Jaki stabilizator do 3000 zł, 4000 zł i 5000 zł?

Stabilizatory kamery to dziś niemal niezbędne narzędzia dla pasjonatów filmowania. Dzięki nim nagrania stają się niesamowicie płynne i zyskują bardziej profesjonalny charakter. Na rynku dostępnych jest mnóstwo urządzeń tego typu – wybór odpowiedniego nierzadko stanowi spore wyzwanie. Jeśli szukasz takiego sprzętu, przeczytaj nasz artykuł – znajdziesz w nim zestawienie polecanych stabilizatorów w trzech różnych przedziałach cenowych: do 3000 zł, 4000 zł i 5000 zł. Być może znajdziesz coś dla siebie!

Mężczyzna nagrywa wideo za pomocą kamery zamontowanej na stabilizatorze DJI RS 3 Mini, w tle majestatyczna budowla.

Jaki stabilizator do kamery do 3000 zł?

Na początek skupimy się na budżecie do 3000 zł. W tej części naszego przeglądu przyjrzymy się stabilizatorom, które w udany sposób łączą w sobie przystępną cenę z wieloma ciekawymi możliwościami. Sprawdźmy, którymi modelami warto się zainteresować!

DJI RS 3 Mini

DJI RS 3 Mini to lekki i niewielki gimbal stworzony z myślą o maksymalnej mobilności. Podczas pracy w trybie Portrait waży tylko 795 g, dzięki czemu jest bardzo wygodny w transporcie i użytkowaniu. Będzie to zatem idealne narzędzie dla twórców, którzy często podróżują lub przemieszczają się między różnymi planami zdjęciowymi.

Mimo tak poręcznej konstrukcji DJI RS 3 Mini oferuje naprawdę dużo ciekawych możliwości. Wyróżnia się udźwigiem do 2 kg i jest kompatybilny z różnymi modelami aparatów bezlusterkowych z matrycami pełnoklatkowymi lub APS-C. Zapewnia przy tym niezawodną stabilizację obrazu – obsługuje ulepszony algorytm 3. generacji. To oznacza, że za jego pomocą bez problemu uzyskasz płynne, profesjonalne ujęcia!

DJI RS 3 Mini jest też wyjątkowo wygodny w obsłudze. Został wyposażony w 1,4-calowy wyświetlacz dotykowy, przycisk M służący do zmiany trybów, a także przednie pokrętło, za pomocą którego możemy dostosowywać ostrość, ISO lub inne ustawienia. Do dyspozycji mamy też opcję sterowania migawką przez Bluetooth oraz kilka inteligentnych funkcji, w tym 3D 360 Roll, Timelapse i Subject Tracking. Na uwagę zasługuje również czas pracy do 10 godzin i szybkie przełączanie się na filmowanie w pionie.

Jak widać, możliwości jest mnóstwo – a ile to wszystko kosztuje? Zaskakująco niewiele – regularna cena DJI RS 3 Mini to około 2000 zł. Za całkiem przystępną kwotę mamy tu zatem naprawdę solidny sprzęt z wieloma zaawansowanymi funkcjami.

Dowiedz się więcej o DJI RS 3 Mini.

Nagrywanie uśmiechniętej dziewczyny za pomocą kamery zamontowanej na gimbalu DJI RS 3 Mini.

DJI RS 3

Naszą kolejną propozycją w przedziale cenowym do 3000 zł jest DJI RS 3. Ten zaawansowany stabilizator kamery będzie doskonałym wyborem przede wszystkim dla niezależnych ekip filmowych i twórców działających solo. Łączy w sobie lekką wagę około 1,3 kg i imponujący udźwig do 3 kg. Wyróżnia go także prosta, wygodna obsługa – oferuje nowy przełącznik do zmiany trybów pracy oraz pokrętło do regulacji zoomu lub ostrości. Jego dodatkowym atutem jest 1,8-calowy ekran OLED. Transport gimbala również nie stanowi żadnego problemu – dzięki składanej konstrukcji z łatwością zmieścimy go w torbie czy plecaku.

A jak DJI RS 3 radzi sobie ze stabilizacją obrazu? Znakomicie! Urządzenie obsługuje niezawodny algorytm RS oraz dodatkowy tryb SuperSmooth, dzięki któremu możemy tworzyć jeszcze płynniejsze ujęcia – nawet kiedy nagrywamy sceny w ruchu.

Dlaczego jeszcze warto zainteresować się DJI RS 3? Czas pracy tego stabilizatora sięga 12 godzin, nie musimy więc martwić się koniecznością jego częstego ładowania na planie filmowym. Dostępna jest też technologia Dual-Mode Bluetooth, która umożliwia bezprzewodową kontrolę migawki. Możemy również korzystać z kilku inteligentnych funkcji takich jak na przykład Track, Panorama i Motionlapse. Co więcej, kiedy naciśniemy odpowiedni przycisk, osie stabilizatora automatycznie się odblokują i rozłożą, umożliwiając nam niemal natychmiastowe przejście do nagrywania.

Za podstawowy zestaw DJI RS 3 zapłacimy około 2 350 zł. Mamy więc do czynienia z naprawdę świetnym stosunkiem jakości do ceny. Jeśli jesteś niezależnym twórcą i szukasz solidnego stabilizatora w budżecie 3000 zł, na pewno się nie rozczarujesz.

Sprawdź DJI RS 3 w naszym sklepie.

Mężczyzna w szarej bluzie nagrywa wideo za pomocą kamery zamontowanej na gimbalu DJI RS 3.

Stabilizatory do 4000 zł – co wybrać?

Przechodząc do średniego przedziału cenowego, gdzie budżet sięga 4000 zł, otwieramy drzwi do jeszcze bardziej zaawansowanych możliwości i technologii. Zobaczmy, które modele są godne uwagi!

DJI RS 3 Combo

Jeśli planujesz zakup modelu DJI RS 3, a możesz zainwestować w sprzęt nieco większą kwotę, zastanów się nad wyborem rozszerzonego zestawu Combo. Znajdziesz w nim nie tylko omawiany wcześniej stabilizator, ale też kilka dodatkowych akcesoriów, dzięki którym zyskasz więcej zaawansowanych możliwości nagrywania. Należą do nich między innymi:

  • Uchwyt Briefcase Handle – został wyposażony w otwory montażowe 1/4"-20 i adapter zimna stopka. Dzięki temu możesz podłączyć do niego zewnętrzne monitory. Wyróżnia go także ergonomiczna, składana konstrukcja. 
  • Silnik regulacji ostrości Focus Motor (2022) – umożliwia płynną regulację ostrości. Cechuje się także niskim poziomem głośności.
  • Etui transportowe – pozwala na wygodny, a zarazem bezpieczny transport stabilizatora.

Jak widać, warto trochę dołożyć, aby zyskać dostęp do dodatkowych akcesoriów, które oferują znacznie więcej ciekawych możliwości filmowania. Rozszerzony zestaw kosztuje około 3 050 zł.

Zobacz DJI RS 3 Combo w ofercie naszego sklepu.

Mężczyzna trzyma stabilizator kamery DJI RS 3 z zamontowanym aparatem.

DJI RS 3 Pro

W budżecie do 4000 zł mieści się również stabilizator DJI RS 3 Pro w standardowej wersji zestawu. Jest to sprzęt stworzony z myślą o profesjonalnych zastosowaniach – zapewnia niezawodną stabilizację kamery i ułatwia koordynację działań na planie filmowym, znacząco usprawniając pracę.

Co wyróżnia DJI RS 3 Pro? Urządzenie waży około 1,5 kg i może obsłużyć sprzęt o łącznej masie do 4,5 kg. To oznacza, że doskonale nadaje się do balansowania profesjonalnych kamer. Co więcej, podobnie jak DJI RS 3, RS 3 Pro cechuje się składaną konstrukcją i automatycznymi blokadami osi, ma również nowy przełącznik trybów i wyświetlacz OLED.

Możemy tu jednak korzystać także z wielu bardziej zaawansowanych funkcji i technologii. Dalmierz LiDAR umożliwia wygodną i precyzyjną regulację ostrości, a ulepszony tryb ActiveTrack Pro pozwala na niezawodne śledzenie nawet tych obiektów, które znajdują się w oddali lub szybko się poruszają. To jednak nie wszystko – DJI RS 3 Pro jest kompatybilny z protokołem DJI RS SDK, który ułatwia wdrażanie nowych rozwiązań i dodawanie do stabilizatora nowych funkcji.

Mamy tu zatem do czynienia z profesjonalnym sprzętem dla wymagających użytkowników. Zapłacimy za niego około 3 700 zł – jest on jednak zdecydowanie warty swojej ceny.

Odkryj możliwości DJI RS 3 Pro.

Plan filmowy – operator nagrywa ubranego w starym stylu mężczyznę siedzącego na koniu, używając do tego kamery zamontowanej na gimbalu DJI RS 3 Pro.

Jaki stabilizator do 5000 zł?

Wchodząc do najwyższego przedziału cenowego, gdzie budżet wynosi do 5000 zł, znajdujemy najbardziej zaawansowane technologiczne rozwiązania przeznaczone do ściśle profesjonalnych zastosowań. W jaki sprzęt warto zainwestować?

DJI RS 3 Pro Combo

Jeśli masz do dyspozycji większy budżet i chcesz zaopatrzyć się zaawansowany sprzęt do wymagających zadań, rozważ zakup DJI RS 3 Pro w rozszerzonym zestawie Combo. Zawiera on nie tylko stabilizator z niezbędnymi akcesoriami, ale też kilka dodatkowych elementów, w tym uchwyt na telefon, silnik regulacji ostrości i nadajnik Ronin Image Transmitter, który pozwala na stabilną i niezawodną transmisję obrazu.

Jest to zatem najbardziej rozbudowana opcja stworzona do zastosowań związanych z profesjonalną pracą na planie filmowym. Nie tylko usprawnia nagrywanie, ale też pomaga skoordynować działania różnych ekip. Rozszerzony zestaw kosztuje około 4700 zł – w tej cenie otrzymujemy jednak kompletne, solidne narzędzie do filmowania.

Sprawdź DJI RS 3 Pro Combo w ofercie DJI ARS.

Stabilizator kamery DJI RS 3 Pro na planie filmowym.

Wybierz najlepszy stabilizator kamery dla siebie

Mamy nadzieję, że nasz przegląd pomoże Ci znaleźć odpowiedni sprzęt w określonym budżecie. Zapoznaj się z ofertą, wybierz coś dla siebie i twórz jeszcze lepszej jakości materiały!

Polecane

Gimbal DJI RS 3 Combo

Gimbal DJI RS 3 Combo

3 049,00 PLN brutto
Gimbal DJI RS 3

Gimbal DJI RS 3

2 349,00 PLN brutto
Gimbal DJI RS 3 Pro

Gimbal DJI RS 3 Pro

3 699,00 PLN brutto
Gimbal DJI RS 3 Mini

Gimbal DJI RS 3 Mini

1 429,00 PLN brutto
pixel