Przegląd rynku dronów

Ile kosztuje dron?

Ceny dronów sięgają od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wiele w tej kwestii uzależnione od możliwości wykorzystania sprzętu. Najbardziej wpływ na cenę ma zastosowanie drona oraz jego możliwości.

Najmniej zapłacimy za drony do użytku rekreacyjnego i amatorskiego, które są wykorzystywane przede wszystkim do celów hobbystycznych. Drony w tej kategorii są idealne do kręcenia filmów z relacji sportowych, ślubów czy zdjęć krajobrazów z lotu ptaka. Jednak, w miarę jak rośnie złożoność i jakość urządzenia, cena również wzrasta. Znacznie drożej wypadają drony przeznaczone na użytek profesjonalny. Produkty z tej kategorii są używane na przykład przez wojsko, służby ratunkowe czy do monitorowania środowiska, budynków, są znacznie droższe. Te zaawansowane urządzenia wyposażone są w specjalistyczny sprzęt, takie jak kamery termowizyjne, lidary czy systemy bezzałogowe, co sprawia, że ich cena jest znacznie wyższa.

DJI AIR 3 - sklep z dronami

Od czego uzależniona jest cena drona?

Ceny różnych modeli dronów komercyjnych są uzależnione od wielu kluczowych czynników, które wpływają na funkcjonalność i jakość tych urządzeń. Oto kilka głównych aspektów, które mają wpływ na cenę drona:

  • Marka: Produkty renomowanych firm często są nieco droższe, ale zyskujesz pewność, że otrzymujesz urządzenie wysokiej jakości, o długim okresie użytkowania. Marki znane z innowacyjnych rozwiązań i niezawodności często cenią się nieco wyżej.
  • Pojemność akumulatora i czas lotu: Im większa pojemność akumulatora, tym dłuższy czas lotu, ale również wyższa cena drona. Dłuższy czas pracy może być kluczowy w niektórych zastosowaniach, więc jest to czynnik, który warto rozważyć.
  • Jakość kamery: Jakość obrazu jest istotna, zwłaszcza jeśli zamierzasz wykorzystywać drona do celów komercyjnych, takich jak filmowanie czy fotografowanie. Rozdzielczość kamery, liczba klatek na sekundę (FPS) oraz szerokość obiektywu wpływają na jakość nagrania i fotografii.
  • Zasięg: Zasięg, jaki dron może pokonać w odległości od operatora, jest istotnym czynnikiem, który może wpłynąć na cenę. Drony z większym zasięgiem często są droższe, co może być ważne, jeśli planujesz loty na większe odległości.
  • Czujniki i dodatkowe funkcje: Drony wyposażone w zaawansowane czujniki, takie jak systemy unikania przeszkód czy funkcje powrotu do miejsca startu, mogą być droższe, ale zapewniają większe bezpieczeństwo i wydajność w trudniejszych warunkach.
  • Akcesoria: Liczba i rodzaj akcesoriów dołączonych do zestawu z dronem także mogą wpłynąć na cenę. Warto sprawdzić, czy zestaw zawiera niezbędne dodatki, takie jak dodatkowe baterie czy futerał.
Dron z akcesoriami - DJI-ARS

Ceny różnych typów dronów od DJI

Bez wątpienia marka DJI jest wiodącym producentem dronów na całym świecie. Poszczególne produkty różnią się ceną, jak i zastosowanymi funkcjami. Ceny mają rozpiętość od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ceny oczywiście mogą ulegać zmianom, także przedstawione poniżej nie stanowią oferty handlowej, a jedynie przykładowe wartości. W ofercie autoryzowanego sklepu z dronami DJI ARS kształtują się one następująco:

  • Drony DJI Mavic kosztują od 7999 złotych (dron DJI Mavic 3 Classic) do 26999 złotych (model Mavic 3 Thermal). Produkty tej serii wyróżniają się intuicyjnym sposobem obsługi oraz wydłużonym czasem lotu. Tańsze urządzenia nadają się do filmowania za sprawą kamery Hasselbald z imponującą jakością obrazu, z kolei te droższe przeznaczone są do inspekcji obiektów oraz miejsc przez służby ratunkowe, czy poszukiwawcze.
  • Półprofesjonalne drony DJI Air kosztują od 5249 do 7599 złotych. Doskonale sprawdzają się do nagrywania filmów w jakości 4K/60FPS HDR dzięki zastosowaniu kamery z szerokokątnym teleobiektywem. Są one bardzo lekkie, mogą latać aż do 46 minut.
  • Tańszymi produktami marki są kompaktowe drony DJI Mini, idealne do nagrywania materiałów z podróży. Wyróżniają się niewielkim ciężarem oraz intuicyjną obsługą i łatwym sposobem edycji nagranych materiałów. Cena ich zakupu waha się od 1799 do 5099 złotych.
  • Dron DJI Inspire 3 w cenie 73199 złotych oferuje najwyższą jakość filmów, dlatego doskonale sprawdza się do profesjonalnego wykorzystania na przykład do ujęć kinowych. W zestawie można znaleźć także inteligentne akumulatory, stacje ładujące, aparaturę sterującą oraz szelki do kontrolera.
DJI Mavic 3 Pro - sklep z dronami

Sprawdź ceny dronów w sklepie DJI ARS

Jeśli jesteś miłośnikiem dronów i poszukujesz produktów dostosowanych do różnych zastosowań, to warto zapoznać się z ofertą sklepu DJI ARS. Posiadamy szeroki wybór dronów, które zaspokoją potrzeby zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Dzięki bogatej ofercie w naszym sklepie możesz znaleźć drona idealnie dostosowanego do swoich celów, czy to do filmowania spektakularnych ujęć, eksploracji terenów, czy monitorowania środowiska.

Polecane

Dron DJI Inspire 3

Dron DJI Inspire 3

73 199,00 PLN brutto
Dron DJI Mini 4 Pro (RC 2)

Dron DJI Mini 4 Pro (RC 2)

4 699,00 PLN brutto
pixel