waży tylko 795 g (w trybie Portrait). To oznacza, że jest znacznie lżejszy od swoich poprzedników. Urządzenie wykorzystuje 3. generację algorytmu stabilizacji RS, wyróżnia je także natywna możliwość nagrywania w pionie, funkcja sterowania migawką przez Bluetooth, udźwig do 2 kg, kolorowy ekran dotykowy 1,4" i nie tylko. Sprawdź, czym jeszcze Cię zaskoczy!

Lżejsza konstrukcja

DJI RS 3 Mini to doskonała opcja dla osób, które często nagrywają w różnych miejscach – dzięki lekkiej i kompaktowej konstrukcji bez problemu spakujesz go do torby i zabierzesz ze sobą na kolejny plan zdjęciowy lub w plener. Podczas pracy w trybie Portrait waży zaledwie 795 g, jest więc o około 50% lżejszy niż RS 3 Pro, a o około 40% lżejszy niż RS 3. To idealne rozwiązanie dla twórców, którym zależy na maksymalnej mobilności! RS 3 Mini jest przy tym wyjątkowo poręczny, możesz więc cieszyć się większym komfortem użytkowania, nawet gdy będziesz korzystać z niego przez długi czas.

Optymalna wydajność

Niewielka waga DJI RS 3 Mini idzie w parze z jego imponującą wydajnością. Stabilizator wyróżnia się udźwigiem do 2 kg, co oznacza, że bez problemu poradzi sobie nawet z większymi konfiguracjami. Doskonale obsłuży na przykład Sony A7S3 z obiektywem 24-70 mm F2.8 GM. Jest kompatybilny z wieloma aparatami bezlusterkowymi wyposażonymi w matryce pełnoklatkowe lub APS-C. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z całego wachlarza kombinacji. Nowy DJI RS 3 Mini zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających twórców!

Zaawansowany algorytm stabilizacji

Ujęcia kręcone pod niskimi kątami, nagrywanie w trybie Flashlight, a nawet sceny bieguDJI RS 3 Mini sprosta niemal każdemu wyzwaniu i pozwoli Ci bez wysiłku tworzyć niesamowicie płynne filmy. Urządzenie korzysta z tego samego algorytmu 3. generacji co jego poprzednik, DJI RS 3 Pro. Dzięki temu może zapewnić niezawodną stabilizację w większości przypadków. Niestraszne mu nawet najbardziej dynamiczne ujęcia!

Wiele dostępnych funkcji

Uzyskaj więcej ciekawych ruchów kamery i uatrakcyjnij każdy film. RS 3 Mini oferuje kilka interesujących funkcji, które warto wypróbować. Należą do nich na przykład:

  • Subject Circling – ułatwia nagrywanie podczas okrążania ludzi i pozwala uzyskać wyjątkowo płynne ruchy kamery bez konieczności przykładania dużej wagi do kroków czy tempa.
  • Subject Tracking – pozwala na stabilne śledzenie obiektów, umożliwia też wygodne przełączanie się między wysokimi a niskimi kątami. W efekcie Twoje ujęcia będą bardziej zróżnicowane!
  • 3D 360 Roll – umożliwia nagrywanie dynamicznych ujęć z obrotami o 360°, dzięki czemu możesz uzyskać ciekawsze efekty wizualne.

Użytkownicy, którym zależy na dodatkowych możliwościach, mogą zajrzeć do aplikacji Ronin, która oferuje sporo inteligentnych funkcji znanych z poprzednich urządzeń DJI. Do dyspozycji masz na przykład:

  • Timelapse – pozwala stworzyć zapierające dech w piersiach ujęcie timelapse, którym możesz na przykład rozpocząć swój film.
  • Track – umożliwia ustawienie gimbala w taki sposób, aby poruszał się wzdłuż maksymalnie dziesięciu wstępnie ustalonych punktów. Dzięki temu Twój film nabierze jeszcze więcej dynamizmu!
  • Panorama – przy użyciu tej funkcji bez trudu uchwycisz zachwycający krajobraz na dużym zdjęciu panoramicznym.

Ulepszona konstrukcja – więcej możliwości

RS 3 Mini korzysta z nowej, ulepszonej dwuwarstwowej płytki szybkiego montażu, która wyróżnia się zakrzywioną prowadnicą zapobiegającą luzowaniu się i obracaniu kamery. Jest też kompatybilna ze standardem ARCA, użytkownicy mogą więc wygodnie montować różnego rodzaju statywy. Na uwagę zasługują także wyraźne znaczniki mocowania i blokowania, które ułatwiają uruchamianie i przechowywanie urządzenia. RS 3 Mini oferuje również port NATO umożliwiający montaż wybranych akcesoriów, na przykład uchwytu Briefcase Handle, oświetlenia lub monitorów. Dzięki temu zyskujesz dodatkowe opcje konfiguracji i większą elastyczność!

Nagrywanie w pionie

Nowy stabilizator DJI spodoba się również tym osobom, które często publikują swoje materiały w social mediach. Urządzenie oferuje przełomowe rozwiązania w zakresie nagrywania w pionie – aby skorzystać z takiej możliwości, wystarczy przymocować standardową płytkę szybkiego montażu do jego pionowego ramienia. Już nie trzeba sięgać po dodatkowe akcesoria! Co więcej, w trybie Native Vertical kąt obrotu gimbala RS 3 Mini jest na tyle duży, że użytkownicy mogą cieszyć się bardzo podobnym doświadczeniem kontroli jak w trybie Horizontal. Usprawniono także nagrywanie w innych trybach, w tym Underslung, Flashlight czy Upright.

Intuicyjna i wygodna obsługa

DJI RS 3 Mini oferuje też kilka ciekawych rozwiązań ułatwiających jego obsługę. Dzięki temu przyda się również twórcom działającym w pojedynkę i usprawni ich pracę. Na uwagę zasługuje między innymi:

  • Funkcja sterowania migawką przez Bluetooth – znana już z poprzedniego modelu, DJI RS 3 Pro. Umożliwia sterowanie funkcjami filmowania i robienia zdjęć za pomocą przycisku nagrywania na gimbalu, a w wypadku kamer Sony z obiektywem cyfrowym pozwala bezpośrednio kontrolować jego zoom (optyczny lub cyfrowy) przy użyciu przedniego pokrętła.
  • Przycisk M – umożliwia szybkie przełączanie się między trybami PF (Pan Follow), PTF (Pan and Tilt Follow) i FPV.
  • Przednie pokrętło – znane z poprzednich modeli stabilizatorów z serii RS. Pozwala na wygodną regulację ostrości, ISO, przysłony, migawki lub innych parametrów. Umożliwia też kontrolę ruchów trzech osi gimbala, co przekłada się na większą efektywność podczas pracy w pojedynkę.
  • Kolorowy ekran dotykowy 1,4" – zapewnia wyraźny, czytelny obraz i wyróżnia się nowym interfejsem użytkownika. Pozwala w prosty sposób zmieniać ustawienia i korzystać z większości funkcji stabilizatora. Już nie musisz za każdym razem sięgać po telefon z aplikacją!

Czas pracy do 10 godzin

Dzięki zintegrowanemu akumulatorowi RS 3 Mini wyróżnia się czasem pracy do 10 godzin. Możesz więc korzystać z niego nawet przez cały dzień – nie musisz planować dodatkowych przerw na jego ładowanie. Aby go naładować, potrzeba tylko około 2,5 godziny. Co więcej, istnieje możliwość korzystania ze stabilizatora podłączonego do zasilania. To oznacza, że jego użytkownicy nie muszą się martwić, że zbyt szybko rozładowany akumulator przeszkodzi im w pracy!

Doskonały wybór dla wymagających

Powyżej przedstawiliśmy najważniejsze cechy i funkcje RS 3 Mini. Jak widać, nowy stabilizator DJI stanowi udane połączenie potężnych możliwości, doskonałej wydajności i przenośnej konstrukcji. Będzie to zatem uniwersalne rozwiązanie dla wielu twórców filmowych. Ułatwione nagrywanie w pionie, profesjonalna stabilizacja, niewielka waga, duży udźwig, wygodna obsługa i wiele ciekawych funkcji – brzmi dobrze? Wybierz DJI RS 3 Mini i twórz płynne materiały wideo niemal w każdych warunkach!

Polecane

pixel