Premiera – DJI Ronin 4D Flex

Ronin 4D, który swoją premierę miał już ponad rok temu, dostarczył filmowcom wielu nowych możliwości i znacznie ułatwił im pracę. Łącząc w sobie wysokiej klasy kamerę i 4-osiową stabilizację, stanowił prawdziwą rewolucję w świecie kina. Urządzenie to ma wiele zalet, jego użytkownicy zwracali jednak uwagę na jedną wadę – stosunkowo ciężką konstrukcję. Dziś DJI wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom i prezentuje innowacyjne rozwiązanie, które ułatwia korzystanie z Ronina 4D i zapewnia twórcom jeszcze większą swobodę. Mowa o DJI Ronin 4D Flex – co to jest i jakie możliwości oferuje?

Lżejsza konfiguracja

Ronin 4D Flex umożliwia oddzielenie głównego modułu Ronina 4D od kamery z gimbalem. Dzięki temu można wygodnie przenosić najcięższe urządzenia w torbie lub plecaku, a ręcznie obsługiwać jedynie kamerę. Takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć ciężar sprzętu trzymanego w rękach do około 1,8 kg, co stanowi mniej więcej 34% pierwotnej wagi.

Kto najlepiej skorzysta z takiego narzędzia? Będzie ono idealne dla operatorów pracujących przy projektach wymagających długotrwałego filmowania z ręki. Sprawdzi się na przykład podczas nagrywania filmów dokumentalnych czy wywiadów. Znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się jak największa mobilność.

2-metrowy kabel

Tym, co wyróżnia Ronina 4D Flex, jest długi, 2-metrowy kabel koncentryczny, dzięki któremu filmowcy mogą cieszyć się większą elastycznością. Pozwala on swobodnie wykonywać nawet najbardziej złożone ruchy kamerą, przyda się również podczas nagrywania w ciasnych przestrzeniach – na przykład w samochodach. Ułatwi też tworzenie ujęć śledzących. Co więcej, przewód urządzenia obsługuje bezstratną transmisję sygnałów do 8K, umożliwia także niezawodny przesył sygnałów sterujących i monitorujących. Jest przy tym bardzo wytrzymały i odporny na wyginanie. Wszystko to sprawia, że świetnie sprawdzi się w wielu różnych scenariuszach.

Mnóstwo konfiguracji

Ronin 4D Flex sprawdzi się zarówno jako część większej konfiguracji, jak i w roli samodzielnego narzędzia. Jest kompatybilny z uchwytami Ronin 4D Hand Grips i z głównym monitorem, obsługuje też mnóstwo profesjonalnych rozwiązań takich jak:

  • obrazowanie 8K,
  • profesjonalny system monitoringu i kontroli,
  • 3-osiowa stabilizacja,
  • ostrzenie za pomocą LiDAR.

Nowy produkt DJI pozwala również wygodnie korzystać z dodatkowych akcesoriów – na przykład zdalnie sterowanych głowic i wysięgników. Używając go, można także przenosić cięższe urządzenia w plecaku lub przymocować je do specjalnej kamizelki. Co więcej, przełączanie się między Roninem 4D Flex a konfiguracją zintegrowaną jest bardzo proste – nie wymaga użycia narzędzi i nie zajmuje wiele czasu.

Więcej kompatybilnych obiektywów

Nowy Ronin 4D Flex pozwoli też na korzystanie z różnych obiektywów. Podczas pracy nad ujęciami statycznymi użytkownicy mogą użyć standardowej blokady Pan Axis Quick-Lock z akcesoriami, aby zwiększyć udźwig swojego urządzenia. Dzięki temu zyskujemy możliwość instalacji teleobiektywów takich jak FE 70-200 mm F2.8 GM czy FE 200-600 mm F5.6-6.3 G. Ponadto wybrane akcesoria innych producentów oraz silniki regulacji ostrości pozwalają na montaż obiektywów Cooke Anamorphic/i, Zeiss SP i nie tylko.

Innowacyjne rozwiązanie dla twórców filmowych

DJI nie przestaje dostarczać użytkownikom profesjonalnych rozwiązań w zakresie filmowania. Ronin 4D Flex ułatwia korzystanie z Ronina 4D i oferuje twórcom jeszcze więcej możliwości. Urządzenie jest dostępne w zestawie z blokadą Pan Axis Quick-Lock, adapterami do uchwytów Ronin 4D Hand Grips oraz niezbędnym okablowaniem. Jego zakup powinien rozważyć każdy profesjonalny filmowiec, który chce uzyskiwać jak najlepsze rezultaty i nieustannie poszukuje nowych, ciekawych rozwiązań.

Polecane

DJI Ronin 4D 6K Combo

DJI Ronin 4D 6K Combo

31 999,00 PLN brutto
DJI Ronin 4D 8K Combo

DJI Ronin 4D 8K Combo

62 299,00 PLN brutto
     DJI Ronin 4D Flex

DJI Ronin 4D Flex

4 849,00 PLN brutto
pixel