Akcesoria do drona – co warto mieć

Dobór odpowiednich akcesoriów może nie tylko zwiększyć funkcjonalność i wydajność Twojego drona, ale też pomóc w jego ochronie, ułatwić transport i zapewnić więcej kreatywnych możliwości. Na rynku dostępnych jest wiele produktów z tej kategorii. Zastanawiasz się, które mogą Ci się przydać i które warto kupić? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, w jakie akcesoria do drona warto się zaopatrzyć!

Na pniu leży złożony dron DJI Mini 4 Pro, a obok znajduje się otwarte pudełko z przeznaczonymi dla niego filtrami.

Zapasowy akumulator do drona

Jeśli latasz dronami, z pewnością wiesz, że zawsze warto mieć pod ręką przynajmniej jeden zapasowy akumulator. To jedno z najważniejszych akcesoriów dla każdego entuzjasty podniebnych podróży – niezależnie od tego, czy lata zawodowo, czy hobbystycznie.

Drony mają niestety ograniczony czas lotu, który w wypadku najpopularniejszych urządzeń dostępnych na rynku wynosi zazwyczaj około 30-40 minut. Często wpływają na niego również dodatkowe czynniki, takie jak na przykład pogoda – zimą akumulator może szybciej się rozładować. Jeśli więc chcesz latać dłużej i bez przeszkód nagrywać idealnie dopracowane ujęcia, zwiedzać okolicę lub po prostu dobrze się bawić, zaopatrz się w zapasowe baterie. Dzięki temu, gdy jedna będzie już bliska rozładowania, będziesz w stanie po prostu wymienić ją na drugą i kontynuować lot!

Wybierając akumulator do drona, upewnij się, że jest on kompatybilny z Twoim modelem. Pamiętaj też o jego odpowiednim przechowywaniu i ładowaniu, aby zapewnić sobie jego długą żywotność i bezpieczeństwo użytkowania.

Sprawdź naszą ofertę akumulatorów do dronów.

Mężczyzna wymienia akumulator w dronie DJI.

Huby i ładowarki

Mamy już akumulatory – będziemy też jednak potrzebować czegoś do ich ładowania. Warto więc zaopatrzyć się na przykład w wydajną ładowarkę o dużej mocy, za pomocą której szybko naładujemy niezbędny sprzęt i w mgnieniu oka przygotujemy się do lotu.

Ciekawą opcją są też dedykowane huby, które pozwalają ładować nawet trzy akumulatory do drona jednocześnie. Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas!

Odkryj huby do ładowania i ładowarki DJI.

Na kamieniu leży złożony dron DJI Air 3, aparatura sterująca oraz hub do ładowania DJI z trzema akumulatorami.

Zapasowe śmigła do drona

Śmigła to jedne z najbardziej narażonych na uszkodzenie elementów drona. Zawsze więc warto mieć przy sobie ich zapasowy komplet, aby cieszyć się lotem bez względu na okoliczności. Nawet jeśli latamy wyjątkowo ostrożnie, kolizje lub wypadki mogą się zdarzyć. Zderzenie z jakimś obiektem, nieprzewidziane lądowanie czy po prostu częste korzystanie z drona – wszystko to może prowadzić do uszkodzenia lub zużycia śmigieł. W takiej sytuacji należy jak najszybciej je wymienić – w przeciwnym razie ryzykujemy spadek stabilności i wydajności naszego bezzałogowca, a nawet jego uszkodzenie.

Widzimy więc, że na śmigłach nie warto oszczędzać. Lepiej mieć je zawsze pod ręką, aby w razie gdyby coś poszło nie po naszej myśli, szybko poradzić sobie z awarią i wrócić do lotu.

Przejrzyj zapasowe śmigła dostępne w sprzedaży.

Dron DJI Mini 4 Pro w locie.

Osłony śmigieł

Pozostańmy jeszcze przez chwilę w temacie śmigieł. Kompletując akcesoria do drona, warto zaopatrzyć się również w dedykowane osłony. Dzięki nim nie tylko zadbamy o skuteczną ochronę przed uszkodzeniami, ale też zwiększymy bezpieczeństwo osób i obiektów znajdujących się w pobliżu naszego bezzałogowca. Będzie to zatem idealna opcja dla początkujących pilotów – ale nie tylko dla nich. Osłony śmigieł przydadzą się również podczas nagrywania wewnątrz budynków oraz w miejscach, gdzie możemy trafić na wiele przeszkód.

Zobacz osłony śmigieł w DJI Store.

Dron DJI Avata leci nad pustynią.

Filtry do drona

Odpowiedni dobór filtrów może w znacznym stopniu wpłynąć na jakość Twoich ujęć z lotu ptaka. To właśnie dzięki nim mamy możliwość tworzenia profesjonalnych materiałów nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Warto więc zaopatrzyć się w przynajmniej kilka tego typu akcesoriów, aby przygotować się na różne okoliczności. Jakie są najpopularniejsze rodzaje filtrów do dronów?

  • Filtry ND – zapewniają większą kontrolę nad ilością światła wpadającego do obiektywu, umożliwiając korzystanie z długich czasów naświetlania. Dzięki temu idealnie nadają się do fotografowania wody i sprawdzają się w jasnym oświetleniu.
  • Filtry CPL – redukują odblaski i podkreślają kolory, dzięki czemu sprawdzają się przede wszystkim w fotografii krajobrazowej.
  • Filtry UV – chronią obiektyw przed zarysowaniem i zanieczyszczeniami, a jednocześnie minimalizują wpływ promieniowania UV na jakość ujęć i zapobiegają ich zamgleniu.
  • Filtry ND/PL – łączą w sobie funkcjonalność filtrów ND i CPL. Doskonale redukują odblaski i ułatwiają kontrolę nad ilością światła docierającego do kamery. Będą idealnym wyborem podczas nagrywania w zmiennych warunkach oświetleniowych.

Mając na wyposażeniu powyższe rodzaje filtrów, bez trudu przygotujesz się do nagrywania w różnych scenariuszach. Jeśli chcesz osiągać wymarzone rezultaty bez względu na porę dnia i warunki oświetleniowe, tego typu akcesoria będą niemal niezbędne. Chcesz dowiedzieć się na ich temat nieco więcej? Przeczytaj nasz przewodnik po filtrach fotograficznych, w którym szczegółowo omawiamy ich najpopularniejsze rodzaje, podpowiadamy, czym kierować się przy ich zakupie i radzimy, jak o nie dbać.

Sprawdź filtry do drona dostępne w ofercie.

Na kamieniu stoi dron DJI Air 3, a obok w otwartym pudełku znajdują się przeznaczone dla niego filtry.

Mata do lądowania

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia operatora drona jest mata do lądowania. Dzięki niej możemy bezpiecznie i stabilnie wylądować naszym bezzałogowcem – zapewni ona niezbędną amortyzację i pochłonie energię uderzenia, eliminując ryzyko uszkodzenia sprzętu. Tego typu akcesorium gwarantuje też skuteczną ochronę przed zanieczyszczeniami.

Korzystanie z maty jest szczególnie zalecane w miejscach, gdzie powierzchnia może być niestabilna, mokra lub miękka. Warto stosować ją również tam, gdzie rośnie wysoka trawa. W ten sposób nie tylko zadbamy o ochronę drona przed uszkodzeniem, ale też unikniemy jego zabrudzenia. Co więcej, jasno oznaczony punkt lądowania ułatwi nam sprawne i bezpieczne przeprowadzenie tego procesu.

Wybierz odpowiednią matę do lądowania dla siebie.

Na ziemi leży pomarańczowa mata do lądowania, na której widać cień drona.

Torby i walizki transportowe

Kompletując swój zestaw akcesoriów do drona, warto zaopatrzyć się również w dedykowaną torbę lub walizkę. Dzięki temu ułatwimy sobie transport sprzętu wraz z akcesoriami, a jednocześnie zadbamy o jego bezpieczeństwo podczas przenoszenia.

Dlaczego nie powinno się transportować dronów w zwykłych torbach czy plecakach? Brak odpowiedniego zabezpieczenia sprawia, że przechowywane w ten sposób urządzenia są bardziej narażone na uszkodzenie lub zgubienie. Zazwyczaj nie mamy też zbyt wygodnego dostępu do potrzebnego sprzętu.

Dedykowane torby, plecaki i walizki rozwiązują ten problem – często są odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu dron i każde akcesorium ma swoje miejsce, na którym stabilnie pozostaje podczas transportu. Nie bez znaczenia jest też odpowiednia amortyzacja i zabezpieczenia. Nierzadko mamy również do dyspozycji dodatkowe kieszenie i przegródki, które ułatwiają przechowywanie i wyjmowanie urządzeń, a ponadto pomagają zachować porządek.

Znajdź torbę, etui lub walizkę dla swojego drona.

Mężczyzna pakuje do torby transportowej drona DJI.

Karty pamięci

Każdy posiadacz drona powinien zaopatrzyć się w również w kartę pamięci. Dzięki temu zyskamy możliwość wygodnego zapisywania naszych zdjęć i filmów.

Wybierając kartę pamięci do drona, ważne jest, aby zwrócić uwagę na jej pojemność oraz prędkość zapisu i odczytu. Muszą one być dostosowane do wymagań konkretnego modelu. Szybkość ma szczególne znaczenie w wypadku nagrywania wideo w wysokiej rozdzielczości lub robienia zdjęć w formacie RAW, gdzie wymagane jest zapisywanie dużej ilości danych. Co więcej, warto mieć pod ręką nie jedną, a kilka kart pamięci. Dzięki temu nie tylko zyskamy więcej miejsca na nasze dane, ale też zapewnimy sobie większą elastyczność w zarządzaniu plikami. Będziemy też w stanie bez problemu kontynuować pracę, jeśli jedno akcesorium niespodziewanie odmówi nam posłuszeństwa.

Zobacz naszą ofertę kart pamięci.

Dron DJI Mini 4 Pro leci nad malowniczym krajobrazem z zielonymi wzgórzami i akweduktem.

Trzeba mieć czy warto mieć – jakie akcesoria do drona kupić?

Powyżej opisaliśmy kilka najważniejszych akcesoriów do dronów. Zastanówmy się teraz, które z nich są w zasadzie niezbędne, a które warto mieć, ale nie jest to konieczne. Mamy nadzieję, że takie rozróżnienie pomoże Ci odpowiednio zaplanować zakupy i ustalić określony budżet!

Niezbędne akcesoria, czyli te z kategorii “must-have”, to fundament bezpiecznego, efektywnego lotu. Należą do nich na przykład akumulatory, które zapewniają więcej czasu w powietrzu, a także zapasowe śmigła, bez których nie będziemy w stanie kontynuować naszej podniebnej przygody, jeśli coś pójdzie niezgodnie z planem i nastąpi awaria.

Z kolei akcesoria, które warto mieć, choć są bardzo przydatne i poprawiają doświadczenie użytkownika, nie są niezbędne do samego lotu – nie wpływają na wydajność drona ani na bezpieczeństwo. W tej kategorii wymienić można na przykład filtry, które oferują lepszą jakość obrazu, osłony śmigieł oraz maty do lądowania, które przecież nie są konieczne w każdych warunkach.

Mężczyzna trzyma pudełko z filtrami do drona DJI Mavic 3 Pro i wyjmuje jeden z nich.

Wybierz odpowiednie akcesoria i odmień swoje doświadczenie lotu

W świecie dronów odpowiednie akcesoria mogą zrobić dużą różnicę. Nie tylko zapewniają lepsze wrażenia z lotu i poprawiają jakość zdjęć czy materiałów wideo, ale też zwiększają bezpieczeństwo i wydajność Twojego urządzenia. Warto więc zadbać o swoje wyposażenie i zawsze mieć pod ręką wszystko, co potrzebne, aby w pełni cieszyć się każdą podniebną podróżą. Wybierz odpowiednie akcesoria do drona dla siebie i czerp jeszcze więcej radości z latania!

Polecane

pixel