Czym charakteryzują się gimbale do aparatów i kamer?

Gimbale do aparatów i kamer to urządzenia mające na celu stabilizowanie obrazu podczas fotografowania i tworzenia materiałów wideo. Zazwyczaj ich konstrukcja jest stosunkowo lekka i umożliwiająca wygodne trzymanie. Służy temu ergonomiczny uchwyt stabilizatora. Dobre gimbale do kamer i aparatów są wyposażone w kilka mocnych silników, które potrafią eliminować drgania w różnych osiach, oferując płynny obraz w ruchu.

Stabilizatory kamer to obecnie bardzo popularne i praktyczne urządzenia. Świetnie sprawdzają się podczas filmowania imprez okolicznościowych, na przykład ślubów, wydarzeń sportowych, imprez firmowych i nie tylko.

Mężczyzna trzyma stabilizator DJI RS 3 z zamontowaną na nim kamerą.

Co jest najważniejsze w gimbalach do aparatów i kamer?

Przede wszystkim jak najlepsza stabilizacja obrazu. Równorzędnym parametrem jest maksymalny udźwig gimbali, zazwyczaj od 1 kg do 4,5 kg. Musimy ocenić, jakiego udźwigu potrzebujemy – z odpowiednim zapasem dla naszego sprzętu wraz ze wszystkimi akcesoriami.

Warto też wybrać gimbal do aparatu czy kamery o lekkiej konstrukcji i niedużych rozmiarach, składany i łatwy w transportowaniu. Im lżejszy, tym mniej obciążenia dla jego operatora.

Nie zapomnijmy także o czasie pracy i opcjach ładowania takiego urządzenia. Zazwyczaj gimbale do kamer i aparatów mają wbudowany akumulator. Dobrze, gdyby pozwalał on na pracę co najmniej przez kilkanaście godzin, na przykład do 12 godzin bez przerwy. Z kolei ładowanie może odbywać się przez USB – jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Dodatkowe funkcjonalności gimbali do aparatów/kamer są równie ważne. Sprawdźmy jakie tryby pracy oferuje wybrane urządzenie, czy ma możliwość śledzenia obiektów i obrotu o 360 stopni. Dodatkowo zweryfikujmy opcje sterowania, na przykład czułością, ostrością, zoomem itp. Przydatny może okazać się także intuicyjny wyświetlacz LCD o odpowiednio dużej przekątnej (szybki dostęp do ustawień i funkcji) czy współpraca z dedykowaną aplikacją.

Stabilizator kamery DJI RS 3 Mini jest chowany do torby.

Gimbale do aparatów i kamer marki DJI – postaw na jakość, solidność i efektywność

Polecamy zwłaszcza dwa następujące modele gimbali: DJI RS 3 Mini oraz DJI RS 3 Pro. Wraz z nimi możesz stworzyć interesujące, profesjonalne materiały foto i wideo. Urządzenia te mają unikatowe funkcje, które sprawiają, że ruchy kamery są płynniejsze – również podczas okrążania ludzi. Stabilizacja także jest na najwyższym poziomie – nawet podczas podążania za obiektami.

DJI RS 3 Mini oferuje mnóstwo ciekawych opcji. Należy do nich na przykład 3D 360 Roll – teraz bez trudu uzyskasz dynamiczne ujęcia z obrotami o 360°! Dostępne są również takie tryby jak Timelapse, Track czy Panorama. Prosty dostęp do wszystkich przydatnych funkcji zapewnia aplikacja Ronin. Co więcej, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom DJI RS 3 Mini umożliwia wygodne nagrywanie w pionie, bez dodatkowych akcesoriów.

RS 3 Pro to z kolei bardzo profesjonalny i czołowy reprezentant stabilizatorów kamery DJI. Jest to wyjątkowy gimbal łączący fantastyczne rozwiązania dla dynamicznej kinematografii – pozwala tworzyć doskonałej jakości ujęcia z zachwycającą płynnością. Waży jedynie około 1,5 kg, ale zapewnia przy tym imponujący udźwig do 4,5 kg.

Kamera zamontowana na stabilizatorze DJI RS 3 Pro.

Wybierz odpowiedni stabilizator dla siebie

W ofercie sklepu internetowego DJI Store dostępnych jest wiele modeli stabilizatorów do kamer i smartfonów. Zastanów się, jakiego sprzętu potrzebujesz, zapoznaj się z naszym asortymentem i wybierz coś dla siebie!

Polecane

Gimbal DJI RS 3 Pro

Gimbal DJI RS 3 Pro

3 699,00 PLN brutto
Gimbal DJI RS 3 Mini

Gimbal DJI RS 3 Mini

1 429,00 PLN brutto
pixel