Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-03-09

Premiera – DJI Ronin 4D Flex

Ronin 4D, który swoją premierę miał już ponad rok temu, dostarczył filmowcom wielu nowych możliwości i znacznie ułatwił im pracę. Łącząc w sobie wysokiej klasy kamerę i 4-osiową stabilizację, stanowił prawdziwą rewolucję w świecie kina. Urządzenie to ma wiele zalet, jego użytkownicy zwracali jednak uwagę na jedną wadę – stosunkowo ciężką konstrukcję. Dziś DJI wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom i prezentuje innowacyjne rozwiązanie, które ułatwia korzystanie z Ronina 4D i zapewnia twórcom jeszcze większą swobodę. Mowa o DJI Ronin 4D Flex – co to jest i jakie możliwości oferuje?

Lżejsza konfiguracja

Ronin 4D Flex umożliwia oddzielenie głównego modułu Ronina 4D od kamery z gimbalem. Dzięki temu można wygodnie przenosić najcięższe urządzenia w torbie lub plecaku, a ręcznie obsługiwać jedynie kamerę. Takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć ciężar sprzętu trzymanego w rękach do około 1,8 kg, co stanowi mniej więcej 34% pierwotnej wagi.

Kto najlepiej skorzysta z takiego narzędzia? Będzie ono idealne dla operatorów pracujących przy projektach wymagających długotrwałego filmowania z ręki. Sprawdzi się na przykład podczas nagrywania filmów dokumentalnych czy wywiadów. Znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się jak największa mobilność.

2-metrowy kabel

Tym, co wyróżnia Ronina 4D Flex, jest długi, 2-metrowy kabel koncentryczny, dzięki któremu filmowcy mogą cieszyć się większą elastycznością. Pozwala on swobodnie wykonywać nawet najbardziej złożone ruchy kamerą, przyda się również podczas nagrywania w ciasnych przestrzeniach – na przykład w samochodach. Ułatwi też tworzenie ujęć śledzących. Co więcej, przewód urządzenia obsługuje bezstratną transmisję sygnałów do 8K, umożliwia także niezawodny przesył sygnałów sterujących i monitorujących. Jest przy tym bardzo wytrzymały i odporny na wyginanie. Wszystko to sprawia, że świetnie sprawdzi się w wielu różnych scenariuszach.

Mnóstwo konfiguracji

Ronin 4D Flex sprawdzi się zarówno jako część większej konfiguracji, jak i w roli samodzielnego narzędzia. Jest kompatybilny z uchwytami Ronin 4D Hand Grips i z głównym monitorem, obsługuje też mnóstwo profesjonalnych rozwiązań takich jak:

  • obrazowanie 8K,
  • profesjonalny system monitoringu i kontroli,
  • 3-osiowa stabilizacja,
  • ostrzenie za pomocą LiDAR.

Nowy produkt DJI pozwala również wygodnie korzystać z dodatkowych akcesoriów – na przykład zdalnie sterowanych głowic i wysięgników. Używając go, można także przenosić cięższe urządzenia w plecaku lub przymocować je do specjalnej kamizelki. Co więcej, przełączanie się między Roninem 4D Flex a konfiguracją zintegrowaną jest bardzo proste – nie wymaga użycia narzędzi i nie zajmuje wiele czasu.

Więcej kompatybilnych obiektywów

Nowy Ronin 4D Flex pozwoli też na korzystanie z różnych obiektywów. Podczas pracy nad ujęciami statycznymi użytkownicy mogą użyć standardowej blokady Pan Axis Quick-Lock z akcesoriami, aby zwiększyć udźwig swojego urządzenia. Dzięki temu zyskujemy możliwość instalacji teleobiektywów takich jak FE 70-200 mm F2.8 GM czy FE 200-600 mm F5.6-6.3 G. Ponadto wybrane akcesoria innych producentów oraz silniki regulacji ostrości pozwalają na montaż obiektywów Cooke Anamorphic/i, Zeiss SP i nie tylko.

Innowacyjne rozwiązanie dla twórców filmowych

DJI nie przestaje dostarczać użytkownikom profesjonalnych rozwiązań w zakresie filmowania. Ronin 4D Flex ułatwia korzystanie z Ronina 4D i oferuje twórcom jeszcze więcej możliwości. Urządzenie jest dostępne w zestawie z blokadą Pan Axis Quick-Lock, adapterami do uchwytów Ronin 4D Hand Grips oraz niezbędnym okablowaniem. Jego zakup powinien rozważyć każdy profesjonalny filmowiec, który chce uzyskiwać jak najlepsze rezultaty i nieustannie poszukuje nowych, ciekawych rozwiązań.

pixel