DJI Air 2S: czym jest 1-calowa matryca i dlaczego to takie ważne?

Dzięki 1-calowej matrycy DJI Air 2S wprowadza nowy standard do dronów z serii Air. Ale czym właściwie jest 1-calowa matryca i jak duże jest jej znaczenie? Czytaj dalej, aby poznać odpowiedzi na te pytania.

Rozmiar matrycy kamery decyduje o ilości światła, które może zostać przetworzone w celu wygenerowania obrazu. Większy sensor sprawia zatem, że aparat może pobierać więcej informacji, a co za tym idzie tworzyć bardziej szczegółowe ujęcia. Najnowszy dron z serii Air, DJI Air 2S, został wyposażony w udoskonaloną, 1-calową matrycę, dzięki której oferuje lepszą jakość materiałów w porównaniu do swoich poprzedników.

DJI Air 2 2S

Praca w słabych warunkach oświetleniowych

The DJI Air 2S is able to capture more details in the shadows when compared to the DJI Mavic Air 2

W porównaniu z DJI Mavic Air 2 DJI Air 2S może uchwycić więcej szczegółów w zacienionych obszarach obrazu

Podczas pracy w słabych warunkach oświetleniowych duży sensor ma kluczowe znaczenie, jako że umożliwia pobieranie i przetwarzanie większej ilości informacji. 1-calowa matryca DJI Air 2S pozwala na powiększenie poszczególnych pikseli, których zadaniem jest pochłanianie światła. Odpowiadają też za wytwarzanie sygnału elektrycznego, który następnie jest konwertowany na cyfrowy sygnał obrazu. Jest on tym silniejszy, im więcej światła może przyjąć sensor. Matryca z większymi pikselami gromadzi zatem więcej danych świetlnych i zapewnia lepszą wydajność w słabych warunkach oświetleniowych. Większy sensor pozwoli też użytkownikom fotografować przy niższej czułości ISO, co umożliwia  tworzenie czystszych filmów i zdjęć. Szczególnie łatwo zauważymy to, patrząc na szum obrazu, jako że każda błędna informacja może zostać uśredniona w celu uzyskania dokładniejszego efektu końcowego.

Jeśli więc jesteś osobą, która często nagrywa wcześnie rano lub późno wieczorem, większa matryca DJI Air 2S okaże się nieocenionym rozwiązaniem.


Większa rozpiętość tonalna

DJI Air 2S Vs Mavic Air 2 comparison in daylight

W porównaniu z Mavic Air 2 DJI Air 2S może uchwycić więcej szczegółów w jasnych obszarach obrazu

Mavic Air 2: 48 MP, 1/2-calowa matryca

DJI Air 2S: 20 MP, 1-calowa matryca

Chyba każdego kiedyś to spotkało. Robisz zdjęcie, ekscytujesz się perspektywą jego edycji i poprawek, po czym okazuje się, że przycięte zostały jego najciekawsze punkty. Duża matryca DJI Air 2S sprawia, że każdy z pikseli może gromadzić więcej danych, dzięki czemu możliwe jest zapisywanie większej ilości informacji zarówno w jasnych, jak i ciemnych obszarach zdjęcia. To z kolei pozwala użytkownikom tworzyć bogate w szczegóły obrazy w dowolnym otoczeniu.


Więcej możliwości edycji

Wszystko to daje Ci większą swobodę podczas edycji materiałów. Nieważne, czy rozjaśniasz ciemny obraz, odzyskujesz szczegóły w jasnych/zacienionych obszarach, podkreślasz kolory, czy nawet przycinasz.

Większa matryca, ten sam kompaktowy rozmiar

Większy sensor łączy się zazwyczaj z większymi, cięższymi dronami. W wypadku DJI Air 2S jest jednak zupełnie inaczej. Mimo 1-calowej matrycy umożliwiającej nagrywanie filmów 4K/60FPS DJI Air 2S wciąż waży mniej niż 600 g i bez problemu mieści się nawet w mniejszych torbach. To oznacza, że idealnie sprawdzi się podczas Twojej kolejnej wyprawy.

Podsumowanie

Dzięki 1-calowej matrycy oraz inteligentnym funkcjom, takim jak ActiveTrack 4.0 i MasterShots, DJI Air 2S zapewnia doskonałe rezultaty niezależnie od sytuacji. Nieważne, czy przygotowujesz profesjonalną sesję zdjęciową, czy film z podróży - DJI Air 2S zawsze jest gotowy do działania.

Polecane

pixel