Najlepsze akcesoria DJI na święta – co kupić pasjonatowi dronów?

Święta to czas radości, spędzania czasu wspólnie z rodziną i oczywiście obdarowywania się prezentami. Ktoś z Twoich bliskich jest miłośnikiem dronów i zastanawiasz się, co kupić mu pod choinkę? Spieszymy z pomocą! Mamy dla Ciebie zestawienie kilku akcesoriów, które z pewnością ucieszą każdego pasjonata powietrznej fotografii.

Filtry ND

Filtry ND redukują ilość światła docierającego do obiektywu. Dzięki temu możliwe jest skrócenie czasu naświetlania, co przydaje się szczególnie przy bardzo jasnym słońcu. Tego typu akcesoria eliminują też efekt migotania i pozwalają zmniejszyć kontrast, na przykład między niebem a ciemnymi obszarami. Wszystko to sprawia, że idealnie nadają się przede wszystkim do fotografii krajobrazowej. Jeśli osoba, którą chcesz obdarować, często robi zdjęcia pejzaży, filtry ND z pewnością jej się przydadzą!

To jednak nie wszystko. Za pomocą filtrów ND można uzyskać ciekawe efekty artystyczne. Miękkie światło na portretach, usuwanie refleksów na powierzchni wody czy interesujące rozmycie tła – możliwości są naprawdę duże.

W sprzedaży dostępne są między innymi filtry ND do DJI Mini 3 Pro oraz filtry ND do DJI Avata. Możesz też przejrzeć inne filtry w naszej ofercie.

Mężczyzna wyciąga z pudełka filtr ND do drona DJI

Filtry polaryzacyjne (CPL)

Dobrym pomysłem na prezent dla miłośnika powietrznej fotografii będzie też filtr polaryzacyjny (CPL). Pomaga on kontrolować odbicia światła i redukować niepożądane refleksy. Przydaje się zwłaszcza podczas robienia zdjęć w jasnym świetle, a także w sytuacjach, gdy fotografujemy wodę, szyby lub inne powierzchnie, na których często występują odblaski. Filtry CPL mogą również wzmocnić nasycenie kolorów. W jakich zastosowaniach sprawdzą się najlepiej?

  • Fotografia krajobrazowa – filtry CPL poprawiają intensywność kolorów i usuwają odblaski, na przykład na powierzchni jeziora.
  • Zdjęcia portretowe – za pomocą filtrów CPL możemy zredukować refleksy na skórze oraz odbicia światła od okularów. Dzięki temu nasze portrety będą wyglądać bardziej naturalnie. 
  • Fotografowanie roślin – dzięki filtrom CPL kolory staną się bardziej wyraziste.

W ofercie DJI ARS znaleźć można na przykład filtr CPL do DJI Mavic 3 oraz filtr CPL do DJI Mini 3 Pro. Sprawdź też pełną ofertę filtrów.

Dron DJI Mavic 3 Classic z zamontowanym filtrem polaryzacyjnym

Zapasowe akumulatory

Każdy, kto choć raz w życiu latał dronem lub przynajmniej miał styczność z tym tematem, wie, jak duże znaczenie ma czas lotu. W końcu to od niego zależy, jak długo będziemy mogli zwiedzać okolicę i tworzyć zapierające dech w piersiach ujęcia.

Dlatego dobrym pomysłem na prezent dla miłośnika dronów będzie zapasowy akumulator. Mając go pod ręką, nie trzeba zbyt wcześnie kończyć podniebnych podróży. Gdy jedna bateria będzie bliska rozładowania, wystarczy na chwilę wylądować i wymienić ją na drugą – dzięki temu możemy cieszyć się znacznie dłuższym czasem lotu!

Dowiedz się, jakiego drona ma osoba, którą chcesz obdarować, i spraw jej miłą niespodziankę – w sprzedaży dostępny jest na przykład akumulator do DJI Mini 2 / Mini SE, akumulator do DJI Mini 3 Pro, akumulator do DJI Mini 4 Pro i akumulator do DJI Air 2S. Zobacz więcej akumulatorów.

Mężczyzna wkłada akumulator do drona DJI

Hub do ładowania

Pozostańmy jeszcze przez chwilę w temacie akumulatorów – każdemu miłośnikowi dronów przyda się coś, co pozwoli na ich wygodne ładowanie. Zamiast zwykłej ładowarki świetnie sprawdzi się dedykowany hub. Za jego pomocą da się sekwencyjnie naładować kilka baterii, zaczynając od tej, która aktualnie jest najbardziej naładowana. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i zawsze mieć pod ręką akumulator gotowy do działania!

W ofercie mamy między innymi hub do ładowania akumulatorów DJI Air 2S oraz hub do ładowania akumulatorów DJI Avata. Dostępne są również inne huby – być może znajdziesz wśród nich odpowiedni model.

Hub do ładowania akumulatorów do dronów DJI

Zapasowe śmigła

Śmigła to jedne z najbardziej narażonych na uszkodzenie części dronów. Dlatego każdy pasjonat powietrznej fotografii wie, że warto zaopatrzyć się w ich zapas. W ten sposób możemy przygotować się na ewentualną awarię i szybko wrócić do lotu, gdy coś pójdzie nie po naszej myśli. Jeśli chcesz podarować znajomemu amatorowi podniebnych podróży coś, co na pewno mu się przyda, zestaw zapasowych śmigieł będzie doskonałym pomysłem. To praktyczny i przydatny prezent dla każdego posiadacza drona.

W sprzedaży znajdziesz między innymi śmigła do DJI Mini 2 SE / DJI Mini 2 / DJI Mini SE, śmigła do DJI FPV, śmigła do DJI Mini 3 Pro / DJI Mini 4 Pro i śmigła do DJI Air 3. Zapoznaj się też z pełną ofertą śmigieł.

Zbliżenie na śmigło drona DJI

Osłony śmigieł

Kolejnym pomysłem na prezent dla posiadacza dronów mogą być osłony śmigieł. Nie tylko zapewniają one skuteczną ochronę przed uszkodzeniami, ale też zwiększają bezpieczeństwo lotu. Będą więc idealne również dla tych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z lataniem. Przydadzą się także podczas nagrywania scen w pomieszczeniach i wszędzie tam, gdzie znajduje się wiele przeszkód.

Jeśli chcesz podarować komuś taki prezent, zapoznaj się z naszą ofertą śmigieł. W sprzedaży dostępne są na przykład osłony śmigieł do DJI Avata, osłony śmigieł do DJI FPV i osłony śmigieł do DJI Air 2S.

Dron DJI z zamontowanymi osłonami śmigieł

Torba transportowa

Co jeszcze może ucieszyć miłośnika dronów? Pojemna, wytrzymała torba, która pozwoli na wygodny, a zarazem bezpieczny transport urządzenia wraz z akcesoriami! Pakowanie sprzętu do zwykłych plecaków nie zawsze jest dobrym pomysłem – brak odpowiedniego zabezpieczenia sprawia, że poszczególne elementy są bardziej narażone na stłuczenie i uszkodzenia mechaniczne. Istnieje również większe ryzyko zgubienia niektórych części. Dedykowane torby transportowe rozwiązują te problemy. Zazwyczaj są wyprofilowane w taki sposób, aby dron i wszystkie akcesoria miały swoje miejsce, zapewniają też niezbędną amortyzację i ochronę. Często gwarantują także wygodny dostęp do kieszeni i przegródek, możemy więc w każdej chwili szybko wyjąć potrzebny sprzęt.

W ofercie dostępna jest między innymi torba transportowa do DJI Mini 2. Możesz też kupić plecak do DJI FPV – to świetny pomysł na prezent dla miłośnika lotów FPV. W sprzedaży mamy również walizki do dronów.

Torba na ramię DJI

Najlepszy prezent dla miłośnika dronów

Już wiesz, co kupić pod choinkę znajomemu pasjonatowi dronów? Jeśli opisane tutaj propozycje Cię zainspirowały, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Być może znajdziesz coś, co ucieszy Twoich bliskich!

Polecane

pixel